sobota, 17 września 2016

Optima Plus - Olejek herbaciany

Olejki eteryczne nadają się nie tylko do aromaterapii, ale mogą być także składnikiem kosmetyków. Niekiedy, są także ratunkiem dla naszej cery. Dzisiaj o kolejnym olejku, tym razem herbacianym marki OPTIMA PLUS
W kartonowym pudełeczku, w którym znajduje się olejek herbaciany prezentuje się wyjątkowo ładnie. Etykieta buteleczki jest utrzymana w podobnym kolorze co pudełko. Co dodaje jej elegancji.

Dozowanie olejku jest dziecinnie łatwe i proste. Nawet, gdy potrzebujemy dosłownie kropelkę. Korek zachowuje szczelność, dzięki czemu nic nie przecieka. Ciemna butelka chroni nasz olejek przed przenikaniem promieni UV, UVB. 


Zapach olejku herbacianego kojarzy mi się z lasem. Jest on intensywny, wiec nie trzeba dodawać go zbyt wiele. Do kominka zapachowego dodaję 2 krople. Można go także z powodzeniem dodać do nawilżacza. Super sprawdza się też do kąpieli w wannie. Wtedy dodaję go dosłownie z 3 krople. 


Olejek pochodzi z północnej Australii. Jest on rzadki, o jasnożółtym zabarwieniu. Może być z powodzeniem stosowany bez rozcieńczenia na skórę. 

Dla jasności olejek ten nie ma nic wspólnego z herbatą. Nazwę tego olejku wymyślili rdzenni Australijczycy, ponieważ liście z których się go pozyskuje mają identyczny jak herbata brązowy kolor. Najważniejsze właściwości olejku herbacianego:

- bakteriobójcze,
- przeciwzapalne,
- grzybobójcze,
- idealny w walce z grypą i przeziębieniem,
- na zapalenie ucha,
- wspomaga leczenie opryszczki wargowej,
- uspokaja,
- dodaje energii witalnej,
- działa przeciwtrądzikowo,
- działa przeciwbólowo i przeciwświądowo.
Przeciwwskazania

Z właściwości olejku herbacianego nie powinny korzystać kobiety w ciąży ani te karmiące piersią. Produkt nie jest także zalecany dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze 3-go roku życia.

Z dużą ostrożnością powinni go stosować pacjenci, którzy w walce z trądzikiem używają środki, w których składzie znajduje się nadtlenek benzylu oraz tretinoina.


Taki mały olejek, a tyle wspaniałych właściwości posiada.

Olejek herbaciany>>Dostępny w sklepie OPTIMA PLUS<<

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger