niedziela, 29 października 2017

Manufaktura Naturalis - MASKA DO WŁOSÓW (PRZED MYCIEM) Z LECYTYNĄ SOJOWĄ (NIEMODYFIKOWANĄ), OLEJEM JOJOBA I JEDWABIEM

Lubimy odkrywać firmy, które mają w swojej ofercie oryginalne i skuteczne naturalne kosmetyki. Takim oto sposobem dotarliśmy do Manufaktury Naturalis prowadzonej przez sympatyczną Panią. Wybraliśmy kilka kosmetyków, które sukcesywnie będziemy tutaj opisywać. Na pierwszy ogień poszła maska do włosów (przed myciem) z lecytyną sojową, olejem jojba i jedwabiem


Maskę otrzymujemy zamkniętą w  80 g ciemne, okrągłe pudełko zakręcana na zakrętkę. Etykieta produktu utrzymana jest w kolorze biało-fioletowym. Produkt ma przyjemną etykietę i charakterystyczną dla wszystkich swoich kosmetyków szatę graficzną. Dodatkowo maska w środku zabezpieczona była przed wylaniem. 

Kosmetyk lubi zmieniać swoją postać ze stałej na płynną, stąd po jej otrzymaniu maska od razu powędrowała do lodówki. 


Z tyłu na etykiecie maski widnieje jej skład oraz instrukcja używania. Zabrakło mi na tej etykiecie choćby małego opisu produktu, ale myślę, że z czasem się to zmieni. 


Maska ma lekko pomarańczowy kolor. Za pomocą ciepła dłoni zmienia swoją konsystencję. Dobrze nakłada się na włosy i pachnie neutralnie. Jest to kosmetyk, który, jak zaleca producent należy użyć przed umyciem włosów na całe długości włosów. Tak też zrobiłam, jednak efekt był nie zadowalający. Włosy były obciążone i wyglądały na tłuste. Jednak nie poddałam się i znalazłam na nią lepszy sposób. Najpierw, myje włosy szamponem, a następnie na 2-3 minut aplikuję maskę na końcówki włosów. Następnie, zmywam dwukrotnie włosy szamponem. Efekt? O wiele lepszy od tego sposobu, który zalecał producent. Włosy nie są obciążone. Końcówki lepiej odżywione i nawilżone. 

Warto nie zniechęcać się do kosmetyku za pierwszym podejściem, ale dać mu szansę. 

Skład

nierafinowany olej kokosowy, olej jojoba, lecytyna niemodyfikowana genetycznie, crodamol STS (to ester zmiękczający skórę oparty na opatentowanej chemii Croda, która oferuje wiele pożądanych właściwości silikonu, zwłaszcza pod względem połysku) witamina E, jedwab, olejowy ekstrakt z rozmarynu

Do produkcji maski zostały użyte oleje najwyższej jakości. Skład jest krótki, ale treściwy. Maska nie spowodowała reakcji alergicznych. 

Cena: 28,00 zł

Maska do włosów


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger