piątek, 15 grudnia 2017

SCANANIDA - Medi Soft - Antyperspirant dla meżczyzn w kulce - 50 ml

Witajcie kochani ponownie. Dzisiaj przedstawiamy Wam kolejny, równie ciekawy produkt polskiej wytwórni kosmetyków naturalnych SCANANIDA. Tym razem będzie to antyperspirant dla mężczyzn w kulce, którego zadaniem jest blokowanie potu oraz brzydkiego zapachu. Zobaczcie jak wypadł.


Medi Soft -  Antyperspirant dla meżczyzn w kulce jest wyjątkowym produktem przeznaczonym do pielęgnacji skóry wrażliwej i alergicznej, dzięki odpowiednio dobranym składnikom może być stosowany w najbardziej wrażliwych okolicach naszego ciała. Skutecznie reguluje wydzielanie potu oraz niweluje nieprzyjemny zapach.

Nie znajdziemy w nim szkodliwych i podrażniających substancji takich jak alkoholu, parabenów czy alergenów. Jest produktem w pełni hipoalergicznym i przebadanym dermatologicznie.

Dodatkowo nie pozostawia białych plam na odzieży. Bardzo szybko się wchłania, nie pozostawia tłustych plam oraz nie zaburza pH naszej skóry.

Wszystko brzmi bardzo fajnie, zobaczmy teraz na skład produktu, który znajduje się z tyłu opakowania kulki. Skład INCI jest dość krótki i to na duży plus :)Dokładny skład INCI produktu jest następujący:

"AQUA, ALUMINIUM SESQUICHLOROHYDRATE, PPG-15 STEARYL ETHER, STEARETH-2, STEARETH-21, PHENOXYETHANOL, DMDM HYDANTOIN, PARFUM."

Przejdziemy sobie przez skład tego produktu powoli i sprawdzimy czy faktycznie nie znajdziemy w nim szkodliwych substancji chemicznych.

Woda (Aqua) jako naturalny rozpuszczalnik i nośnik składników aktywnych kosmetyków.

Sole aluminium (ALUMINIUM SESQUICHLOROHYDRATE) jest głównym składnikiem wielu antyperspirantów których zadaniem jest neutralizowanie przykrego zapachu potu oraz niwelowanie nadmiernego pocenia się. Niestety jest to składnik, który wzbudza wiele kontrowersji, wnika w skórę i uniemożliwia wydzielanie substancji toksycznych, blokując pot i jednoczęśnie zatruwając organizm od środka. Niestety kumulują się w organizmie. Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że sole oraz wiele związków aluminium stosowanych w kosmetykach sprzyjają powstawaniu choroby Alzheimera a nawet rozwoju komórek nowotworowych. Niszczy układ nerwowy i wpływa negatywnie na jego działanie Generalnie dużo lepsze są antyperspiranty bez soli aluminium. 

PPG-15 STEARYL ETHER jest środkiem zmiękczającym i wygładzającym. Nawilża naszą skórę. Jednocześnie może przyczyniać się do powstawania podrażnień.

STEARETH-2 jest substancją natłuszczającą, odbudowuje barierę lipidową skóry.

STEARETH-21 składnik regulujący lepkość oraz konsystencje preparatu.

Phenoxyethanol - paraben. fenoksyetanol, konserwant; działa drażniąco na skórę, oczy i płuca; jego zawartość w kosmetyku nie może przekroczyć 1%; może pojawiać się w kosmetykach naturalnych i organicznych,

DMDM Hydantoin jest substancją konserwującą stosowaną do zabezpieczenia preparatu przed wpływem zanieczyszczeń oraz szkodliwych patogenów ze środowiska zewnętrznego. Jest substancją dopuszczoną do produkcji kosmetyków przy zachowaniu bezpiecznego stężenia które nie może przekraczać 0,6%, ze względu na to, że wydziela rakotwórczy formaldehyd, który jest niebezpiecznym gazem wydzielającym się z formaliny, drażni drogi oddechowe oraz oczy, może powodować zapalenia skóry.

PARFUM czyli substancja zapachowa, perfum.
Generalnie co byśmy chcieli dobrego napisać o tym produkcie, niestety jest przysłaniane przez szkodliwe składniki zawarte w jego składzie INCI. Zaczynając od soli aluminium, który wzbudza wiele kontrowersji i zdanie na temat jego stabilności jak i bezpieczeństwa stosowania jest mocno podzielone. Phenoxyethanol można jednak wybaczyć, jednakże DMDM, który wydziela rakotwórczy formaldehyd jest składnikiem karygdnym.


Kulka o pojemności 50 ml, zamknięta w ładnym, białym opakowaniu. Fajnie i łatwo nakłada się na skórę i fajnie rozprowadza pod pachami. Czy pojemność 50 ml jest okej? Nam wystarczyło na całkiem długo, używamy do teraz.

Konsystencja preparatu jest przyjemna, wchłania się bardzo szybko i nie pozostawia śladów na odzieży jak również na skórze. 

Zapach preparatu jest delikatny, ładnie pachnie po aplikacji, zapach jest lekki i przyjemny dla nos. Oczywiście lepszy niż zapach potu. Generalnie jest bardzo trwały. pot faktycznie blokowany jest skutecznie na wiele godzin, wystarcza spokojnie na cały dzień.

Szczerze mówiąc nie chciałbym ocenić tego produktu jakoś specjalnie źle, stosuje się go bardzo fajnie i gdybyśmy nie czytali składów produktów, które nakładamy na swoją skórę to na pewno zachwalali byśmy go pod niebiosa. Generalnie jego działanie jest skuteczne ale czy stosowanie tego typu składników nie przyniesie długofalowych skutków ubocznych i szkody dla naszego organizmu?

Cena produktu to koszt około 6 zł. Cena jest na prawdę bardzo niska i na pewno będzie atrakcyjna dla osób kierujących się ceną jako głównym zakupowym wyznacznikiem. Produkt dostępny w lokalnych aptekach jak i sklepach internetowych. Znajdziecie go tutaj:


Generalnie jeśli szukacie łatwo dostępnego i taniego antyperspirantu to ten produkt może być dla Was dobrym wyborem. Oceniamy go bardzo dobrze pod względem działania, jednak gorzej pod względem składu jak i bezpieczeństwa.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger