wtorek, 22 sierpnia 2017

Greco Products - Mydło oliwkowe Patunis

Tylko sobie wyobraźcie, że macie możliwość umycia się mydłem w 100 % wykonanym z oliwy z oliwek. Dokładnie takim mydłem, jak w XIX? Teraz nie trzeba sobie tego wyobrażać, bo takie mydło istnieje na rynku polskim i oferuje go grecka firma Greco ProductsJak powstaje takie mydło?

Mydło jest ręcznie produkowane, w tradycyjny sposób. Wpierw oliwa z oliwek mieszana jest z sodą kaustyczną. Następnie jest podgrzewana w specjalnych kadziach aż do momentu otrzymania odpowiedniej konsystencji. Następnie mieszanka jest płukana wodą z solą morską. Do produkcji mydła zastosowano tylko naturalne surowce bez dodatku sztucznych substancji. Po dziesięciu dniach mieszania składników w kadziach zostaje ręcznie opróżnione za pomocą dużych drewnianych chochli do form. Później mydełko stygnie i twardnieje w formach. 

Na mydła nabijana jest pieczęć. Również na naszym taka była. Następnie mydło krojone jest w kostki. W końcowej fazie mydło układane jest na drewnianych regałach, gdzie suszy się i dojrzewa przez 4 miesiące. Po 4 miesiącach dojrzewania mydła zostają przeprowadzane badania jakości. W tym celu wysyła się próbki mydła do Laboratorium Chemicznego w Atenach. Wszystkie mydła produkowane są oczywiście w Grecji i są certyfikowane. Dzięki temu wiemy, że w nasze ręce otrzymujemy produkt najwyższej jakości. 

Właściwości mydła:

- łagodzi objawy chorób skóry,
- trądziku,
- przywraca jędrność skóry po zdjęciu gipsu,
- oczyszcza skórę, 
- idealne do pielęgnacji niemowląt.


Mydło oliwkowe to produkt wyjątkowy, bo tworzone w 100% z oliwy z oliwek. 

Jest to gruba i bardzo wydajna kostka o wadze 90 g. Mydło wytwarza delikatną pianę. Dobrze myje i oczyszcza skórę z brudu. Nie posiada zapachu. Z wyglądu przypomina szare mydło, ale nim nie jest. Nawilża, pielęgnuje skórę. Skład

Skład jest krótki i treściwy. Jest tak, jak obiecał producent, czyli jest to mydło stworzone  w 100% z oliwy z oliwek z dodatkiem soli morskiej.

oliwa z oliwek (pure virgin olive oil), soda kaustyczna, woda, sól morska. 

Oliwa z oliwek - jest mocno odżywcza. Dostarcza wielu cennych tłuszczy w tym tych egzogennych, których Nasz organizm nie jest sobie w stanie sam wytworzyć oraz witamin. Witaminy wnikają w głąb skóry i wzmacniają ją, nadając promienny wygląd. Wygładza również powierzchnie skóry i sprawia, że staje się delikatna i aksamitna. Dzięki dużej zawartości witaminy F, skóra zachowuje nawilżenie przez bardzo długi czas. Wspomaga regenerację skóry i zapobiega przed nadmiernym rogowaceniem naskórka. Reguluje pracę gruczołów łojowych. Wykazuje właściwości przeciwzapalne. Oliwa z oliwek zawiera skwalen, który swoją budową jest zbliżony do ludzkiego sebum, dlatego wspomaga i chroni naturalną powłokę lipidową skóry.

Z chęcią kupiłabym takie mydło ponownie. W zanadrzu mamy jeszcze ich zielone mydło z oliwą z oliwek. 

Mydło oliwkowe Patunis
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger