wtorek, 10 stycznia 2017

MyVita - Cytrynian magnezu proszek

Cześć Wam ponownie! Dzisiaj pragniemy Wam przedstawić kolejny ciekawy produkt, tym razem nie będzie to jednak kosmetyk a suplement diety. Wszyscy wiemy jak istotną rolę w naszym życiu pełni magnez, który między innymi pomaga w walce ze zmęczeniem. Ale czy wiecie który magnez jest dobry? Czy po prostu kupujecie pierwszy z brzegu? My chcemy przedstawić Wam bardzo dobry magnez w formie cytrynianu magnezu, sprzedawany przez polską MyVITA. Zobaczcie i przekonajcie się czy faktycznie się sprawdził.


Cytrynian magnezu jest organicznym związkiem chemicznym z grupy cytrynianów. Jest to sól kwasu cytrynowego i magnezu. Stosowany jako suplement diety. Zawiera helatową i wysoce przyswajalną formę magnezu. Jest jonem neurotropowym o uspokajającym działaniu. Jego niedobór w organizmie powoduje rozproszoną nadpobudliwość nerwowo – mięśniową.

Magnez jest obok potasu drugim najważniejszym kationem wewnątrzkomórkowym. Uaktywnia około 300 enzymów niezbędnej do prawidłowej przemiany węglowodanowej, białkowej i tłuszczowej. Magnez wykazuje działanie ochronne na mięsień sercowy przeciwdziałając jego niedotlenieniu. 

Wykazuje także działanie ochronne wobec ścian naczyń krwionośnych, zapobiega odkładaniu cholesterolu w ściankach tętnic, zapobiega skurczom mięśni i nadciśnieniu. Odgrywa także rolę fizjologicznego czynnika przeciwzakrzepowego (korzystnie wpływa na krzepnięcie krwi). Magnez jest także niezbędny do rozwoju oraz mineralizacji kości. Ma także wpływ na rozmnażanie. 

Przeciwdziała skutkom stresu, niedotlenienia, uczuleniom oraz zapaleniom, uczestniczy w przekazywaniu impulsów nerwowych, pomaga w zachowaniu zarówno fizycznej jak i psychicznej równowagi, wspomaga układ odpornościowy.

Bierze udział w procesie tworzenia insuliny, przeciwdziała osteoporozie oraz migrenom. Łagodzi objawy PMS oraz bóle menstruacyjne, co może być bardzo istotną informacją dla kobiet.Narastający stres i nieustanne tempo życia, złe nawyki żywieniowe, nadużywanie alkoholu, kawy,herbaty;odchudzanie, stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, antybiotyków oraz leków uspokajających – wszystko to wpływa na niedobór magnezu w organizmie ograniczając jego wchłanianie bądź zwiększając wydalanie tego pierwiastka, dlatego musimy go sobie co jakiś czas uzupełniać.

Sposób użycia:1,6 g (płaska łyżeczka) 2 razy dziennie. Wymieszać z wodą. Spożywać w trakcie posiłku. Dzienna porcja zawierają: Cytrynian magnezu 3,2 g 102,5% ZDS*.


Nasze wrażenia.

Staramy się stosować magnez systematycznie, w stanach chronicznego zmęczenia, skurczów i bólów mięśni po wysiłku fizycznym. Pijemy również sporo kawy, dlatego magnez również nam ucieka, bo jest przez kawę wypłukiwany. Faktycznie, cytrynian magnezu bardzo szybko się wchłania i efekt jest odczuwalny bardzo szybko.

Smak i zapach produktu jest dość specyficzny. Troszkę przypomina mleko rozcieńczone z wodą. Helat lubi przyklejać się do łyżki i czasami się zbryla, jednak gdy go szybko rozmieszamy to nie ma problemu.
Produkt o wadze 250 g znajdziecie w sklepie MyVita w cenie 44 złotych. Mimo iż cena nie jest niska, naszym zdaniem warto się nim zainteresować. Działa bardzo skutecznie, wchłania się szybko i przynosi ulgę. Sprawdza się lepiej niż tanie, apteczne suplementy. Znajdziecie go tutaj:


Serdecznie polecamy suplementy i produkty polskiej firmy MyVita. Ich jakość jest bardzo dobra i na pewno każdy znajdzie u nich coś dla siebie. Warto wspierać naszych lokalnych producentów. A wy jaki magnez preferujecie?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger