środa, 11 października 2017

Daktyle suszone bez pestek

Daktyle to owoce, które ostatnio bardziej polubiliśmy zamiast słodyczy. Ich właściwości powinni docenić sportowcy oraz osoby dbające o zdrowe odżywianie. Daktyle suszone bez pestek kupicie w sklepie EtnoświatDaktyle to owoce daktylowca uprawiane w południowo-zachodniej Azji, północnej Afryce i południu USA, czyli tam, gdzie jest cieplej niż w Polsce. Drzewo, na którym rosną daktyle potrafi osiągnąć astronomiczną wysokość 40 metrów. Tam, gdzie daktyle rosną ludzie zwykli je nazywać "chlebem życia". nie bez powodu taka nazwa, ponieważ daktyle mają nieposkromione pokłady licznych właściwości. 

Owoce te są bogate w  błonnik, witaminę B3, potasprzeciwutleniacze i salicylany. Chronią organizm przed odkładaniem się złogów cholesterolu na ścianach naczyń krwionośnych, czyli zapobiegają miażdżycy. Oprócz tego posiadają właściwości przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe. Potas obecny w daktylach pozwala na utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi, ale nie tylko potas jest zawarty w daktylach. Oprócz tego znajdziemy w nich: witaminy: A, B1, B2, B3, B5 oraz C, żelazo, magnez, fosfor, chrom.  Duża zawartość błonnika powoduje, że daktyle działają na zaparcia.


Suszone daktyle są bardzo słodkie i szybko powodują wzrost poziomu cukru we krwi, stąd osoby cierpiące na cukrzycę powinny z nich zrezygnować. Ponadto osoby cierpiące na migrenowe bóle głowy również powinny unikać daktyli, ponieważ zawierają one tyraminę, która jest odpowiedzialna za powstawanie bólu głowy. 

Daktyle suszone bez pestek zapakowane zostały w 500 gramowe opakowanie. Są pyszne, pożywne. Lepsze dwa daktyle, niż cały baton. Cena: 8,90 zł/500 gDaktyle suszone bez pestek

Źródło informacji:
http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/daktyle-suszone-i-swieze-wlasciwosci-odzywcze-jakie-witaminy-zawieraja_36337.html

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger