piątek, 4 sierpnia 2017

Naturoterapia w praktyce - nowe czasopismo dla ludzi kochających terapie naturalne i konwencjonalne w praktyce

Witajcie kochani. Dzisiaj chcemy przedstawić Wam kolejne, bardzo ciekawe czasopismo mocno związane z tematyką ziołolecznictwa, terapii naturalnych i właściwości leczniczych roślin. Właściwie czasopismo łączy wartości medycyny naturalnej z konwecjonalną. Połączenie bardzo trudne i dla niektórych praktycznie niemożliwe do zaakceptowania. Jednakże czy im się udało? Zobaczcie sami.


Nowe czasopismo "Naturoterapia w praktyce" jest redagowane i wydawane pod patronatem Wielkopolskiego Centrum Terapii Naturalnych. Oprócz tego znajdziemy w nim bardzo wartościowe artykuły tworzone przez farmakologów, zielarzy, fitoterapeutów oraz lekarzy medycyny. 

Co wyróżnia to czaspoismo? Powodów aby po nie sięgnąć jest na prawdę dużo. Zobaczcie sami dlaczego warto:

1. Czaspismo porusza najbardziej kontrowersyjne tematy związane np z leczeniem nowotworów przy użyciu terapii naturalnych, które nie mają racji bytu dla medycyny konwencjonalnej.

2. Wszystkie artykuły pisane są na podstawie najnowszych badań medycznych publikowanych w Polsce i krajach zagranicznych. In-vitro i In-vivo.

3. Czasopismo współpracuje z wykwalifikowaną kadrą specjalistów z Polski oraz świata.

4. Promujemy terapie naturalne i leczenie wśród dzieci.

5. Promujemy terapie naturalne w podejściu holistycznym.

6. Redakcja pokazuje w jaki sposób wzmacniać swój organizm przy użyciu naturalnych suplementów diety oraz środków pochodzenia roślinnego.

Czasopismo prezentuje się na prawdę bardzo ciekawie, naszym zdaniem na prawdę warto go zamówić i po prostu czytać. Na pewno jest dobrą alternatywą dla osób, którzy interesują się tą tematyką i pragną poszerzyć swoje horyzonty. 


Na samym początku znajdziemy bardzo ładnie zaprojektowaną stronę ze spisem treści i spisem artykułów danego numeru.


Artykuły w czasopiśmie są obszernie zredagowane i dostarczają kompleksowej wiedzy na wiele tematów. Znajdziemy tutaj dużo wartościowej treści i troszkę ładnych zdjęć i ilustracji. Znajdziemy również złote myśli, które sprawią, że łatwiej będzie nam zapamiętać ważne fakty. Możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy odnośnie roli wody w utrzymaniu dobrego zdrowia organizmu.


Możemy dowiedzieć się również o tym, jaki wpływ na efekt terapeutyczny ma stan zdrowia terapeuty. Dowiemy się o tym, że osoba, która jest chora nie powinna wykonywać terapii, bo jej efekt może przynieść odwrotny skutek. Mówi się tutaj również o energii co jest dość ciekawą i często lekceważoną stroną człowieka.


Bardzo podobał nam się artykuł o roli "gorączki" w procesie ozdrowienia i leczenia. Wielu naszych lekarzy stara się zwalczyć gorączkę gdyż uważa go za efekt nieporzadany, jednak jak się okazuje jest ona istotnym elementem i mechanizmem terapeutycznym. Lekarze w Skandynawii wogóle nie zwalczają gorączki. U nas robi się to notorycznie.


Każdy nowy artykuł posiada ciekawą, przyciągającą wzrok, fotografię, która rozpoczyna rozważaną tematykę. Zdjęcia są bardzo ładne i wykonane w oryginalny sposób. Tutaj dowiemy się również o roli hipertermii i jej dobroczynnym działaniu.


W kolejnym artykule dowiemy się czym jest laktoferyna i dlaczego stosuje się ją w profilaktyce anemii i niedoborach żelaza. Lekarze mówią o tym bardzo mało, czy chorujecie na anemie i jakiś lekarz mówił Wam o laktoferynie i roślinach które w nią obfitują? Zapewne nie, a jeśli mówił to jest to wartościowy lekarz i nie rezygnujcie z niego.


Czy słyszeliście o lewatywach i ich zastosowaniu w naturalnym oczyszczaniu organizmu, w tym głównie jelit. Lewatywy pomagają skutecznie wymieść resztki kału i pozostałości z jelit, które jełczeją.


Dowiemy się również o tym, czy zakwaszenie organizmu jest powodem do obaw czy zwyczajnym mitem. Jak sądzicie? Teorii na ten temat jest wiele ale która z nich jest słuszna?


Niedokwaszony żołądek może być odpowiedzialny za powstawanie wielu chorób, które często są lekceważone przez człowieka. Może przyczyniać się do zgagi oraz refluksu, może również prowadzić do niedoborów żelaza oraz witamin z grupy B w tym głównie witaminy B12.


Znajdziemy również artykuły dotyczące terapii i leczenie nowotwórów za pomocą witaminy B17 czyli amigdaliny, która wprawia teraz wiele autorytetów medycznych w zakłopotowanie i jest tematem mocno kontrowersyjnym. Jedna źródła mówią, że pomaga, drugie mówią, że nie pomaga wogóle a nawet szkodzi. Jaka jest prawda? Czy gdzieś po środku?


Nie obejdzie się również bez tematyki probiotyków i ich istotnej roli w utrzymaniu prawidłowej jakości flory bakteryjnej jelit, zdrowia skóry i ogólnego stanu organizmu. Dowiemy się o tym, że nasz organizm jest ogromnym ekosystemem w którym żyją miliony bakterii różnych szczepów, które wspomagają lub wpływają negatywnie na zdrowie naszego organizmu.


Następnym ciekawym opracowaniem jest dział dotyczący starożytnych i nowożytnych receptur zielarskich, wielu już zapomnianych, przewijających się przez pokolenia, często zapisywanych na kolanie, bez dodatkowych kopii. Podobnie jak wiele z receptur dr Hildegardy von Bingen.


Oprócz tego możecie poczytać o diecie i odżywaniu w przypadku przerostu kandydozy. Jak się okazuje, każdy z Nas posiada w sobie żywe szczepy bakteri candidy, jednakże problem zaczyna się gdy przerost ich szczepów jest zbyt duży. Jak sobie z nimi radzić?


Naturoterapia w praktyce jest nowoczesnym i bardzo wartościowym czaspismem, który pozwoli zagłębić się Wam w obszerną tematykę terapii naturalnych. Możecie zamówić ją sobie online w formie prenumeraty lub znaleźć w sklepach EMPIK.

Prenumeratę możecie zamówić sobie bezpośrednio ze strony wydawnictwa, za 6 numerów w rocznej prenumeracie będziemy musieli zapłacić około 200 zł. Znajdziecie go tutaj:


Serdecznie polecamy czasopismo Naturoterapia w praktyce, która może być ciekawym kompedium dla osób interesujących się leczeniem naturalnym. Niech cena Was nie odstrasza bo mimo, że nie jest niska to warto :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger