poniedziałek, 9 listopada 2015

Intenson - Młody zielony jęczmień

Witajcie. Dzisiaj kolejna recenzja produktu który dla Was przygotowaliśmy. Nie będzie to jednak tym razem żaden kosmetyk, a produkt spożywczy stanowiący całkiem ciekawy dodatek codziennej diety osób odchudzających się i dbających o zdrowy styl życia. Dystrybutorem tego produktu jest firma https://www.zielar.ski gdzie również możecie go sobie zakupić.


Jęczmień jest wyjątkowym zbożem, o którym już kiedyś dla Was pisaliśmy tutaj i możecie śmiało zerknąć aby sobie przypomnieć. Natomiast chcemy tutaj rozwinąć temat bardziej dogłębnie, gdyż w Naszych rękach jest pełnowartościowy produkt, który mogliśmy dla Was przetestować, a następnie opisać.

Młody jęczmień stanowi idealne uzupełnienie codziennej diety każdego człowieka. Często mylony jest ze spiruliną, która również sprzedawana jest w postaci zielonego i drobno zmielonego proszku ,natomiast są dwa całkowicie odmienne produkty.

Systematyczne stosowanie zielonego jęczmienia pozwala uzupełnić Nam niezbędne mikro i makro elementy oraz witaminy. Okazuje się, że dostarcza on więcej witaminy C niż niektóre owoce cytrusowe oraz beta-karoten, który odpowiedzialny jest za prawidłowe funkcjonowanie wzorku.

Zawiera spore ilości cennego błonnika pokarmowego, który należy do grupy włókien nieprzyswajalnych przez człowieka.  Nie potrafimy go również strawić, dlatego wydalamy go w postaci niezmienionej. Najistotniejszą cechą błonnika pokarmowego jest fakt, że pęcznieje on pod wpływem wody co powoduje pobudzenie pracy jelit, przyśpieszenie wydalania niestrawionych resztek z organizmu oraz samoistne oczyszczanie organizmu. Wspomaga on również profilaktykę wielu chorób cywilizacyjnych takich jak miażdżyca czy nadciśnienie. 

Błonnik pokarmowy wpływa również na przyśpieszanie metabolizmu tłuszczy co jest faktem dość istotnym w procesie wspomagania odchudzania i pozbywania się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej.

Zielony jęczmień obfituje również w chlorofil, którego zdrowotne działanie jest tak szerokie, że można by tu było napisać na ten temat książkę. Jedną z nich jest bardzo skuteczne oczyszczanie organizmu z toksyn. Stanowi on również silny antyoksydant hamujący procesy starzenia się komórek oraz wykazuje działanie przeciwnowotworowe.

Jest źródłem bardzo cennych aminokwasów egzogennych, takich jak fenyloalanina czy lizyna, których Nasz organizm nie jest w stanie sam wytworzyć. Muszą być one dostarczane z zewnątrz np. z pożywienia.

Jeśli chodzi o skład błonnika to jest on tutaj podany otwarcie z tyłu opakowania. Wygląda dobrze i raczej nie możemy się tutaj do niczego przyczepić.


Jak zapewnia producent, jęczmień jest stuprocentowym produktem powstałym w procesie mielenia trawy młodego jęczmienia. Natomiast zawartość soi, gorczycy a nawet mleka może zastanawiać... co w jęczmieniu robi mleko? A tym bardziej alergizująca soja? Gluten jak to w zbożu.

Jeśli chodzi o smak to jest on dość specyficzny i nie każdemu może odpowiadać. Smakuje trochę jak zielona kawa lub kawa zbożowa. Natomiast musimy zagwarantować, że smakuje o niebo lepiej niż spirulina :) W końcu jęczmień to zboże a nie algi :) Oczywiście zawsze można znaleźć sobie wygodną alternatywę i aplikować jęczmień w tabletkach aby uniknąć dziwnego smaku :)

Sposobów i metod wykorzystywania młodego jęczmienia w codziennej diecie jest na prawdę dużo. Począwszy od picia w formie napoju, koktajlu a skończywszy na dodatku do posiłków czy jogurtów. Jest o tyle fajny, że można z Nim śmiało eksperymentować. Na pewno warto wspomagać się zielonym jęczmieniem bez względu na to czy jesteśmy osobami otyłymi czy okazami zdrowia. Zaszkodzić Nam nie zaszkodzi a pomóc na pewno pomoże. 

Pamiętajcie kochani o rabacie specjalnie dla Naszych czytelników. Od dzisiaj 6% rabatu na dowolnie wybrany produkt ze sklepu https://www.zielar.ski na hasło 'ZdrowoNaturalnie.pl' do wykorzystania w koszyku podczas zakupów.Jeśli zainteresował Cię ten produkt i chciałbym sobie taki zakupić to warto zajrzeć tutaj https://www.zielar.ski. Natomiast jeśli stosujesz już jęczmień i chciałbyś podzielić się z Nami swoją opinią to zrób to śmiało w komentarzu na dole.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger