wtorek, 4 lipca 2017

Recenzja książki Pani Małgorzaty Kaczmarczyk - Zioła dla smaku, zdrowia i urody

Witajcie! W tym poście przybywamy do Was z recenzją kolejnej książki, która wpadła w nasze ręce. Tym razem jest to książka dla pasjonatów ziół i tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z ziołami. "Zioła dla smaku, zdrowia i urody" Małgorzaty Kaczmarczyk to książka wyjątkowa, którą każdy powinien mieć w swojej domowej biblioteczce. 


Książka została oprawiona w twardej oprawie. Zawiera 272 strony. Już sama okładka książki bez czytania tytułu sugeruje, że jest to książka o ziołach. Z tyłu znajdziemy krótki opis książki, oraz informacje o autorce, z których możemy się dowiedzieć, że Pani Małgorzta Kaczmarczyk jest  pasjonatką ziół, naturalnego lecznictwa i kosmetyki. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie uprawy i przetwarzania ziół oraz roślin alternatywnych. Autorka bloga Ziolowawyspa.pl, prowadzi warsztaty zielarskie i mydlarskie w Beskidzie Wyspowym oraz w Krakowie. Marzy, by ludzie powrócili do naturalnego sposobu dbania o zdrowie, samopoczucie i wygląd.Książka została podzielona na 5 rozdziałów. Z pierwszego rozdziału dowiemy się o organizacji pracy, zasadach zbierania, suszenia, przechowywania i tworzenia maceratów z ziół. Drugi rozdział pt." Jak wyciągnąć moc z roślin" omawia takie istotne kwestie, jak: ziołowe wyciągi wodne, olejowe, octowe, glicerynowe, alkoholowe, winne. 

Trzeci rozdział to "Zioła od kuchni". W nim to znajdziemy potrzebne informacje do przygotowania ziołowych napoi, zrobienia octów takich, jak.:piwny, jabłkowy, mniszkowy, czy nawet dyniowo-szałwiowy. Ten rozdział nasycony jest przepisami na zupy, sałaty, desery, potrawy mączne na śniadanie, obiad. Nie zabrakło w tym rozdziale przepisów na przekąski w domu, przy ognisku. Lato to czas przetworów, stąd w książce Pani Magdaleny znajdziemy także i takie przepisy na przyrządzenie słodkich przetworów, słonych.Ziołowa apteczka jest nieoceniona, stąd znajdziemy w tym już czwartym rozdziale sposoby na przeciwdziałanie przeziębieniom, problemom trawiennym, problemom skórnym (egzemy,wypryski, alergie), a także sposoby na wzmocnienie organizmu czy poprawę wzroku. 
W książce nie zabrakło także inspiracji i przepisów na kosmetyki z wykorzystaniem ziół. W piątym rozdziale znajdziemy przepisy na kosmetyki do pielęgnacji ciała, dłoni i stóp, twarzy, czy włosów. 

Książka jest ładnie wydana. Cała zawartość książki jest przemyślana. zawiera ładne zdjęcia, które niektóre są własnością samej autorki. 

Podsumowując, książka "Zioła dla smaku, zdrowia i urody" to książka, z której:

- będziesz wiedzieć jak zbierać, suszyć i przechowywać zioła,
- nauczysz się sporządzać skuteczne, naturalne lekarstwa,
- będziesz umieć robić naturalne kosmetyki,
- przygotujesz ciekawe potrawy.

Cena: 44,90 zł

Książka Zioła dla smaku, zdrowi i urody

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger