czwartek, 23 lutego 2017

White Flower 's - Naturalny żel do kąpieli

Kosmetyki marki White Flowers są dostępne w Rossmanie z czego bardzo się cieszę. Marka ta oferuje naprawdę fajne kosmetyki w przyzwoitej cenie. Tym razem w moje ręce wpadła mi ich nowość: naturalny żel do kąpieli. Firma niedawno zmieniła skład żelu na dużo bardziej naturalny, stąd nastąpiła aktualizacja wpisu. Zapewnienia producenta:

Naturalny żel do kąpieli White Flower, to wyjątkowa kompozycja naturalnych, delikatnych składników myjących wzbogacona o oryginalne błoto z Morza Martwego i wyciąg z alg morskich.
Dzięki takiej formule, żel nabiera właściwości pielęgnujących, odżywiających i regenerujących naszą skórę, zaś brak w składzie syntetycznych detergentów sprawia, że skóra po kąpieli nie jest wysuszona. Algi morskie są źródłem cennych minerałów i witamin, wśród nich witaminy E, zwanej witaminą młodości. Regularne stosowanie żelu poprawi kondycję skóry, która będzie gładsza, lepiej odżywiona, zaś drobne niedoskonałości zredukowane. Możliwe wytrącenie się cząstek błota na dnie butelki jest zjawiskiem całkowicie naturalnym.
Produkt:
nadaje się do każdego rodzaju cery - również wrażliwej i problematycznej,
nie zawiera SLS i SLES,
przebadany dermatologicznie.

Opakowanie

Żel został zamknięty w smukłej, przeźroczystej butelce o pojemności 250 ml. Na butelce została naklejona etykieta, z której można przeczytać opis produktu oraz skład. Zamykany jest na tzw. "klik". 

Konsystencja, działanie...

Jego konsystencje jest nieco gęsta. Dobrze rozprowadza się na gąbce i daje bardzo dużo piany. Myje delikatnie i skutecznie. Ma przyjemny, delikatny zapach, który pozostaje jakiś czas na skórze. Skóra jest nawilżona. Żel nie podrażnia, nie wysusza. Obchodzi się ze skórą bardzo delikatnie i łagodnie, stąd sprawdzi się nawet na bardzo wrażliwej skórze. Lubię jego działanie na mojej skórze. Skład:


Stary skład żelu

Obecny poprawiony skład żelu

→Aqua - woda, naturalny rozpuszczalnik

→Lauryl Glucoside jest delikatnym surfaktantem, substancją pianotwórczą. Pozyskiwaną z oleju kokosowego. Jest łagodna i bezpieczna dla naszej skóry

→Maris Limus (100% błoto z Morza Martwego), 

→Gliceryna - pozyskiwana z olejów roślinnych, głównie oleju palmowego lub koksowego. Gliceryna stosowana w kosmetykach odpowiada za wiązanie substancji ciekłych. Dodatkowo w kosmetyce wykazuje silne właściwości nawilżające oraz pomaga zatrzymać wodę w skórze na dłużej. Oprócz tego gliceryna pozwala na skuteczne zastąpienie alkoholu i w przeciwieństwie do niego nie przyczynia się do przesuszania skóry oraz podrażniania, 

→Betaina kokamidopropylowa (Cocamidopropyl Betaine) jest delikatną substancją myjącą, bezpieczny dla skóry detergent

→Algae Extract - ekstrakt z alg

→Parfum - kompozycja zapachowa

→Potassium Cocoate - jest to sól potasowa kwasu tłuszczowego orzecha kokosowego, 

→Xanthan Gum - guma ksantanowa, zagęstnik, stabilizator emulsji

→Citric Acid - kwasek cytrynowy, regulator pH naszej skóry

→Benzyl Alcohol - bezpieczny i naturalny konserwant, dopuszczony do stosowania w kosmetykach naturalnych,

→(Methylchloroisothiazolinone - konserwant, którego należy unikać w kosmetykach naturalnych) -  tego składnika nie ma już w zmienionej składzie żelu. Zastąpiony został Potassium Sorbate.

→(Methylisothiazolinone konserwant, którego należy unikać w kosmetykach naturalnych.) - również ten składnik został zmieniony na Sodium Benzoate. 

Poprawiony skład żelu przedstawia się znacznie lepiej. Teraz mogę w końcu powiedzieć, że żel jest w 100 % naturalny. Lubię jego działanie i dobrze, że producent zmienił w składzie dwa ostatnie składniki. 

Cena: 16,99 zł

Naturalny żel do kąpieli


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger