środa, 23 grudnia 2015

SEMCO - Olej konopny zimno tłoczony

Witajcie! Dzisiaj kolejna recenzja wysokiej jakości produktów firmy SEMCO. Firma ta powinna być już Wam znana, natomiast jeśli ktoś jeszcze nie wie, firma ta zajmuje się przetwarzaniem nasion roślin oleistych i pozyskiwanie bardzo ciekawych olejów. Tym razem na naszym celowniku znalazł się olej z konopi siewnej. Siadajcie wygodnie i zapraszamy do czytania.


Olej konopny, temat bardzo ciekawy jednakże budzący ciągle pewne kontrowersje. Olej o ogromnie szerokim spektrum działania, natomiast nadal jest obiektem badań i wszystkie jego aspekty nie zostały do końca zgłębione. Olej krytykowany jest przez osoby nie mające kompletnie pojęcia o temacie i mylnie utożsamiających go jako rodzaj narkotyku. Kochani... nie musicie obawiać się go obawiać.

Olej ten pozyskiwany jest z polskich nasion konopi siewnej w wyniku tłoczenia nasion na zimno. Odpowiednia technologia pozyskiwania sprawia, że olej zachowuje jak najwyższą zawartość cennych substancji odżywczych oraz aktywnych. Dodatkowo wszystkie produkty firmy SEMCO są olejami nierafinowanymi.


Sam produkt zamknięty został w eleganckiej, szklanej butelce o pojemności 250 ml wykonanej z ciemnego szkła. Dlaczego ciemne szkło jest tak ważne? Pozwala to zabezpieczyć olej przed działaniem promieni słonecznych gdyż substancje w nim zawarte są dość nie trwałe. Takie oleje zawsze posiadają przewagę nad olejami tanimi ze zwykłych sklepów. Zakrętka butelki owinięta została w bardzo ciekawy kawałek tkaniny, która sprawia, że produkt staje się bardziej atrakcyjny.

Olej konopny jest olejem bardzo uniwersalnym. Może być stosowany wewnętrznie jako uzupełnienie naszej codziennej diety oraz zewnętrznie w leczeniu chorób skórnych i działaniu bezpośrednim na zmienione miejsca.

Natomiast skupmy się teraz na samym działaniu oleju konopnego i wartościach odżywczych, które nam oferuje. Temat jest tak szeroki, że trudno tutaj skupić się i opisać wszystko. Przede wszystkim sam olej konopny dostarcza szeregu cennych nisko nasyconych kwasów tłuszczowych dobranych w dobroczynnej proporcji. 

Chodzi tutaj głównie o stosunek kwasów OMEGA-3 do OMEGA-6, który powinien wynosić dokładnie 3 do 1. Kwasy OMEGA-6 to kwasy tłuszczowe, które przyczyniają się do gromadzenia tłuszczu w organizmie, natomiast OMEGA-3 to te dobre, których powinniśmy dostarczać więcej. To takie dwa przeciwieństwa które powinny się wzajemnie równoważyć.

Kwas OMEGA-3 odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, jednocześnie chroniąc przed chorobami serca oraz regulowanie poziomu cholesterolu w krwi między innymi dzięki sporej zawartości fitosteroli. Odpowiada również za zapobieganie zapaleniom, wzmacnianie ścian naczyń krwionośnych, hamuje magazynowanie komórek tłuszczowych.

W diecie polaków znajduje się zbyt mało tych kwasów, dlatego powinniśmy je jak najczęściej dostarczać. Kwasy te należą do grupy kwasów egzogennych, które muszą zostać dostarczone z zewnątrz gdyż organizm ludzki nie jest w stanie ich wyprodukować.


Olej konopny dostarcza również szeregu cennych witamin z grupy A, B, E oraz K. Każda z nich jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu i powinny znaleźć się w naszej codziennej diecie obowiązkowo.

Dostarcza również fosfolipidów, które stanowią budulec wszelkich błon komórkowych wszystkich żywych organizmów. Są specyficznym pojemnikiem w którym pływają białka oraz lipidy. Wykazują ochronne działanie na komórki organizmu oraz nabłonki.

Olej ten zawiera w sobie również chlorofil, który jest cudem z natury. Zwany jest również krwią roślin zielonych ze względu na to, że swoją budową przypomina budowę ludzkiej hemoglobiny. Dzięki temu, że może przemieniać się w hemoglobinę, może ze skutkiem leczyć anemię. Dostarcza wielu cennych mikroelementów w tym żelaza. Wspomaga oczyszczanie i detoksykację organizmu. Wykazuje działanie przeciwnowotworowe.

Olej konopny reguluje ciśnienie krwi, oraz wykazuje działanie przeciw zakrzepowe, dlatego z powodzeniem może być stosowany w profilaktyce zawałów oraz udarów.


Sam olej z konopi odpowiada również za wzmocnienie i pobudzenie odporności organizmu. Przyśpiesza gojenie się ran oraz odpowiada za zwalczanie komórek nowotworowych.

Olej ten wykazuje również szerokie działanie przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne, działa również przeciwalergicznie i pomaga załagodzić wszelkie stany zapalne, Pobudza procesy metaboliczne dlatego wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej.

Wykazuje również szerokie działanie reumatologiczne. Wspomaga leczenie reumatyzmu oraz chorób na tle nerwowym, dzięki silnemu wpływowi na układ nerwowy.

Olej konopny wzmacnia układ kostny dlatego może być stosowany również w profilaktyce chorób związanych z łamliwością kości oraz związanych z układem kostnym.

Natomiast jeśli chodzi o działanie zewnętrzne to olej ten może być skutecznie stosowany w profilaktyce skóry. Wykazuje silne działanie regeneracyjne dlatego pozwala odbudować zniszczoną warstwę naskórka. Dzięki właściwością przeciwzapalnym pozwala na łagodzenie zmian skórnych i zaczerwienień. Swoją budową przypomina tłuszcz skórny dlatego często znajduje zastosowanie w kosmetykach. Pozwala on na odbudowę oraz ochronę naturalnej powłoki lipidowej naskórka. Wpływa również na regulację produkcji sebum, dlatego może być z powodzeniem stosowany w leczeniu trądziku. Jest również olejem silnie nawilżającym dlatego wspomaga pielęgnacje suchej skóry.

Na tym etapie chcielibyśmy również zwrócić uwagę na to, że w tym oleju nie znajduje się szkodliwy i narkotyczny Tetrahydrokannabinol (THC), który znajduje się głównie w kwiatach, łodygach i liściach tej rośliny, natomiast do produkcji oleju wykorzystywane są nasiona, które są wolne od THC. Olej konopny nie jest narkotykiem i nie uzależnia

Olej konopny firmy SEMCO jest olejem nie filtrowanym. Posiada naturalny osad, który opada na dno butelki. Jest on również cenny i nie powinniśmy się go pozbywać. Jeśli chodzi o kolor oraz smak to olej ten jest delikatnie zielony i smakuje lekko Orzechowo i korzennie. Może być śmiało stosowany w codziennej kuchni między innymi do sałatek czy surówek zamiast standardowego, mało wartościowego oleju. Należy pamiętać jednak aby na tym oleju nie smażyć.

Olej ten nie jest drogi. Butelka o pojemności 250 ml w sklepie producenta kosztuje 25 złotych. Cena podobna do oliwy z oliwek lub oleju lnianego dlatego warto się nim zainteresować.

Jeśli chodzi o dawkowanie to profilaktycznie wystarczy jedna łyżka dziennie w przypadku osoby dorosłej. Natomiast można śmiało mieszać go i spożywać razem z warzywami tak jak ktoś lubi.

Serdecznie chcielibyśmy polecić Wam ten olej, gdyż bardzo przypadł Nam do gustu. Każdy z Was powinien zaopatrzyć się w olej z wysoką zawartością kwasów omega, jeśli nie ten konkretny to może być inny np. lniany. W przypadku tego oleju zastosowanie jest dużo większe i na pewno każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Olej jest dostępny bezpośrednio na stronie producenta dokładnie tutaj http://semco.pl/index.php/sklep-oleje/olej-konopny gdzie możecie śmiało go zakupić i stosować dla całej rodziny.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger