piątek, 22 kwietnia 2016

HERBAMEDICUS - HAUTBALSAM - Maść z aloesem

Cześć! Tym razem zapraszamy Was na recenzję niemieckiej maści aloesowej, którą miałem okazję stosować jakiś czas na sobie. Tym razem chodzi o HAUTBALSAM, maść z aloesem. Siadajcie wygodnie i zaczynamy.


Wszyscy na pewno doskonale znamy właściwości medyczne i zdrowotne aloesu. My postaramy się przedstawić i po krótce omówić dla Was w formie tego wpisu. Jego spektrum działania jest tak szerokie, że trudno tutaj omówić wszystko.

Maść z aloesem produkowana przez firmę HerbaMedicus, została stworzona w celu utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Dedykowana jest dla każdego typu skóry, tym bardziej dla skóry suchej i łuszczącej się.

Pomaga ona w przywróceniu naturalnej gładkości oraz jedwabistość. Działa kojąco i przeciwzapalnie. Łagodzi wszelkie podrażnienia, które na skórze wystąpią. Wspomaga likwidację starego i martwego naskórka oraz regenerację nowego. Przyśpiesza regenerację skóry.


Jeśli chodzi o skład preparatu to podany został z tyłu opakowania w jasny i przejrzysty sposób. Maść nie zawiera tylko i wyłącznie samego wyciągu czy miąższu z aloesu ale również kilka innych składników, które mają za zadanie przechwycenie jak największej ilości cennych składników i utrzymanie ich w preparacie przez jak najdłuższy czas.


Prezentuje się on w następujący sposób (INCL):

Petrolatum, Paraffinum Liquidum, Glycerine Sojaol, Aloe Barbadensis, Parfum

Czy ten skład jest bezpieczny? Postaramy się go teraz po krótce omówić dla Was. Niestety znajdują się tutaj składniki pochodzenia ropnego, które nie do końca zalecane są dla skóry suchej.

Pierwszym z nich jest wazelina (Petrolatum). Jest składnikiem pochodzenia chemicznego, pozyskiwanym z ropy naftowej. Stosowany jako środek nawilżający. Niestety jak się okazuje, sama wazelina tworzy tłusty filtr na skórze i zatyka pory skórne, przez co blokuje swobodną wymianę tlenu i Nasza skóra nie może oddychać.

Drugim z nich jest olej parafinowy (Paraffinum Liquidum). Jest również substancją chemiczną pochodzenia ropnego. Wykazuje również właściwości nawilżające oraz wygładzające. Sprawia, że skóra staje się delikatna i gładka. Stosowany jako lipid, emolient lub substancja rozpuszczająca. Niestety tworzy tłusty filtr na skórze i przyczynia się do zapychania porów, przez co skóra nie może swobodnie oddychać.  W kosmetykach naturalnych wszystkie produkty pochodzenia ropnego zastępuje się cennymi olejami, niestety ten produkt należy do niskiej półki cenowej i takich składników tutaj nie znajdziecie.

Trzecim jest olej sojowy (Glycerine Sojaol), który jest cennym olejem bogatym w egzogenne kwasy tłuszczowe, tym bardziej kwas linolowy. Wykazuje silne działanie nawilżające oraz odżywcze. Pomaga w utrzymaniu odpowiedniego pH skóry. Zawiera cenne izoflawony sojowe, które odpowiadają za jej lecznicze właściwości. Jest bezpiecznym składnikiem.

Czwartym składnikiem jest perfum (Parfum). Niestety jest on zapachem syntetycznym, który mocno jest wyczuwalny w całym preparacie. Pachnie przyjemnie i nie jest drażniący, niestety nie jest on naturalnym olejkiem eterycznym i może podrażniać.

Ostatnim ale chyba najważniejszym składnikiem jest wyciąg z liści aloesu (Aloe Barbadensis). Jest składnikiem pochodzenia naturalnego, cenną rośliną znaną już od setek lat. Stosowaną w leczeniu, kosmetyce jak i przemyśle spożywczym. Znana była również w starożytności i stosowana jako naturalny konserwant do pielęgnacji zwłok zmarłych. W kosmetyce wykazuje silne właściwości nawilżające i odżywcze. Wpływa również na regenerację zniszczonej skóry, oraz łagodzenie wszelkich podrażnień, które na skórze powstają. Działa pobudzająco i odświeżająco. Sprawdza się dobrze w profilaktyce trudno gojących się a nawet ropiejących ran. Wykazuje właściwości dezynfekujące oraz przeciwbakteryjne. Posiada cenne olejki eteryczne.

Niestety dwa pierwsze składniki sprawiają, że maść nie cechuje się dobrym składem. Obecność składników pochodzenia ropnego, które zapychają pory skórne i blokują swobodną cyrkulację powietrza. Jeśli chodzi o sam aloes to może warto kupić sobie żel aloesowy, jednakże nie będzie on posiadał takich właściwości nawilżających jak maść.

Dlaczego tak ważne jest aby nasza skóra mogła swobodnie oddychać? Jak się okazuje, dotleniona skóra posiada ładny koloryt oraz jej regeneracja jak i procesy detoksykacyjne zachodzą szybciej i wydajniej.


Jeśli chodzi o wrażenia funkcjonalne to maść jest bardzo tłusta i gęsta. Trudno się rozprowadza i pozostawia na skórze tłusty i długo utrzymujący się filtr. Do pełnego wchłonięcia wymaga dość dużej ilości czasu. W swojej konsystencji przypomina smar. Maść natłuszcza bardzo dobrze i może być stosowna również prosto na usta w zimowe dni.

Jeśli chodzi o zapach to dzięki zawartości parfum, o którym pisaliśmy wcześniej, pachnie ładnie i zachęcająco, jednakże osoby z bardzo wrażliwą skórą mogą źle zareagować na obecność sztucznych i syntetycznych dezodorantów.


Jeśli chodzi o opakowanie to maść zamknięta została w dość dużym, plastikowym pojemniku o pojemności 250 ml. Jest jej na tyle dużo i aplikuje się jej na skórę na tyle mało, że wystarcza na prawdę na długi czas. Stosuję ją już kilka miesięcy a dna jeszcze nie widać. 

Koszt tej maści wynosi niecałe 15 złotych. Nie jest jakoś specjalnie droga, o czym świadczą również zawarte w niej składniki. Niestety, nie oczekujmy wspaniałych i zdrowych składników w tanich kremach, balsamach czy maściach. Cena w stosunku do wydajności jest jak najbardziej okej i się opłaca.

Moje odczucia odnośnie tej maści są delikatnie mieszane. Stosuję ją, mimo iż mam kilka zastrzeżeń, które opisałem dla Was wyżej. Nie chcę również nie sprawiedliwie jej ocenić i promować fakt, że jest całkowicie beznadziejna. Uważam jednak, że wazelina i parafina nie powinna znaleźć się w dobrej jakości kosmetykach i mogła zostać zastąpiona np. cennymi olejami, jednakże wtedy jej cena drastycznie wzrośnie. My jako ludzie musimy mieć świadomość i wybór należy do Nas.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger