poniedziałek, 23 października 2017

LaQ - Kwas hialuronowy

LaQ to młoda, polska firma z kosmetykami naturalnymi. W tym poście przyjrzeliśmy się uważniej kwasowi hialuronowemu tej marki. Jak wypadł ? Dowiecie się z tego posta. Kilka słów o LaQ

LaQ to polska marka bazująca na naturalnych składnikach. W ofercie znajdziemy kosmetyki dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagającej skóry. Kosmetyki tworzone są z pasją i zaangażowaniem :)

Oleje przychodzą do nas zapakowane w kartonowe pudełeczko, w środku oprócz oleju znajdowało się mydełko glicerynowe oraz kawałek lawendy - uroczo.


Zapewnia producenta

Hyaluron LaQ01 to 100% kwas hialuronowy, przeznaczony do ujędrniania i regeneracji skóry nie tylko na jej powierzchni, ale i w jej głębokich warstwach.

Preparat stanowi połączenie kwasu hialuronowego wielkocząsteczkowego zatrzymującego wilgoć na powierzchni naskórka, z ultramałocząsteczkowym kwasem hialuronowym OLIGO, który przenika w głąb skóry, zapewniając jej intensywne nawilżenie i redukcję zmarszczek.

Opakowanie

Kosmetyk został zamknięty w ciemnym szkle o pojemności 30 ml. Kosmetyk łatwo aplikuje się za pomocą pipetki. Jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry. 

Jak aplikować?

- jako samodzielny nawilżać na lekko zwilżoną skórę,
- z ulubionym olejem, W zagłębieniu dłoni wymieszaj kilka kropli kwasu z ulubionej olejem i wklep w skórę,
- z ulubionym kremem, dzięki temu krem będzie posiadał lepsze właściwości nawilżające,
- jako serum na końcówki włosów,

Konsystencja i zapach

Konsystencja kwasu przypomina gęsty, przeźroczysty żel. Nie posiada on zapachu. 
Dzięki gęstej konsystencji kwasu wystarcza on naprawdę na bardzo długo. Można go używać, a wciąż go nie ubywa. 

Skład

"Aqua, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Ethyhexylglicerin"

Aqua - woda

Hyaluronic Acid - kwas hiauloronowy

Sodium Hyaluronate - Hialuronian sodu pozyskiwany w procesach biotechnologicznych z wykorzystaniem mikroorganizmów jest substancją naturalnie występującą w organizmie w postaci. Ponad połowa całkowitej ilości hilauronianu występuje w skórze i przestrzeni między komórkowej odpowiadając bezpośrednio za właściwe nawilżenie skóry jej elastyczność i gładkość. Wraz z wiekiem dochodzi do zmniejszenia jego ilości w warstwie skóry właściwej, skutkuje to utratą jędrności, i sprężystości skóry. Dlatego też bezpośrednia aplikacja hilauronianu sodu na skórę uzupełnia jego braki i wykazuje działanie nawilżające, wyrównujące i przeciwzmarszczkowe oraz stymulujące komórki do intensywnej odbudowy

Phenoxyethanol - Związek z grupy alkoholi, konserwant, który uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed zakażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem). 

Ethyhexylglicerin - „Wspomagacz” konserwantów (preservative booster). Surowiec ten to wielofunkcyjny związek pełniący rolę łagodnego humektanta, a także zapewniającego dobre odczucia na skórze emolientu. Stosowany w recepturze kosmetycznej podwyższa skuteczność tradycyjnych konserwantów. Działanie to związane jest z jego zdolnością do zmniejszania napięcia powierzchniowego ścian komórkowych mikroorganizmów, dzięki czemu ułatwia on przenikanie konserwantów do ich wnętrza, powodując śmierć drobnoustroju,

Cena: 119,00 zł

Każdy kwas hialuronowy musi być konserwowany, inaczej musiałby stać w lodówce i wytrzymałby góra dwa dni. Tutaj firma nic nie ukrywa i pokazała uczciwie swój skład. W porównaniu do niektórych firm, które piszą, że ich kwas hialuronowy nie jest konserwowany. Nie wierzcie w to. 

Wrażenia

Kwas był naprawdę w porządku. Stosowałam go na końcówki włosów, dodawałam do ulubionych balsamów. W połączeniu z kilka kroplami oleju fajnie nawilżał skórę.


Kwas hialuronowy

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger