poniedziałek, 27 czerwca 2016

Lilla Mai - Ekologiczna pasta do zębów z ksylitolem

Już od dawna nie używam past do zębów z fluorem. Unikam go jak ognia. Tym bardziej ucieszyła mnie możliwość przetestowania  ekologicznej pasty do zębów z ksylitolem od Lilla Mai. Więcej ciekawych produktów tej firmy znajdziecie TUZapewnia producenta
Ekologiczna pasta do zębów to w 100% biodegradowalny, naturalny produkt bez fluoru, składający się tylko z 4 składników. 
Głównym środkiem myjącym jest tu soda-zapomniany środek myjący, odkażający.


Kluczowe składniki
- Soda była od dawna znana ze swoich właściwości. Można nią z powodzeniem zastąpić pasty do zębów z fluorem i wszelkie środki czyszczące. Sprawdza się przy usuwaniu plam i czyszczeniu powierzchni, ale także jako niezastąpiony kosmetyk i naturalny lek. 

- Nierafinowany olej kokosowy jest jednym z najzdrowszych tłuszczy. Sprawdza się zarówno w medycynie, jak i w kosmetyce. Duża zawartość kwasu laurynowego i kaprylowego sprawia, że olej kokosowy pomaga wzmacniać odporność organizmu wykazując silne właściwości antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybiczne.

- Olejek z drzewa herbacianego ma bardzo silne właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Odświeża oddech. Zapobiega zakażeniom i równocześnie przyśpiesza procesy regeneracji. 

- Ksylitol znany jest ze swoich właściwości leczniczych, m.in. zwiększa przyswajalność wapnia w organizmie. Likwiduje zapalenie dziąseł i ma działanie przeciwpróchnicze. Pomaga w leczeniu zakażenia jamy ustnej drożdżakowcami z rodzaju Candida.


Sposób nakładania
Co mnie na początku zdziwiło to sposób nakładania tej pasty. Raczej spotykałam się z pastą, którą wyciskałam z tubki. W tym przypadku było inaczej. Szczoteczkę należy zanurzyć w słoiczku i nabrać pastę. 

Opakowanie
Pasta zamknięta jest w słoiczku z ciemnego szkła o pojemności 50 ml. Z etykiety produktu przeczytamy wszystkie potrzebne informację o składzie oraz opis pasty. 

Zapach
Pasta pachnie delikatnie olejem kokosowym z wyczuwalna nutą olejku herbacianego.Moja opinia
Pasta szybko rozpuszcza się w ustach. Tworzy w ustach wodno - oleistą konsystencję. Ma specyficzny kokosowo - słodki smak. Pasta odświeża oddech, ale nie spodziewajmy się spektakularnego  miętowego efektu odświeżenia. Ma genialny skład, żadnej chemii ani fluoru. Generalnie oceniam ją na plus, tylko nie wiem, dlaczego po niej krwawią mi dziąsła. 

UWAGA!!! Masło kokosowe topi się w temperaturze ok 25 stopni C., więc podczas upałów dobrze jest przechowywać pastę w chłodniejszych warunkach, aby nie była płynna.

Okres przechowywania: 1 rok

Cena: 16,00zł

Dostępna w sklepie Lilla Mai Co powiecie na taką pastę do zębów? Zachęcam do komentowania

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger