wtorek, 18 kwietnia 2017

Myvita - Witamina C 1000 mg w tabletkach

Nie tylko w okresie największych zachorowań powinniśmy stosować witaminę C, ale przez cały rok. My stosujemy ją w połączeniu z D3 + K2MK7. Ostatnio do naszej apteczki trafiła witamina C ze sklepu MyvitaParę słów na temat witaminy C

Pierwszym pytaniem, które najczęściej sobie zadajemy to: Ile witamy C tak naprawdę nam potrzeba? Zdrowy człowiek profilaktycznie potrzebuje od 4-10 g witaminy C na dobę. Nie jest to reguła, bo każdy człowiek może potrzebować jej więcej lub mniej. Kwestia indywidualna. 

W 1943 roku pojawiły się już pierwsze zalecenia dotyczące stosowania witaminy C przez The Food and Nutrition Board w USA. Ostatecznego określenia dawki witaminy C podjęła się grupa naukowców w 1996 roku pod kierownictwem dr Mark Levine. Wyniki ich pracy uznano za niepodważalne. 

Czy spotkaliście się już kiedyś z informacją, że ktoś umarł z powodu przedawkowania witaminy C? Nigdy o tym nie słyszeliśmy. Na pewno nie możemy tego powiedzieć o innych lekach kupowanych masowo na stacjach benzynowych, czy w aptekach. Ich skutki uboczne mogą być tragiczne dla naszego zdrowia.


Człowiek, jeśli bardzo się stresuje potrzebuje duże dawki witaminy C, podobnie jest w przypadku choroby. Jej poziom gwałtownie spada, bywa, że nawet do zera. 

Mało kto o tym wie, ale witamina c usuwa metale ciężkie. Już jej 1 g jest w stanie usunąć: 

- 20,7 ug ołowiu,
- 20,0 ug rtęci
- 7,5 ug arszeniku,
- 11,2 ug cadmu,
- 5,6 ug niklu.

Jeśli tych 5 toksyn jest podwyższonych, to potrzebujemy ok. 5 gramów witaminy C do jej usunięcia w wymienionych wyżej ilościach. Witamina C w usuwaniu metali ciężkich z organizmu współpracuje z takimi substancjami, jak: magnez, cynk i selen. Naturalnym źródłem usuwania wspólnie z witaminą C jest siarka, którą znajdziemy w: czosnku, jajkach, czy przykładowo imbirze.

Witamina C nie jest toksyczna. Stwierdza to nawet Komitet RDA w swoim raporcie, gdzie ujawnia, że ta witamina:
- nie powoduje powstawania kamieni nerkowych,
- nie powoduje wtórnego szkorbutu,
- nie powoduje reakcji alergicznych,
- nie powoduje kumulowania się jonów żelaza. Witamina C dostępna na stacjach benzynowych w postaci tabletek musujących nie jest czystą postacią witaminy C. Często zawierają przeróżnego typu domieszki takie, jak: barwniki, czy nawet szkodliwy aspartam. Zawartość witaminy C w tych tabletkach jest niska i wynosi zaledwie 1 g, czyli prawie nic.

My osobiście polecamy witaminę C w tabletkach ze sklepu MyVita. Nasze opakowanie zawiera 100 sztuk i wystarcza nam spokojnie na dwa miesiące regularnego stosowania. Są też większe opakowania, które zawierają 250 sztuk. Bardziej opłaca się to drugie. 

Witamina C ma przyjazny i bezpieczny skład dla naszego zdrowia. W tym znaną z wysokiej zawartości witaminy C dziką różę.  

Witamina C (kwas l-askorbinowy) 1000 mg, ekstrakt z róży (20:1) 20 mg, bioflawonoidy cytrusowe 20 mg, substancja wypełniająca: celuloza, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

Producent zaleca stosowanie jednej tabletki w trakcie posiłku, popijając ją wodą. My osobiście stosujemy dwie :)

Cena witaminy C (250 tabletek) wynosi: 66,99 zł

Witamina C 

Jak dbacie o swoje zdrowie?
Źródło: J. Zięba: Ukryte terapie, Rzeszów 2015. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger