poniedziałek, 28 marca 2016

NEWSKA KOSMETYKA - Dziegciowy żel pod prysznic

Witajcie! Zapraszamy serdecznie na kolejne recenzję dobrych produktów kosmetycznych. Tym razem coś nowego a mianowicie dziegciowy żel pod prysznic, którego producentem jest rosyjska firma NEWSKA KOSMETYKA. Produkt dostępny w ofercie sklepu Zielarski. Z samą marką Newska Kosmetyka spotykamy się po raz pierwszy i sami jesteśmy ciekawi jak ich produkty się sprawią. Siadajcie wygodnie i zaczynamy. Opisywany produkt nie do końca jest produktem naturalnym a raczej żelem medycznym.Żel pod prysznic z dziegciem powstał w celu zapewnienia pielęgnacji oraz skutecznego oczyszczenia skóry wrażliwej i z problemami, narażonej na trądzik, łojotoki lub nadmierne łuszczenie się. 

Nie zawiera sztucznych barwników, aromatów oraz substancji zapachowych. Jest mydłem przebadanym dermatologicznie.

Natomiast zanim zaczniemy analizę składu musimy powiedzieć sobie czym jest dziegć? Chodzi tutaj o dziegieć brzozowy. Jest substancją powstałą w wyniku fermentacji betuliny i pozyskiwaną z kory drzew takich jak brzozy, buku czy sosny. W swoim składzie zawiera kilka cennych substancji takich jak benzen, fenol, toulen, ksylen, lotne kwasy organiczne oraz żywice. Jest substancją znaną od setek lat, gdzie znajdowała zastosowanie od produkcji klejów do leczenia chorób dermatologicznych, które opiszemy sobie troszkę niżej.

Niestety wszelkie opisy produktu zostały zamieszczone w języku rosyjskim z tyłu opakowania produktu, Jedynie polska naklejka dystrybutora wraz ze składem i opisem jest dla Nas czytelna. My ten skład postaramy się przeanalizować z Wami abyście mieli pewność, że mydło jest dobre.Dokładny skład produktu prezentuje się w następujący sposób. Skład ten nie jest jakoś specjalnie długi ale zaraz opiszemy sobie poszczególne składniki.

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betanine, Lauryl Glucoside, Cocamide DEA, Sodium Chloride, Brich Taqr, Disodium EDTA, Citric Acid, Methylcloroisothiazolinone, Methylsothiazolinone.


Woda (Aqua) jest najbardziej powszechnym rozpuszczalnikiem i nośnikiem substancji aktywnych.

Sodium Lauryl Sulfate (SLS) jest silną substancją powierzchniowo-czynną, mocno spieniającą i myjącą. Jest substancją szkodliwą i drażniącą, kumulującą się w skórze. Może przyczyniać się do alergii. 

Cocamidopropyl Betanine jest delikatną substancją myjącą.

Lauryl Glucoside jest delikatną substancją spieniającą.

Sodium chloride, Cocamide DEA jest dość silną substancją myjącą i spieniającą.

Disodium EDTA jest substancją konserwującą.

Citric Acid czyli kwas cytrynowy reguluje pH kosmetyku.

Methylcloroisothiazolinone, Methylsothiazolinone jest substancją konserwującą.

Dziegieć brzozowy (Betula Tar) jest głównym bohaterem omawianego produktu. Jest naturalnym składnikiem wykazującym silne właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz przeciwgrzybicze. Zwalcza wiele trudnych chorób dermatologicznych takich jak: świerzb, grzybice, egzemy, łuszczyce, trądzik, siniaki, rany trudno gojące się i ropiejące, wypryski i świąd. 

Skład produktu nie jest niestety idealny. Obecność SLS, który jest silną substancją powierzchniowo czynną raczej dyskwalifikuje go w przypadku osób ze skórą wrażliwą i przesuszoną. Reszta składników okej.Jeśli chodzi o wydajność żelu to jak na plastikową butelkę o pojemności  250 ml wystarcza na prawdę na długie tygodnie użytkowania i mycia. Żel jest gęsty i posiada delikatną konsystencję. Dobrze się pienia i rozprowadza na skórze. Butelka nie posiada dozownika, więc trzeba samemu uważać aby aplikować go w odpowiedniej ilości. Żel pozwala na dokładne domycie skóry i profilaktykę jej zmian.

Jeśli natomiast chodzi o zapach to niestety nie jest zbyt fajny. Żel śmierdzi i nie jest to stwierdzenie przesadzone. Zapach jest nieznośny, intensywny, drażniący i nie przyjemny, Przypomina raczej kadzidło i smołę. Natomiast czego nie zrobić dla zrowia :) 

Cena żelu wynosi zaledwie 13 złotych. Nie jest to cena na prawdę wysoka i uważamy, że warto spróbować go jak sprawdzi się w przypadku Waszej skóry. 

Produkt dostępny w ofercie sklepu Herba-Farm.pl tutaj:


Uważamy, że sama idea produktu jest dobra. Oczywiście jedynym naturalnym składnikiem żelu jest smoła dziegciowa, która wykazuje potężne właściwości lecznicze i dermatologiczne. Jednakże sporym minusem jest obecność SLS, który jest dość mocnym detergentem i nie jest zalecany dla osób ze skórą wrażliwą i przesuszoną. Jednakże nie demonizujmy i możecie śmiało zaopatrzyć się w ten produkt i sprawdzić jak Wasza skóra będzie na niego reagowała.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger