czwartek, 4 lutego 2016

SEMCO - Olej rzepakowy wielkopolski

Cześć. Zapraszamy na kolejną recenzję wysokiej jakości produktów firmy SEMCO. Firma ta znana jest z produkcji i sprzedaży wysokiej jakości olejów spożywczych, tłoczonych na zimno oraz przetwarzania zbóż i roślin oleistych. Jeśli jeszcze nie znacie tej marki to zapraszamy serdecznie do zapoznania się z informacjami o firmie oraz aktualnej ofercie dokładnie tutaj http://semco.pl/. Tym razem recenzja chyba najbardziej znanego oleju rzepakowego.Olej rzepakowy to jeden z najbardziej znanych i cenionych olejów spożywczych. Powstaje w wyniku tłoczenia na zimno nasion rzepaku bezerukowego, który jest odmianą szlachetną. Dlaczego bezerukowy? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie należy zrozumieć czym jest kwas erukowy.

Kwas erukowy to inaczej cis-13-dekosenowy zawierający 22 atomy węgla i jedno wiązanie podwójne w pozycji omega 9, znajduje się głównie w roślinach. Wiele badań, które zostały przeprowadzone na tej substancji twierdzi, że może odkładać się w wielu organach i przyczyniać się do ich otłuszczenia, w tym również otłuszczenia mięśnia sercowego. Jednakże większość współczesnych odmian rzepaku nie zawiera kwasu erukowego, podobnie jak wspomniana wyżej odmiana rzepaku bezerukowego.


Olej rzepakowy zawiera wiele cennych związków niezbędnych do funkcjonowania i rozwoju organizmu. Jak się okazuje w 90% składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych dlatego sprawdza się idealnie jako uzupełnienie Naszej diety.

Jest olejem bardzo uniwersalnym. Stosowany jest głównie w codziennej kuchni jako dodatek do potraw, marynat, sałatek czy surówek. Dzięki 60% zawartości kwasu linolenowego nadaje się do jednorazowego i krótkotrwałego smażenia w przeciwieństwie do oleju lnianego lub innych drogich olejów na których smażyć nie wolno, gdyż powoduje to wytworzenie ogromnej ilości wolnych rodników o których w swoich wykładach mówił Jerzy Zięba.


Jest olejem niezwykle odżywczym. Dostarcza Nam szeregu cennych witamin takich jak witamina A, E, K oraz D2, która następnie zostaje przekształcana w witaminę D3 oraz E. Witaminy pełną istotną rolę w rozwoju i funkcjonowaniu organizmu dlatego musimy dostarczać je w odpowiednich ilościach. Jednakże zawiera najwięcej witaminy E, która w organizmie pełni rolę potężnego przeciwutleniacza pomagającego w neutralizacji wolnych rodników.

Odpowiednio dobrany stosunek nienasyconych kwasów tłuszczowych sprawia, że olej ten pomaga w regulacji poziomu cholesterolu. Chroni również przed gromadzeniem się płytki miażdżycowej w wyniku której dochodzi do zapychania tętnic i żył i samej miażdżycy.

Wpływa pozytywnie na funkcjonowanie oraz pracę układu sercowo-naczyniowego. Chroni przed wystąpieniem chorób serca oraz zawałów.

Odpowiada również za utrzymanie odpowiedniej kondycji stawów oraz złączeń kości. Zwalcza stany zapalne stawów.  Wspomaga pracę metabolizmu. Reguluje procesy spalania tkanki tłuszczowej oraz utrzymanie odpowiedniej i prawidłowej wagi.

Należy pamiętać, że produkt firmy SEMCO, jest olejem nierafinowanym czyli nieprzetworzonym i zachowującym wszystkie swoje cenne substancje właściwości. Oleje rafinowane nie zawierają żadnych cennych właściwości zdrowotnych a wręcz szkodzą i dostarczają uszkodzonych kwasów tłuszczowych. Wybierajmy oleje nierafinowane!


Jeśli chodzi o konsystencje i kolor to olej rzepakowy posiada standardową, jasno złotą barwę. Smakuje bardzo delikatnie, lekko korzennie. Olej jest naturalnie mętny, nie został filtrowany dlatego na dnie butelki gromadzi się osad. 

Produkt ten zamknięty został w standardowej, ciemnej butelce o pojemności 250 ml. Ciemne szkło chroni przed utlenianiem oleju czyli utratą cennych substancji aktywnych w nim zawartym. Wybierajmy oleje zamknięte w ciemnym szkle.


Jeśli chodzi o cenę to w zależności od pojemności butelki, wynosi ona od 9 do 20 złotych. Olej dostępny jest w pojemności 250 oraz 750 ml. Cena nie jest specjalnie wysoka, sam olej rzepakowy nie jest olejem drogim. 


Produkt dostępny jest w sklepie producenta firmy SEMCO dokładnie tutaj >> http://semco.pl/index.php/sklep-oleje/olej-rzepakowy-250 <<

Chyba nie musimy nikomu polecać tego oleju gdyż zna i za pewno stosuje go każdy lub większość z Was. Osobiście chcemy polecić Wam również ten olej, warto o nim wiedzieć i wspierać lokalnych producentów. Z naszej strony jak najbardziej piątka dla tego produktu.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger