środa, 30 marca 2016

Pomóżmy zrealizować marzenie Wiktorii

Dzisiejszy post ma charakter gościnny. Wiktoria zbiera pieniądze na remont mydlarni i potrzebuję Twojej pomocy. O co prosi Wiktoria


Cześć! 
Mam na imię Wiktoria. Zdaję sobie sprawę, że moje imię oznacza zwycięstwo, dążę do niego w nieco odbiegający od wyobrażeń sposób. Dla mnie zwycięstwo to robić coś co się kocha, co przynosi satysfakcję i przede wszystkim co może pokazać innym jak żyć zdrowo i w zgodzie z naturą. Tutaj mam na myśli tworzenie własnych, naturalnych i organicznych kosmetyków.


Od kilku lat wykonuje mydło naturalne według najstarszych na świecie metod tworząc własne receptury oparte na olejach i masłach roślinnych. Nigdy nie byłam 100% zadowolona z drogeryjnych kosmetyków, toteż postanowiłam stworzyć kostkę do pielęgnacji ciała, która będzie mi całkowicie odpowiadała. Opierając się na zgromadzonej wiedzy, próbach i błędach zaczęłam tworzyć mydło naturalne kilka lat temu. To była wielka frajda, niepewność, lekki strach, a na końcu satysfakcja. Udało się stworzyć mydło, które nie tylko pięknie pachniało za sprawą naturalnych olejków eterycznych, ale też porządnie myło i nie wysuszało skóry. 


Proces tworzenia kosmetyku nie jest łatwy. Aby był taki jaki chcemy. Potrzeba wielu godzin spędzonych nad kartką papieru lub książką o właściwościach danych olejów, czy wyciągów roślinnych. Z biegiem czasu mydło naturalne zyskuje coraz większą sławę i cieszy się poważaniem nawet tych osób, które nie uznają "twardych" kosmetyków. Bogactwo przyrody zamknięte w małej kosteczce zaczyna przyciągać uwagę wielu osób, które są spragnione powrotu do natury. Na początku tworzyłam mydła naturalne na potrzeby własne i rodziny. Gdy dowiedziało się o tym szersze grono osób, również za pomocą bloga, którego prowadzę www.piolunblog.pl, moja mała kuchnia, w której dzień w dzień urządzałam pracownie mydlarską, przestała wystarczać. 


Po zakończeniu studiów o profilu związanym z ziołami, jak każdy, stanęłam przed dylematem wyboru kariery zawodowej. Kilka lat wyrobu mydła naturalnego, miłości do rzeczy, które tworze i poczucia satysfakcji z naturalnego wyrobu mój wybór padł na pomysł otworzenia profesjonalnej pracowni mydlarskiej blisko swojego domu. Dysponuje budynkami gospodarczymi, które chciałabym przerobić na profesjonalna manufakturę mydlaną. Dlatego postanowiłam podjąć próbę zebrania pieniędzy potrzebnych na remont mydlarni na portalu, który daje możliwość wypróbowania mydła naturalnego tworzonego w mojej domowej manufakturze. Link do kampanii znajduje się tutaj, a ja wraz z autorami tego bloga (patronami kampanii) gorąco zachęcam do wsparcia projektu, pokazania, że Polacy potrafią i pomocy w stworzeniu kolejnego prawdziwego naturalnego miejsca na mapie Polski i Beskidu Niskiego.

Autor: Wiktoria Mucha

Jeśli chcecie wspomóc pomysł Wiktorii to zapraszamy do odwiedzenia tej strony -> https://polakpotrafi.pl/projekt/balijka-mydlarnia-beskidu-niskiego?utm_source=indexWszystkie powyższe zdjęcie są własnością Wiktorii Mucha, Kopiowanie zabronione

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger