poniedziałek, 1 lutego 2016

SEMCO - Olej z ostropestu plamistego

Cześć! Zapraszam serdecznie na kolejną recenzję olejów marki SEMCO. Firma jest już Wam na pewno znana z poprzednich recenzji, natomiast jeśli nie, to zajmuje się wytwarzaniem olejów z różnorakich roślin oleistych. Tym razem chcielibyśmy skupić się na bardzo ważnym oleju, który wykazuje dobroczynne właściwości regeneracyjne dla naszej wątroby, mianowicie jest to olej z ostropestu plamistego. Siadajcie wygodnie i zaczynamy!


Olej ostropestowy wytwarzany jest tradycyjną metodą tłoczenia na zimno, nasion ostropestu plamistego. Jest olejem w pełni naturalnym, tradycyjnym i nie rafinowanym. Taka technologia pomaga w utrzymaniu jak największej ilości cennych substancji aktywnych zawartych w oleju.

Jest olejem uniwersalnym, znajduje szerokie zastosowanie zarówno w codziennej profilaktyce, kuchni jak i kosmetyce. Sprawdzi się dobrze w pielęgnacji oraz odżywieniu zmęczonej skóry czy włosów.


Jest bogactwem cennych kwasów tłuszczowych, w tym tych egzogennych z grupy OMEGA, których Nasz organizm nie jest w stanie sobie sam wytworzyć i muszą być one dostarczane z zewnątrz. Odpowiadają one między innymi za wyregulowanie poziomu cholesterolu. Nie będziemy się jednak tutaj teraz na nich skupiać, gdyż opisywaliśmy je wielokrotnie, skupmy się na zawartości innych cennych substancji, które odgrywają kluczową rolę w tym oleju.


Najcenniejszą substancją zawartą w oleju z ostropestu plamistego jest sylimaryna. Znajduje się ona głównie w owocach oraz łupinach tego owocu. Jest substancją potężną i stosowaną w wielu preparatach medycznych. Znajduje się również w karczochu. Ale jakie potężne właściwości zdrowotne sylimaryna Nam oferuje?

Wykazuje właściwości ochronne i regenerujące miąższ wątroby. Działa silnie oczyszczająco i detoksykująco, pomaga pozbywać się toksyn oraz metali ciężkich. Wpływa na pracę wątroby i chroni przed szkodliwym działaniem środków farmakologicznych.

Znajduje zastosowanie w profilaktyce przewlekłych i ciężkich chorób wątroby w tym wirusowe zapalenia wątroby praktycznie każdego typu czyli A,B oraz C.  Sprawdza się również dobrze w leczeniu chorób wątroby spowodowanych przez alkoholizm.

Jak się okazuje to nie wszystko. Sama sylimaryna wykazuje silne działanie ochronne i wzmacniające pracę mózgu. Wpływa pozytywnie na pracę mózgu, poprawia zdolność zapamiętywania i koncentrowania się. Chroni przed degeneracyjnymi zmianami powstałymi w mózgu.

Sylimaryna jest potężnym przeciwutleniaczem dzięki zawartości witaminy E. Skutecznie zwalcza wolne rodniki, które przyczyniają się do starzenia komórek organizmu i są przyczyną wielu chorób, w tym chorób i zmian nowotworowych. Wykazuje silne działanie przeciwnowotworowe. Działa przeciwzapalnie i chroni komórki organizmu przed powstaniem zmian nowotworowych.

Jest związkiem, który pomaga wyregulować poziom glukozy w przypadku osób cierpiących na cukrzycę typu II. Badania wykazały, że jego systematyczne stosowanie pozwala na opanowanie choroby.

Jej działanie antyoksydacyjne docenione zostało również w kosmetyce, gdzie jako dodatek do kremów, chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem się komórek. Stosowanie tego oleju pozwala również uregulować procesy wypróżniania się. Niweluje wszelkie problemy żołądkowe i trawienne.

Oczywiście nie będziemy opisywać tutaj wszystkiego, gdyż więcej możecie dowiedzieć się np. ze strony dr. Henryka Różańskiego tutaj http://rozanski.li/48/sylimaryna-sylimarol-i-ostropest/ lub http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=1536.0. Polecam Wam tą lekturę jako uzupełnienia i poszerzenie wiedzy. 


Produkty firmy SEMCO, to wysokiej jakości oleje, które są naturalnie mętne. Nie zostały w żaden sposób przefiltrowane ani oczyszczone. W świetle widać naturalny osad, który jest bardzo cenny. Firma nie pozbywa się cennych osadów, które nie przeszkadzają w niczym a dostarczają wielu cennych substancji i błonnika.

Olej zamknięty został w szklanej butelce wykonanej z ciemnego szkła, o pojemności 250 ml. Takie przechowywanie pozwala zabezpieczyć olej przed działaniem promieni słonecznych oraz utlenianiem się cennych substancji aktywnych. Pamiętajcie również aby po otwarciu oleju, przechowywać go w lodówce. 


Jeśli chodzi o cenę tego produktu to nie jest ona jakoś tragicznie wysoka gdyż butelka o pojemności 250 ml kosztuje zaledwie 18 złotych. Olej dostępny w sklepie producenta firmy SEMCO i można zakupić go tutaj >> http://semco.pl/index.php/olej-ostropestowy <<

Naszym zdaniem olej z ostropestu tego konkretnego producenta jest olejem godnym uwagi. Jeśli interesujecie się medycyną naturalną i nie tylko to znajdziecie dziesiątki powodów dlaczego sprawdza się doskonale w leczeniu wielu powszechnych dolegliwości w tym przede wszystkich chorób wątroby. Chcemy polecić go Wam bo na pewno się nie zawiedziecie!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger