sobota, 30 kwietnia 2016

OptimaPlus - Naturalny olej ze słodkich migdałów

Wszyscy wiem jak ważną w naszym życiu rolę pełnią oleje. Od najzwyklejszej spożywki po głęboką pielęgnacje ciała, skóry oraz włosów. Tym razem mamy okazję testować dla Was kolejny produkt marki OptimaPlus, mianowicie naturalny, 100% olej ze słodkich migdałów. Jeśli nie znacie jeszcze tej firmy to zapraszamy Was na ich stronę firmową, gdzie możecie przeczytać więcej o ich produktach http://www.optima-plus.eu/. Sama marka zajmuje się importem wysokiej jakości olejów oraz olejków kosmetycznych oraz błonnika pokarmowego. Siadajcie wygodnie i zaczynamy.Na samym początku naszych rozważań należy uświadomić sobie, że olej a olejek to kompletnie dwie różne bajki i nie stanowią identycznych substancji. Nie należy mówić, że olej a olejek eteryczny to to samo i często nazwy te używane są mylnie.

Oleje pozyskuje się z nasion roślin oleistych w wyniku tłoczenia, natomiast olejki eteryczne pozyskuje się z oślin olejkodajnych poprzez destylację przy użyciu pary wodnej. Także metoda pozyskiwania jest różna.

Drugą kluczową różnicą, jest skład chemiczny oleju w stosunku do olejku eterycznego. Sam olej jest mieszaniną estrów kwasów tłuszczowych oraz glicerolu, witamin i innych cennych substancji chemicznych. Natomiast olejek eteryczny to mieszanina głównie substancji zapachowych, których w składzie olejku eterycznego jest kilkaset.

Trzecią różnicą jest bezpieczeństwo stosowania. Jeśli chodzi o olejki eteryczne, to zawierają one bardzo silnie działające substancje, które mogą powodować mocne reakcje alergiczne. Nie należy stosować ich w ciąży. Oleje natomiast działają łagodnie ale skutecznie.

Tym razem będziemy omawiać oleje nie olejki. Warto uzmysłowić sobie to na samym początku :)

Sam olej ze słodkich migdałów marki OptimaPlus, jest 100% naturalnym, nierafinowanym , czystym olejem pozyskiwanym z owoców arganii żelaznej i importowany bezpośrednio z Hiszpani

Olej nie posiada, żadnych dodatkowych domieszek, substancji chemicznych, konserwantów, które mogły by powodować negatywne oddziaływanie na skórę lub włosy. Olej sam w sobie jest dobrym konserwantem.
Dla kogo przeznaczony jest ze słodkich migdałów? Przeznaczony jest praktycznie dla każdego typu oraz rodzaju skóry i włosów. Doskonale odżywia, tonizuj, nawilża oraz kondycjonuje skórę. Intensywnie nawilża  i łagodzi podrażnienia. Sprawdza się doskonale w pielęgnacji zmarszczek.

Jakie działanie wykazuje olej ze słodkich migdałów? Oczywiście jest ono bardzo szerokie i nie będziemy pisać tutaj o wszystkim, jednakże postaramy się opisać kilka najważniejszych faktów:

1. Dzięki silnym właściwością łagodzącym sprawdza się na prawdę dobrze w pielęgnacji oparzeń oraz odleżyn skórnych.
2. Redukuje i chroni przed powstawaniem zmarszczek.
3. Intensywnie nawilża.

W tym przypadku nie będziemy opisywać ani analizować składu, bo składnik jest jeden. Sam czysty olej ze słodkich migdałów, który sprawdza się wspaniale w codziennej pielęgnacji ciała oraz skóry.Sam olej w ofercie firmy OptimaPlus, sprzedawany jest w butelkach o pojemności 100 ml. Buteleczki są szklane i wykonane z ciemnego szkła, tak aby zabezpieczyć olej prze niszczącym działaniem promieni słonecznych oraz utlenianiem.

Buteleczka nie posiada specjalnego aplikatora, musimy sobie sami radzić aplikować bezpośrednio na dłonie lub włosy poprzez szyjkę butelki. Może wydawać się, że pojemność 100 ml to jakoś nie specjalnie dużo ale jest go całkiem sporo i wystarczy na długi czas.Sam olej posiada bardzo ładną, przeźroczystą i lekko żółtawą barwę. Nie pozostawia śladów ani nie barwi skóry czy ubrań. Jego konsystencja jest bardzo przyjemna, delikatna, dobrze się wchłania nie pozostawiając na skórze zbyt tłustego filmu. Zapach oleju jest mocno orzechowy i ładny podobnie jak argan, lecz nie taki sam.Jeśli chodzi o cenę to buteleczka o pojemności 100 ml kosztuje 11,99 złotych. Cena nie jest jakoś tragicznie wysoka a sama buteleczka jest raczej mała. Jednakże olej jest wydajny i aplikuje się go kilka kropel dlatego jest całkowicie do zaakceptowania.

Produkt dostępny w sklepie OptimaPlus tutaj:

Próbowaliście oleju aragnowego OPTIMA PLUS? Podzielcie się wrażeniami :) 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger