wtorek, 8 grudnia 2015

Nieznana witamina K2

Wiele się wie na temat witaminy K1, ale niewiele na temat witaminy K2, szkoda. W tym poście postaram się wam w skrócie przybliżyć jej zbawienne działanie dla naszego organizmu. 

Witamina K2 wykazuje zbawiennie działanie dla naszego organizmu w następującym zakresie:

- starzenia się organizmu, 
- chorób serca,
- osteoporozy, 
- powstawania zmarszczek,
- żylaków, 
- cukrzycy, 
- stwardnienia rozsianego,
- chorób nowotworowych,
- ciąży i zachodzenie w ciążę,
- zdrowia zarodka, 
- testosteronu i płodności mężczyzn,
- zdrowia zębów.

Zdjęcie w powyższej infografice nie jest odzwierciedleniem witaminy K2. Jest to tylko przykład.

Proszę tutaj nie mylić działania witaminy K1 z działaniem witaminy K2, bo tylko witamina K2 wykazuje tak zbawienne działanie dla naszego organizmu. Witamina K2 ulega w organizmie recyrkulacji i wystarczą jej małe ilości w organizmie ludzkim. Niestety, nie dzieje się tak z witaminą K2. Jej nasz organizm potrzebuje od 100- 500 mikrogramów dziennie. Wiedza lekarzy na temat witaminy K2 jest mizerna. Często sprowadzają oni do jednego worka obie witaminy K1 i K2, a farmaceuci z cudem odróżniają różnice pomiędzy tymi witaminami. 

Witamina K1 wpływa na krzepliwość krwi...
To prawda, że witamina K1 ma znaczący wpływ na krzepliwość krwi, ale z kolei K2 nie wpływa na krzepliwość krwi. Kiedy zwiększa się ilość witaminy  K2 w naszej diecie, wtedy zmniejsza się ilość zgonów spowodowanych chorobami serca. 

Suplementacja witaminy D3, ale ...
Co ważne suplementując się witaminą D3 lub preparatami wapnia potrzebujemy dużo witaminy K2. W przeciwnym wypadku narobimy sobie poważnych problemów zdrowotnych związanych z zbyt dużym gromadzeniem wapnia w organizmie. Szkoda, że nikt nas o tym nie informuje. 

Po więcej informacji na temat witaminy K2 odsyłam do książki Jerzego Zięby: "Ukryte terapie". Ciekawe jak długo jeszcze nasze społeczeństwo będzie takie niedoinformowane, a firmy farmaceutyczne będą tylko liczyć zyski z sprzedaży leków nie zważając na zdrowie i dobro chorego?

Źródło:
J. Zięba : "Ukryte terapie".

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger