wtorek, 7 listopada 2017

Phytocode - Woda różana Rose Kiss

Hydrolaty opanowały już na dobre łazienki polek. Dobrze, że coraz więcej osób tak chętnie po nie sięga. Moim ulubionym hydrolatem jest różany, jednak czasem lubię zrobić skok w bok i wypróbować jakiś inny hydrolat. Jednak nie odbiegając o tematu dzisiaj będzie o kolejnym hydrolacie różanym tym razem bułgarskiej marki Phytocode. 


Zapewnienia producenta

Wodę różaną uzyskuje się podczas produkcji olejku różanego poprzez destylację świeżych płatków Róży Damasceńskiej. Woda różana ceniona jest nie tylko dla jej pięknego zapachu, ale również dla jej niezawodnych właściwości kosmetycznych. Reguluje wydzielanie sebum dzięki czemu jest idealna do oczyszczania zarówno suchej i przetłuszczającej się cery. Nawilża skórę i pomaga w utrzymywaniu prawidłowego pH skóry suchej i wrażliwej. Antybakteryjne działanie wody różanej pomaga w walce z trądzikiem.
Hydrolat z róży posiada silne działanie odświeżające, tonizujące oraz nawilżające skórę twarzy i ciała. Może być stosowany bezpośrednio na umyte włosy, aby odżywić je gdy są przesuszone i uszkodzone. Okład z wody różanej koi podrażnione, spuchnięte i zmęczone oczy.
Woda różana chroni jamę ustną przed infekcjami, posiada właściwości przeciwzapalne. Bogata jest w flawonoidy i witaminy A, C, D E i B3, które są istotne dla zdrowia i wyglądu skóry oraz włosów. Likwiduje bakterie odpowiadające za niedoskonałości skóry.Róż­no­rod­ność za­sto­so­wań, za­rów­no przy pie­lę­gna­cji skó­ry jak i wło­sów spra­wia że woda różana jest pro­duk­tem, któ­ry po­wi­nien zna­leźć się w każ­dej ko­sme­tycz­ce – nie tyl­ko dam­skiej. Pięk­ny, a za­ra­zem sub­tel­ny za­pach nie­sie bo­gac­two skład­ni­ków sprzy­ja­ją­cych pie­lę­gna­cji każ­de­go ty­pu ce­ry. Róża to symbol kobiecości i miłości. Właściwości róży zostały docenione już w starożytności. Obecnie jej właściwości wykorzystywane są w kosmetyce.

Opakowanie


Woda różana o pojemności 100 ml zamknięta jest w białej, nieprzeźroczystej butelce wraz z atomizerem. Niestety, nie możemy kontrolować, ile kosmetyku pozostało nam do końca. Właściwości wody różanej

- tonizuje,
- odświeża,
- przywraca skórze naturalny blask,
- nawilża,
- dba o elastyczność,
- wspomaga walkę z trądzikiem,
- przyjemnie pachnie.

Skład

Co najważniejsze jest to prawdziwa, naturalna woda różana, a nie z żadnymi domieszkami w składzie. 
Zawiera tylko Rosa Damascena Water, czyli wodę z róży damasceńskiej. Pamiętajcie, że woda różana wodzie różanej nie równa. Czytajcie składy. Na rynku krąży jedna woda różana, która tak naprawdę jest mieszaniną wody i zapachu róży.
Jak stosować?

Wodę różaną stosuję na moją trądzikową skórę jako tonik oraz jako preparat do demakijażu. W tym celu wybrałam ulubiony lekki olejek (przykładowo ten z kiełków pszenicy, awokado lub jojoba). Następnie do pustej małej buteleczki z atomizerem dodałam wodę różaną. Zmieszałam je w proporcji pół na pół, czyli połowa wody i ulubionego olejku. Przed każdym użyciem wstrząsałam mocno, aby składniki się połączyły. Następnie tak zmieszany preparat nałożyłam na wacik i lekko przecierałam skórę twarzy. Makijaż bez problemu zmył się, a moja skóra została lekko nawilżona, bez widocznej tłustej warstwy.

Wodę różaną stosowałam również w formie dodatku do glinek, a także w formie toniku do twarzy. W formie toniku sprawdzał się jak dla mnie najlepiej. Skóra powracała do naturalnego pH, a także była przygotowana do nałożenia kremu nawilżającego. Cera była lepiej nawilżona, odżywiona, gładka i delikatnie pachniała różą.


Przy regularnym stosowaniu nawet wody różanej tak szybko nie ubywa. To chyba zasługa atomizera.

Cena: 24,00 zł

 Woda różana Rose Kiss

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger