czwartek, 15 grudnia 2016

Pure Alchemy - ORMUS - Balsam do rąk i ciała z ORMUSEM

Witajcie kochani! Dzisiaj chcemy przedstawić Wam produkty bardzo nietypowe, młodej i dopiero rozwijającej się marki Pure Alchemy, zajmującej się produkcją tajemniczych i mocno magicznych kosmetyków oraz produktów stosowanych w medycynie niekonwencjonalnej. Tym razem chcemy omówić dla Was ich balsam do ciała na bazie ORMUSU. Zobaczcie jak wypadł w Naszych testach.


Balsam do ciała na bazie ORMUSU pozwala na skuteczną pielęgnację i wzmocnienie naszej skóry. Został zaprojektowany w celu umożliwienia aplikacji ORMUSU bezpośrednio na skórę dłoni. Dobroczynne cząsteczki złota i innych pierwiastków szlachetnych pomogą przywrócić kondycję skóry do pierwotnego blasku. Dodatkowa obecność olejków eterycznych, sprawia, że balsam bardzo przyjemnie pachnie.

Kosmetyk został wyprodukowany ręcznie, domowymi sposobami przez Pure Alchemy. Skład produktu jest bardzo prosty i przyjazny dla naszej skóry. Nie znajdziemy w nim szkodliwych i nielubianych składników chemicznych stosowanych w kosmetykach codziennego ego użytku.


No właśnie ale co siedzi w składzie tego balsamu? Niestety nigdzie na opakowaniu nie znajdziemy wyszczególnionego składu produktu. Musieliśmy bezpośrednio kontaktować się z producentem i dowiedzieć się co w nim znajdziemy. Obiecali nam, że skład się pojawi za jakiś czas na wszystkich ich produktach.

W składzie INCI znajdziemy:

1. Wazelinę kosmetyczną jako bazę kremu (oczywiście wiemy, że wazelina nie jest niczym dobrym i lubianym i jest produktem ropopochodnym, jednak podobno ma to się zmienić na wosk pszczeli za jakiś czas)

2. Wodę destylowaną jako najbardziej powszechny rozpuszczalnik i nośnik składników aktywnych.

3. Talk jako dodatkowy wypełniacz. Niestety również nie jest dla Naszej skóry zbyt zdrowy. Nie należy go wdychać ani wcierać w miejsca intymne.

4. Gliceryna jako substancja dogłębnie penetrująca naszą skórę i nawilżająca.

5. Tlenek cynku jako popularny barwnik biały.

6. Siarczan magnezu jako stabilizator emulsji kremu. Wpływa na jego konsystencję.

7. Olejek eteryczny z mango, który nadaje pięknego i delikatnego zapachu.

Oj szczerze mówiąc czekamy aż firma popracuje nad składem, bardzo nam zależy aby kosmetyki ORMUS mogły zostać uznane za całkowicie bezpieczne i przyjazne dla naszego zdrowia. Bardzo Was prosimy, minimalizujcie chemię w swoich składnikach i stawiajcie na jakość. Skład produktu oceniamy na trzy na szynach. Czekamy na poprawkę :) 


Jeśli chodzi o wrażenia z użytkowania to krem w pielęgnacji dłoni sprawdził się dobrze, jednak jesteśmy mocno przyzwyczajeni do pełnowartościowych kosmetyków naturalnych. Nasza skóra została nawilżona i fajnie natłuszczona, jednak nie wiem jak zareaguje skóra wrażliwa. Krem pozostawia na skórze ciekawą warstwę okluzyjną, która ładnie wnika.

Zapach kremu jest bardzo ładny i przyjemny. Dłonie pachną ciekawie i sam aromat rozchodzi się dobrze i utrzymuje dość długo. Zapach nam się podoba.

Nie wiemy ile dokładnie Pure Alchemy życzy sobie za swój balsam. Pewnie pojawi się na allegro w ulepszonej wersji za jakiś czas :) Czekamy :)


Musimy stwierdzić, że mimo iż balsam prezentuje się ładnie, posiada eleganckie opakowanie, magiczne naklejki to jednak składkowo mocno odbiega od dobrych kosmetyków naturalnych. Mamy nadzieję, że firma popracuje nad składem i zamieni wazelinę na wosk lub masło shea, wywali talk bo po co nam wypełniacz. I reszta ujdzie w tłumie. Bardzo życzymy Wam i sobie dobrych składów :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger