wtorek, 15 grudnia 2015

SEMCO - Olej z czarnuszki

Witajcie kochani. Zapraszamy serdecznie na kolejna recenzje wysokiej jakości olejów tłoczonych na zimno, których producentem oraz dystrybutorem jest firma SEMCO, która na pewno jest doskonale Wam znana. Tym razem chcielibyśmy omówić olej z czarnuszki, tłoczony na zimno. O samej czarnuszce słyszeliście na pewno wiele, Jest to znowu temat rzeka o którym można śmiało napisać kilka książek. My o czarnuszce już kiedyś dla Was pisaliśmy ale dzisiaj omówimy jej działanie medyczne i zdrowotne pod kątem oleju. 

Sama czarnuszka siewna stanowiła od bardzo dawna przyprawę i dodatek do potraw. Ceniona była już w starożytnym Egipicie w grobie jednego z faraonów. Dalej powszechni stosowana jako przyprawa w Turcji, gdzie również doceniono jej medyczne i smakowe działanie poprzez obserwacje.

Olej z czarnuszki pozyskiwany w wyniku tłoczenia nasion czarnuszki siewnej, jako półprodukt z przetwarzania nasion roślin oleistych. Tłoczenie odbywa się na zimno co pozwala, na zachowanie jak największej ilości cennych substancji aktywnych oraz odżywczych. 


Firma SEMCO dzięki opracowaniu i zastosowaniu odpowiedniej technologii tłoczenia sprawiła, że jej produkty są produktami bardzo wartościowymi oraz wysokiej jakości.  Natomiast należny pamiętać, że nie sama technologia ma tutaj wpływ na jakość produktu ale również sposób przechowywania oraz pakowania produktu. Olej przechowywany jest w szklanej butelce z ciemnego szkła co pozwala na zabezpieczenie oleju przed wpływem i działaniem promieni słonecznych, ponieważ niektóre substancje oraz cenne kwasy tłuszczowe są związkami mało trwałymi i podatnymi na wpływ tych czynników.

Opis produktu został przedstawiony z boku butelki, natomiast my teraz chcielibyśmy skupić się na realnym wpływie tego oleju na Nasz organizm. Dlaczego warto stosować olej z czarnuszki? Na jakie schorzenia zaleca się stosowanie oleju z czarnuszki? Czy są również przeciwwskazania?


Lecznicze działanie samej czarnuszki jest tak bardzo obszerne, że trudno tutaj opisać je kompletnie i rzetelnie. Na samym początku należy powiedzieć jasno, jakich cennych substancji ten olej Nam dostarcza. 


Olej ten przede wszystkim jest źródłem dużej ilości nisko nasyconych kwasów tłuszczowych znanych również jako kwasy tłuszczowe OMEGA-3 oraz OMEGA-6, które mają ogromny wpływ na pracę Naszego organizmu. Polskie społeczeństwo spożywające zbyt małe ilości ryb, narażone jest na niedobory tych kwasów, dlatego można śmiało dostarczyć ich sobie z roślin oleistych takich jak siemię lniane czy czarnuszka siewna. Same kwasy OMEGA odpowiedzialne są za wspomaganie pracy układu sercowo-naczyniowego, chronią przed zawałem i chorobami sercami, normują poziom cholesterolu, chronią przed miażdżycą. Wpływają pozytywnie na podniesienie i pobudzenie odporności organizmu, oraz przyśpieszenie metabolizmu. 

Olej z czarnuszki wpływa na wzmocnienie stabilności psychicznej podobnie jak witamina D. Chroni przed depresją i pozwala łatwiej radzić sobie ze stresem. 

Pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Dodatkowo chroni przed magazynowaniem się płytki miażdżycowej, która przyczynia się do zatykania tętnic i rozwoju miażdżycy.

Olej z czarnuszki jest również bardzo odżywczy. Oprócz cennych kwasów tłuszczowych dostarcza Nam wielu witamin w tym witaminy A oraz E. Witaminy z tej grupy wspomagają gojenie się ran, chronią naturalną powłokę lipidową skóry oraz wykazują działanie antyoksydacyjne, które chroni komórki przed działaniem szkodliwych rodników, które przyczyniają się do starzenia skóry.

Czarnuszka dostarcza Nam również cennych fitosteroli roślinnych, które chronią serce oraz cały układ sercowo-naczyniowy, zapobiegają wystąpieniu zawałów.

Należy pamiętać również o efektach zewnętrznych, które mogą zostać zauważone zewnętrznie. Kwasy zawarte w oleju z czarnuszki odpowiadają za utrzymanie odpowiedniej kondycji skóry, wspomagają regenerację zniszczonego naskórka, wspomagają leczenie zmian skórnych i innych chorób dermatologicznych. Wykazuje również właściwości przeciwzapalne oraz przeciwalergiczne, które wpływają na łagodzenie podrażnień w tym pokrzywki alergicznej.Sam olej pachnie bardzo wyraziście, troszkę pieprznie, korzennie. Również w smaku jest lekko pikantny i gorzkim smaku. Jest olejem z lekkim osadem, który opada na dnie butelki. Świadczy to o tym, że producent nie dokonał filtracji ani sedymentacji oleju po jego tłoczeniu. Same resztki są bardzo cenne i nie warto pozbywać się ich.

Jeśli chodzi o opakowanie to sam olej zamknięty został w wygodnej, szklanej i ciemnej butelce o pojemności 250 ml. Taka pojemność jest całkowicie wystarczająca na dłuższy czas stosowania. Dostępny jest w cenie 52 złotych dokładnie w sklepie producenta http://semco.pl/index.php/sklep-oleje/olej_z_czarnuszki-250ml. Naszym zdaniem warto go sobie zakupić, gdyż jest to olej dużo bardziej wartościowy niż zwykłe, standardowe i sklepowe oleje.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger