wtorek, 26 stycznia 2016

EcoBamboo - Ekologiczne biobambusowe szczoteczki do zębów

Witajcie kochani! Dzisiaj kolejna recenzja ciekawych produktów. Jednakże nie będą to tym razem, żadne produkty kosmetyczne a wspaniałe, bardzo ładne, ekologiczne szczoteczki bambusowe produkowane oraz sprzedawane przez firmę EcoBamboo. W jej ofercie znajdziecie kilka szczoteczek różnej wielkości i rodzaju natomiast my mieliśmy okazje dla Was przetestować i opisać jedną. Siadajcie wygodnie i zaczynamy!


Szczoteczki biobambusowe firmy EcoBamboo dotarły do Nas w eleganckich, tekturowych pudełkach. Design produktu jest bardzo ładny i przejrzysty. Bardzo spodobało Nam się logo pandy, która coś dobrego sobie zjada, a na pewno są to kłącza bambusa. 

Same szczoteczki zostały wykonane z biobambusa pozyskiwanego z prywatnych hodowli. Nie wiem czy wiecie, ale sam bambus jest rośliną najszybciej rosnącą na ziemi dlatego jego zasoby są wystarczające. Dodatkowo same włókno bambusowe posiada właściwości higroskopijne, antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze, dlatego do jego produkcji nie stosuje się chemicznych nawozów oraz pestycydów. 

Jeśli chodzi o włosie to wykonane je z włókien bambusowych połączonych z Nylonem4. Wszystkie te tworzywa są łatwo biodegradowalne i nie zagrażają środowisku. Oprócz tego samo włosie zostało uznane jako BPA FREE, czyli nie zawiera szkodliwego Bisfenolu A, który może zagrażać Naszemu zdrowiu i często znajduje się w tanich i plastikowych szczoteczkach.


Jeśli chodzi o opakowania to wykonane zostały również z w pełni biodegradowalnego materiału jakim jest skrobia kukurydziana. Doskonale i łatwo rozkłada się i nie zagraża środowisku.

Oprócz tego szczoteczki firmy EcoBamboo są produktem w pełni wegańskim, co może ucieszyć niektóre osoby. Zostały wykonane tylko i wyłącznie z roślinnych materiałów. Nie zawierają surowców pochodzenia zwierzęcego i nie były testowane na zwierzętach.


Na uchwycie szczoteczki wypalone zostało również logo pandy, które wygląda bardzo ładnie i estetycznie. Szczoteczki są bardzo wygodne, łatwo się je trzyma, nie wypadają z dłoni podczas mycia, nie powoduje zadrapań oraz zranień. Oprócz tego należy pamiętać, że bambus po kontakcie ze śliną może zacząć blaknąć, jest to normalne zjawisko i nie należy się tym przejmować.


Natomiast jeśli chodzi o włosie to firma w swojej ofercie posiada kilka jego rodzajów w zależności od twardości. Można kupić sobie szczoteczkę z włosiem twardym, średnim oraz miękkim. Dodatkowo nowością jest włosie kuliste.


Szczoteczka podczas prawidłowego użytkowania może wytrzymać tak długo jak szczoteczka plastikowa. Jednakże surowce naturalne zużywają się szybciej i zaleca się wymianę szczoteczki co trzy miesiące.


Samo włosie jest wspaniałe, delikatne dla dziąseł oraz zębów. Szczotkuje się nim bardzo dobrze. Jest delikatne, nie powoduje krwawienia dziąseł. Pozwala na dokładne domycie wszystkich partii zębów oraz dotarcie do najbardziej zakamuflowanych zakątków.


Jak widzicie, to włosie nie wygląda tak samo jak w tanich i standardowych szczoteczkach. Taki układ pozwala na dokładniejsze szczotkowanie i pozbywanie się osadu oraz resztek pokarmu. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że ważne jest również nitkowanie. Szczoteczki są dość wytrzymałe, szczotkujemy już Nimi jakiś czas a włosie nadal wraca do swojego pierwotnego kształtu. 


Należy również pamiętać aby szczoteczki przechowywać w suchym miejscu co pozwoli na dłuższe zachowanie żywotności szczoteczki. Oprócz tego należy zadbać aby szczoteczkę umyć i porządnie przepłukać po każdym szczotkowaniu.

Jeśli chodzi o cenę szczoteczek to nie są one jakoś strasznie wygórowane. Oczywiście kosztują więcej niż standardowe szcztoeczki plastikowe, natomiast te szczoteczki są całkowicie innej klasy, wysokiej jakości i naszym zdaniem cena 12,90 złotych nie jest jakoś specjalnie wysoka.

Nasza opinia o produktach firmy EcoBamboo jest jak najbardziej pozytywna. W naszej codziennej higienie jamy ustnej sprawdziły się doskonale. Korzysta się z nich bardzo przyjemnie, szczotkowanie nie doprowadza do krwawienia dziąseł. Szczoteczkę, którą dla was dzisiaj prezentowaliśmy możecie śmiało zakupić sobie w sklepie producenta dokładnie tutaj >> KUP! Biobambusowa szczoteczka ekologiczna <<. Polecamy!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger