środa, 13 września 2017

Etja - Olejek zapachowy piżmo

Olejki zapachowe goszczą u Nas od tego roku. Są świetną alternatywą dla chemicznych odświeżaczy powietrza, a po drugie są bardziej wydajne. Tym razem skusiliśmy się na olejek zapachowy piżmowy marki Etja. Pierwsza myśl jaka nasunęła mi się po powąchaniu zapachu tego olejku to perfumy. Miałam już przyjemność mieć kilka perfum, w którym główną nutę zapachową stanowiło piżmo. 

Co to jest piżmo?
Piżmo to wydzielina z gruczołów okołoodbytniczych piżmowca syberyjskiego (rodzaj jeleniowatych), ale można je również pozyskać od innych zwierząt. Stosowane jest nie tylko jako substancja zapachowa, ale i utrwalacz.
/źródło: http://www.moncredo.pl/wszystko-o-perfumach/pizmo-w-perfumach-dlaczego-jest-wazne/

Brzmi nieźle, pachnie ładnie, ale sposób uzyskania zapachu piżma jest, jakby to powiedzieć szokujący. Nigdy nie wgłębiałam się w ten temat, w jaki sposób taki zapach powstaje. 

Piżmo pachnie ciężko i dosyć słodkawo. Jest to zapach, który pobudza zmysły, ale w większych ilościach stosowany może być zbyt drażniący ze względu na swój zapach. Zapach piżma sprawdzi się idealnie przed randką lub spotkaniem ze znajomymi. Korci mnie, aby z jego dodatkiem zrobić perfum lub kosmetyk do ciała. Olejek eteryczny piżmowy zamknięty został w ciemną buteleczkę zakręcaną na zakrętkę o pojemności 10 ml. Jak na olejek jest to dosyć duża pojemność. W kartonowym pudełeczku znajdowała się etykieta z opisem tego olejku i kilku innych tej marki. 

Olejek służy tylko do użytku zewnętrznego!

Olejku używamy do kominka zapachowego. To jest jego główne przeznaczenie, które wspaniale odświeża pomieszczenia w naszym domu. 

Cena: 4,80 zł - jest nie wysoka i każdy może sobie pozwolić na zakup takiego olejku.

Olejek zapachowy piżmo


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger