sobota, 21 października 2017

Olejowe Smaki - Olej słonecznikowy

Olej słonecznikowy jest niezwykle popularnym olejem roślinnym. Lubimy na nim piec, smażyć, czy stosować na surowo do sałatek. Jednak, czy tak naprawdę olej słonecznikowy można nazwać zdrowym olejem?


Olejowe Smaki tworzy pyszne, 100% oleje roślinne. Są one niefiltrowane, nieoczyszczone, z pierwszego tłoczenia, nieoczyszczone i niefiltrowane.

Co wyróżnia Olejowe Smaki?

- do produkcji olei wybierają staranne surowce, od sprawdzonych producentów i dostawców,

- wszystkie oleje tłoczone są na zimno,

- nie oddziałują na oleje wodą, temperaturą, czy chemikaliami. Wszystkie oleje są nierafinowane,

- produkty są w 100% naturalne, z pierwszego tłoczenia

- szklana, ciemna butelka chroni produkt od światła.Anglicy już od dłuższego czasu produkowali olej słonecznikowi, jednak to nie oni, a Rosjanie uważniej mu się przyjrzeli i doceniali jego właściwości. 

Warto wyjaśnić sobie już na samym początku  różnice między olejem rafinowanym i nierafinowanym.

Stopień rafinacji. Rafinowany czy nierafinowany? To jest najbardziej istotna informacja, którą powinniśmy się kierować podczas wyboru dobrego oleju kokosowego. 

Należy pamiętać, że olej nierafinowany jest najcenniejszą formą oleju dostępnego w sprzedaży (tłoczony na zimno). W oleju nierafinowanym zachowujemy najwięcej cennych składników odżywczych, naturalny aromat, smak oraz zapach. Pozyskiwany jest w niskiej temperaturze. Olej słonecznikowy nierafinowany ma ciemnożółtą. Ma wyrazisty smak.

Olej rafinowany jest olejem przetworzonym, poddanym działaniu wysokiej temperatury, który częściowo został pozbawiony smaku i zapachu oraz dużej części substancji odżywczych i aktywnych. Dlatego jeśli spotkacie się gdzieś w sklepie z napisem "Bez zapachu" to zawsze będzie to olej rafinowany. Dodatkowo proces rafinacji wpływa na trwałość oleju.Olej rafinowany ma barwę jasnożółtą. Ma słabo wyczuwalny smak.


Właściwości oleju słonecznikowego:

  1. Spora zawartość kwasów tłuszczowych
Olej słonecznikowy ma niekorzystną proporcję kwasów tłuszczowych. Kwasów omega-6 jest około 56%, z kolei kwasów omega-3 1%. Najkorzystniejszym stosunek kwasów wynosi 1:5, czyli kwasy omega-3 : omega-6. Zbyt wiele kwasów omega-6 jest niekorzystnych dla naszego zdrowia i może spowodować wiele chorób, np. stanów zapalnych. 

     2. Bogaty w witaminę E

Charakteryzuje się najwyższą dawką witaminy E. W porównaniu z olejem rzepakowym ma go zdecydowanie więcej.

     3.  Bogaty w fitosterole

Olej ten bogaty jest w fitosterole 325 mg/100 g. Doskonale obniżają poziom złego cholesterolu

Oprócz tego olej ten wspomaga naszą odporność. Jest wskazany dla Panów, przedłuża żywotność ich plemników. Stosowany systematycznie pomaga likwidować skurcze łydek, wspomaga elastyczność skóry, wspomaga funkcjonowanie mózgu, leczy ból głowy. 

Dawkowanie

Dorośli: 2 łyżki oleju dziennie. 

W przypadku metody ssania: 1-2 łyżeczek płukać w jamie ustnej przez około 10 minut. Choć na początku to 10 minut będzie za długo.

Cena: 250 ml (13,00 zł ), 500 ml (20,00 zł)

Olej słonecznikowyŹródło:
Poradnik Zdrowie 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger