wtorek, 11 października 2016

Kawon - Kwiat bzu czarnego

Cześć! Dzisiejsza recenzja dotyczyć będzie zioła, które na pewno wszyscy znacie. Chodzi o kwiat bzu czarnego, znany również jako hyćka. Zioło znane i stosowane od setek lat, pomocne na wiele dolegliwości. Producentem zioła jest marka Kawon a znajdziecie go praktycznie w każdej aptece, zielarni oraz sklepie Herba-Farm.pl.


Kwiat czarnego bzu występuje pospolicie praktycznie we wszystkich Polskich lasach. Znajdziemy go w wielu miejscach, gdzie również sami możemy go sobie nazbierać oraz ususzyć. Śmieszny jest fakt, że sam kwiat bzu czarnego nie jest czarny a biały, czarne są owoce.

Jest ziołem bardzo uniwersalnym ,dostarcza szeregu witamin oraz cennych substancji aktywnych. Znajduje zastosowanie w profilaktyce oraz leczeniu wielu chorób. Jest ważnym ziołem stosowanym w medycynie naturalnej i ziołolecznictwie.


Warto skupić się teraz na jego faktycznych właściwościach, które możecie wykorzystać w swojej domowej apteczce. Jest ich co najmniej kilka i postaramy się je teraz pokrótce omówić.

Główną i chyba najbardziej istotną właściwością jest wpływ oraz wzmocnienie naturalnej odporności naszego organizmu. Pomaga zwalczać przeziębienie oraz stany grypowe. 

Dostarcza cennych witamin, głównie witaminy C oraz flawanoidów, garbników i innych cennych substancji aktywnych wykazujących pozytywny wpływ na zdrowie naszego organizmu.

Czarny bez wspomaga pracę układu pokarmowego i trawiennego. Zwalcza wzdęcia i problemy jelitowe. Likwiduje gazy.

Jest pomocny w zwalczaniu kaszlu oraz gorączki. Doskonale sprawdza się w zwalczaniu pospolitych infekcji na które chorujemy my lub nasze dzieci.

Wzmacnia pracę nerek. Działa moczopędnie, chroni pracę układu moczowego, pozwala na skuteczne oczyszczanie organizmu.


Zioło to sprawdza się doskonale jako dodatek do innych mieszanek ziołowych, herbatek na przeziębienie spożywanych w chłodne i zimowe dni. Doskonale komponuje się kwiatami lipy oraz kiściami jeżyn i malin.

Fajny jest również fakt, że zioło to nie posiada praktycznie żadnych stwierdzonych skutków ubocznych czy przeciwwskazań. Jest bezpieczne i może być śmiało stosowane przez całą rodzinę. Oczywiście pamiętajcie, że zioło to nie zabawa i należy obchodzić się z nimi ostrożnie.

Cena paczuszki kwiatów bzu czarnego o wadze 50 g to koszt zaledwie około 5 złotych. Oczywiście możecie nazbierać je sobie sami i będą na pewno dużo bardziej wartościowe, jednak jeśli się na tym nie znacie i nie macie na to czasu to produkt znajdziecie w sklepie Herba-Farm.pl.Warto zainteresować się ziołami, które możecie wykorzystać w swojej domowej aptece, gdyż pozwolą one bardzo często uniknąć Wam częstych wizyt u lekarza. Nie są one jakoś specjalnie drogie i na pewno warto mieć je w swojej domowej apteczce.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger