piątek, 8 grudnia 2017

Olejowe Smaki - Olej z czarnuszki

Zapraszamy serdecznie na kolejną recenzję wysokiej jakości olejów produkowanych przez Olejowe Smaki. Tym razem pora na recenzję oleju z czarnuszki
Olejowe Smaki tworzy pyszne, 100% oleje roślinne. Są one niefiltrowane, nieoczyszczone, z pierwszego tłoczenia, nieoczyszczone i niefiltrowane.

Co wyróżnia Olejowe Smaki?

- do produkcji olei wybierają staranne surowce, od sprawdzonych producentów i dostawców,

- wszystkie oleje tłoczone są na zimno,

- nie oddziałują na oleje wodą, temperaturą, czy chemikaliami. Wszystkie oleje są nierafinowane,

- produkty są w 100% naturalne, z pierwszego tłoczenia

- szklana, ciemna butelka chroni produkt od światła.

Opakowanie

Olej zapakowany został w wygodną, szklaną butelkę o pojemności 100 ml. Butelka do przechowywania oleju wykonana została z ciemnego szkła, w celu ochrony oleju przed działaniem promieni słonecznych, które przyczyniają się do utleniania cennych kwasów tłuszczowych i innych substancji aktywnych.


O samej czarnuszce słyszeliście na pewno wiele, Jest to znowu temat rzeka o którym można śmiało napisać kilka książek. My o czarnuszce już kiedyś dla Was pisaliśmy ale dzisiaj omówimy jej działanie medyczne i zdrowotne pod kątem oleju. 

Sama czarnuszka siewna stanowiła od bardzo dawna przyprawę i dodatek do potraw. Ceniona była już w starożytnym Egipcie w grobie jednego z faraonów. Dalej powszechni stosowana jako przyprawa w Turcji, gdzie również doceniono jej medyczne i smakowe działanie poprzez obserwacje.

Olej z czarnuszki pozyskiwany w wyniku tłoczenia nasion czarnuszki siewnej, jako półprodukt z przetwarzania nasion roślin oleistych. Tłoczenie odbywa się na zimno co pozwala, na zachowanie jak największej ilości cennych substancji aktywnych oraz odżywczych.

Lecznicze działanie samej czarnuszki jest tak bardzo obszerne, że trudno tutaj opisać je kompletnie i rzetelnie. Na samym początku należy powiedzieć jasno, jakich cennych substancji ten olej Nam dostarcza. 

Olej ten przede wszystkim jest źródłem dużej ilości nisko nasyconych kwasów tłuszczowych znanych również jako kwasy tłuszczowe OMEGA-3 oraz OMEGA-6, które mają ogromny wpływ na pracę Naszego organizmu. Polskie społeczeństwo spożywające zbyt małe ilości ryb, narażone jest na niedobory tych kwasów, dlatego można śmiało dostarczyć ich sobie z roślin oleistych takich jak siemię lniane czy czarnuszka siewna. Same kwasy OMEGA odpowiedzialne są za wspomaganie pracy układu sercowo-naczyniowego, chronią przed zawałem i chorobami sercami, normują poziom cholesterolu, chronią przed miażdżycą. Wpływają pozytywnie na podniesienie i pobudzenie odporności organizmu, oraz przyśpieszenie metabolizmu. 

Olej z czarnuszki wpływa na wzmocnienie stabilności psychicznej podobnie jak witamina D. Chroni przed depresją i pozwala łatwiej radzić sobie ze stresem. 

Pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Dodatkowo chroni przed magazynowaniem się płytki miażdżycowej, która przyczynia się do zatykania tętnic i rozwoju miażdżycy.

Olej z czarnuszki jest również bardzo odżywczy. Oprócz cennych kwasów tłuszczowych dostarcza Nam wielu witamin w tym witaminy A oraz E. Witaminy z tej grupy wspomagają gojenie się ran, chronią naturalną powłokę lipidową skóry oraz wykazują działanie antyoksydacyjne, które chroni komórki przed działaniem szkodliwych rodników, które przyczyniają się do starzenia skóry.

Czarnuszka dostarcza Nam również cennych fitosteroli roślinnych, które chronią serce oraz cały układ sercowo-naczyniowy, zapobiegają wystąpieniu zawałów.

Należy pamiętać również o efektach zewnętrznych, które mogą zostać zauważone zewnętrznie. Kwasy zawarte w oleju z czarnuszki odpowiadają za utrzymanie odpowiedniej kondycji skóry, wspomagają regenerację zniszczonego naskórka, wspomagają leczenie zmian skórnych i innych chorób dermatologicznych. Wykazuje również właściwości przeciwzapalne oraz przeciwalergiczne, które wpływają na łagodzenie podrażnień w tym pokrzywki alergicznej.

Sam olej pachnie bardzo wyraziście, troszkę pieprznie, korzennie. Również w smaku jest lekko pikantny i gorzkim smaku. Jest olejem z lekkim osadem, który opada na dnie butelki. Świadczy to o tym, że producent nie dokonał filtracji ani sedymentacji oleju po jego tłoczeniu. Same resztki są bardzo cenne i nie warto pozbywać się ich.


Cena oleju wynosi: 29,00 zł

Olej z czarnuszki

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger