wtorek, 4 kwietnia 2017

Fitomed - Olej ze słodkich migdałów

Witajcie kochani! Dzisiaj prezentujemy kolejny produkt kosmetyczny a właściwie olej ze słodkich migdałów, który znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce oraz jako surowiec do wyrobu kosmetyków i mydeł. Sprzedawany przez polską markę Fitomed. Poczytajcie sobie dawkę kolejnej wiedzy, która może się Wam do czegoś przydać później. Warto tutaj dodać, że olej jest rafinowany.


Na samym początku naszych rozważań należy uświadomić sobie, że olej a olejek to kompletnie dwie różne bajki i nie stanowią identycznych substancji. Nie należy mówić, że olej a olejek eteryczny to to samo i często nazwy te używane są mylnie.

Oleje pozyskuje się z nasion roślin oleistych w wyniku tłoczenia, natomiast olejki eteryczne pozyskuje się z oślin olejkodajnych poprzez destylację przy użyciu pary wodnej. Także metoda pozyskiwania jest różna.

Drugą kluczową różnicą, jest skład chemiczny oleju w stosunku do olejku eterycznego. Sam olej jest mieszaniną estrów kwasów tłuszczowych oraz glicerolu, witamin i innych cennych substancji chemicznych. Natomiast olejek eteryczny to mieszanina głównie substancji zapachowych, których w składzie olejku eterycznego jest kilkaset.

Trzecią różnicą jest bezpieczeństwo stosowania. Jeśli chodzi o olejki eteryczne, to zawierają one bardzo silnie działające substancje, które mogą powodować mocne reakcje alergiczne. Nie należy stosować ich w ciąży. Oleje natomiast działają łagodnie ale skutecznie.

Tym razem będziemy omawiać oleje nie olejki. Warto uzmysłowić sobie to na samym początku :)


Produkt przeznaczony jest praktycznie dla każdego typu oraz rodzaju skóry i włosów. Doskonale odżywia, tonizuj, nawilża oraz kondycjonuje skórę. Intensywnie nawilża i łagodzi podrażnienia. Sprawdza się doskonale w pielęgnacji zmarszczek.

Jakie działanie wykazuje olej ze słodkich migdałów? Oczywiście jest ono bardzo szerokie i nie będziemy pisać tutaj o wszystkim, jednakże postaramy się opisać kilka najważniejszych faktów:

1. Dzięki silnym właściwością łagodzącym sprawdza się na prawdę dobrze w pielęgnacji oparzeń oraz odleżyn skórnych.
2. Redukuje i chroni przed powstawaniem zmarszczek.
3. Intensywnie nawilża.Sam olej posiada bardzo ładną, przeźroczystą i lekko żółtawą barwę. Nie pozostawia śladów ani nie barwi skóry czy ubrań. Jego konsystencja jest bardzo przyjemna, delikatna, dobrze się wchłania nie pozostawiając na skórze zbyt tłustego filmu. Zapach oleju jest mocno orzechowy i ładny podobnie jak argan, lecz nie taki sam.

Buteleczka nie posiada specjalnego aplikatora, musimy sobie sami radzić aplikować bezpośrednio na dłonie lub włosy poprzez szyjkę butelki. Może wydawać się, że pojemność 100 ml to jakoś nie specjalnie dużo ale jest go całkiem sporo i wystarczy na długi czas.


Produkt znajdziecie w sklepie Fitomed.pl w cenie 12 złotych. Naszym zdaniem cena jest niska i na pewno powinniście się zainteresować tym produktem. Znajdziecie go tutaj:


Polecamy produkty marki Fitomed. Jest to polska marka oferująca nam bardzo szeroki zakres asortymentu kosmetycznego oraz surowce, które możecie wykorzystać do własnych potrzeb. Lubimy ich produkty. A co wy o nich sądzicie?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger