czwartek, 20 kwietnia 2017

Yerba Mate - Pipore Compuesta con Hierbas 500 g

Cześć ponownie. Dzisiaj zapraszamy Was na kolejną recenzję, tym razem będzie to Yerba Mate Pipore, które chcemy Wam przedstawić. Yerba Mate jest rośliną, nie mylcie z herbatą, bo herbatą nie jest, która stała się dość popularna na całym świecie jak i w kraju. Pije się ją zamiast kawy, jest jej zdrowszym zamiennikiem. Produkt dostępny w sklepie https://www.zielar.ski/.Czym jest Yerba Mate? Pod tą nazwą skrywa się ostrokrzew paragwajski, który zawiera zmielone lub drobno pokrojone liście, patyczki oraz pączki tej rośliny. Nie jest to herbata, bardzo się denerwuję gdy ktoś Yerba Mate nazywa herbatą. Herbata to inna roślina a Yerba Mate również. 

Skąd wzieła się nazwa Yerba Mate? Jak się okazuję sama nazwa została zapoczątkowana przez Jezuitów, którzy nazwali ją od słow "herbas" - czyli zioła oraz "mati" czyli tykwa w języku keczuańskim, naczynie w którym się ja parzy oraz pije.

Samo Pipore jest połączeniem klasycznej yerba mate oraz ziół takich jak mięta pieprzowa, mięta polna oraz kwiaty lipy, które nadają jej wspaniałego orzeźwiającego aromatu i ciekawego posmaku.

Yerba Mate najlepiej pić w odpowiednio zakupionej do tego celu tykwie z użyciem słomki z sitkiem, która ohroni nas przed wciąganiem i połykaniem fragmentów roslin, które bardzo często są twarde.


Jakie właściwości nam oferuje? Dlaczego wielu ludzi pije yerba mate zamiast kawy? Powodów do tego jest wiele, zaczynając od jej walorów smakowych, różnorodności aż po faktyczne właściwości fitomedyczne.

1. Jak się okazuje, Yerba Mate w połączeniu z ziołami lub sama, czysta Yerba, wpływa pozytywnie na oczyszczanie naszego organizmu z toksyn. Pozwala pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii.

2. Wspomaga odchudzanie oraz utratę wagi, co jest dość wątpliwe bo bez odpowiedniej diety i ćwiczeń trudno cokolwiek stracić.

3. Dostarcza cennych mikroelementów takich jak mangan, potas i magnez, przez co reguluje gospodarkę elektrolityczną.

4. Łagodzi zmęczenie fizyczne oraz psychiczne. Pomaga się wyciszyć oraz zrelaksować.

5. Jest dużo łagodniejsza i zdrowsza od kawy. Pobudza dużo wolniej, jednak na dłuższy czas. Zawiera kofeinę, teofilinę oraz teoborominę. Jednak jest jej dużo mniej niż w kawie.

6. Jest silnym diuretykiem podobnie jak kawa. Działa moczopędnie, dlatego po jej wypicu polecimy dość szybko do tolaety.

7. Wpływa pozytywnie na pracę oraz działanie układu pokarmowego i trawiennego. Reguluje wydzielanie żółci. Chroni układ krwionośny.

Jednakże to nie wszystko, w zależności od mieszanki którą sobie kupimy, a jest ich na naszym Polskim rynku na prawdę dużo, może zawierać zioła o bardzo rozmaitych właściwościach. W sklepach możemy znaleźć Yerba Mate czystą lub z domiszkami owoców i ziół. Jedne przeznaczone na pobudzenie, inne przeznaczone na odchudzanie, inne na detoksykację a ine po prostu dla dobrego smaku. Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z Yerba Mate to warto zainteresować się Yerbą Mate z owocami, która sprawi, że nie będzie taka cierpka.W przypadku Yerba Mate - Pipore Compuesta con Hierbas mamy do czynienia z Yerbą drobno posiekaną i zmieloną, Jednak oprócz pyłu znajdziemy tutaj również drobno posiekane i twarde łodygi. Na rynku znajdziecie również yerby zmielone drobno na pył, których ja osobiście nie lubię, wolę jak coś mi pływa w moim naczynku :)


Yerba Mate Pipore jest podobna do Yerby klasycznej jednakże po zaparzeniu możemy wyczuć miętowe aromaty, które są bardzo smaczne. Nie są one ani zbyt słabe ani zbyt ostre, zostały dobrane w sam raz, dlatego powinna przypaść Wam ona do gustu.

Jeśli chodzi o koszt opakowania o wadzę 500 g to znajdziecie go w sklepie https://www.zielar.ski/ w cenie około 27 złotych. Cena nie jest wysoka, tym bardziej, że Yerba zużywa się dość wolno i można parzyć ją wielokrotnie. Produkt znajdziecie tutaj:


Serdecznie polecamy Wam właśnie tą Yerba Mate, która nie jest ani zby tcierpka ani zbyt ostra i wymyślna na początek. Powinna przypaść Wam do gustu jeśli chcecie zaczynać swoją przygodę z piiem Yerba Mate. Serdecznie polecamy.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger