poniedziałek, 26 września 2016

Dary Natury - Przyprawy bez chemii - Ostropest plamisty ziarno

Cześć! Zapraszamy serdecznie na recenzję kolejnego produktu polskiej marki Dary Natury. Tym razem znowu wracamy do tematu ostropestu plamistego, którym każdy z Was powinien się zainteresować dla zdrowie i regeneracji własnego organizmu. Produkt dostępny w sklepie Zielarski. Zaczynamy!Ostropest plamisty jest wyjątkową rośliną która znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie naturalnej i ziołolecznictwie ale również w farmakologii do produkcji bardzo skutecznych i kompleksowych preparatów ziołowych.

Sama roślina występuje w formie chwastu praktycznie na całym świecie. Może być uprawiana, zbierana ze stanów dzikich i naturalnych bez żadnych ograniczeń i problemów. Chwast o wielkim działaniu, chwast skrywający potężne właściwości lecznicze... wiecie jakie?Ilość medycznych, udokumentowanych i znanych właściwości leczniczych jest tak ogromna, że trudno opisać je tutaj wszystkie. Kluczową rolę odgrywa tutaj magiczna substancja zwana sylimaryną. Znajdziemy ją głównie tylko w dwóch roślinach, karczochach oraz ostropeście plamistym, dlatego jest ona tak pożądana i poszukiwana przez farmaceutów.

Czym jest sylimaryna i dlaczego jest tak cenna? Sylimaryna jest grupą substancji pochodzenia roślinnych, pozyskiwaną najczęściej z łupin ostropestu plamistego, odpowiadająca za potężne właściwości przeciwzapalne, przeciwstarzeniowe, regenerujące, wzmacniające, rozkurczowe, detoksykujące, przeciwnowotworowe. Działa bardzo skutecznie i kompleksowo, wpływa na wiele funkcji naszego organizmu, jednakże do prawidłowego działania należy zażywać ja doustnie co najmniej przez miesiąc czasu.
Ostropest może być przyjmowany w różnej formie, my przyjmowaliśmy go już w formie oleju, ziarna zmielonego a tym razem mamy ziarno całe. Dostępny jest również w kapsułkach w formie suplementu, dostępny w każdej aptece. 

Jednakże należy pamiętać, że najlepszą formą są ziarna, które mielimy i zjadamy na bieżąco. Sylimaryna oraz inne cenne substancje są bardzo nietrwałe i łatwo ulegają zniszczeniu, dlatego nigdy nie należy "mielić na zapas" a jedynie "mielić na chwilę", tak aby nic się nie utleniało.

Powody dla których warto stosować ostropest plamisty!

1. Wykazuje potężne właściwości regenerujące. Wzmacnia, chroni oraz odbudowuje wątrobę. Jest pomocny nawet w najbardziej ciężkich uszkodzeniach tego organu, wirusowym zapaleniu wątroby wszystkich typów oraz uszkodzeń wątroby przez alkohol.

2. Oczyszcza organizm, pomaga pozbywać się toksyn oraz szkodliwych produktów przemiany materii. Neutralizuje potężne toksyny, które normalnie nie mogą być rozłożone i zneutralizowane przez naszą wątrobę, w tym zatrucia muchomorem sromotnikowym.

3. Jest silnym przeciwutleniaczem, chroni komórki przed przedwczesnym starzeniem się, chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, zapobiega powstawaniu zmian nowotworowych.

4. Chroni układ krwionośny w tym serce, które jest jednym z najważniejszych organów człowieka.

5. Reguluje poziom trójglicerydów.

6. Przychodzi z pomocą dla cukrzyków, reguluje poziom glukozy w organizmie.

7. Wspomaga trawienie i chroni układ pokarmowy.

8. Zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych. 

Na prawdę, jeśli pijecie dużo alkoholu, wasz organizm obciążony jest ogromną ilością leków, które stosujecie codziennie, bo leczycie się przewlekle, Źle się czujecie, macie ciągłą styczność z toksycznym substancjami, które wnikają do organizmu z żywności, powietrza i przez skórę, to ta roślina powinna być waszym "must have" w domowej apteczce. Nawet jeśli jesteś zdrowy a chciałbyś poczuć się lepiej, odtruć swój organizm to warto się nią zainteresować.Ziarna wyglądają pięknie, są duże i dość twarde, Aby je zmielić, musicie posiadać dość dobry młynek, najlepiej ten do mielenia ziaren kawy. Pamiętajcie aby nie mielić zbyt dużo a tylko taką ilość, którą będziecie w stanie zjeść od razu.

Jeśli chodzi o koszt to w porównaniu do oleju ostropestowego, który kosztuje kilkadziesiąt złotych to samo ziarno w pudełku o pojemności 200 g kosztuje zaledwie 6 złotych. Jednakże my osobiście wolimy olej o którym pisaliśmy kiedyś dla Was. Produkt dostępny w sklepie Herba-Farm.pl.


Polecamy serdecznie ostropest każdemu z was. Jest bardzo skuteczną rośliną o przebadanym i medycznie udokumentowanym działaniu. Nie obciąża organizmu a pozwala na jego skuteczną regenerację. Polecamy bo warto!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger