czwartek, 4 stycznia 2018

Lotus - Glinka bentonitowa

Na tą przesyłkę czekaliśmy długi czas. Szła do nas z dwa miesiące, ale nic w tym dziwnego skoro przesyłka była prosto z Indii. W pewnym momencie zwątpiłam już, że kiedykolwiek do mnie dotrze, ale jest i dzisiaj mogę Wam o niej opowiedzieć. Czy warto było aż tak długi czas czekać na glinkę bentonitową?


Co fajnego jest w tej glince?

Glinka bentonitowa  uważana jest za jedną z najzdrowszych rodzajów glinek występujących w przyrodzie. Jest powszechnie używana w Ajurwedzie.  

Tak naprawdę ta  glinka jest aktywnym minerałem składającym się z: żelaza, sodu, wapnia, potasu i magnezu. Wszystko to, co potrzebuje nasza skóra znajdziemy w glince bentonitowej. Po co nam więc drogie kremy, skoro można zastosować glinkę?Zalety glinki bentonitowej:

- zmniejsza pory skóry,
- ogranicza produkcję sebum,
- wydobywa toksyny ze skóry, tzn. dodanie wody do glinki daje ujemny ładunek elektryczny, który z kolei usuwa toksyny z organizmu.
- skóra jest delikatniejsza, a to za sporą obecnej w składzie glinki krzemionki,
- usuwa martwe komórki i złuszcza skórę, aby uzyskać mocny i naturalny peeling złuszczający, wystarczy zmieszać glinkę bentonitową z odrobiną octu jabłkowego i stworzyć gęstą pastę. Posmarować pastę ruchem okrężnym po twarzy i szyi i spłukać ciepłą wodą. Aby uzyskać dodatkową moc złuszczającą, dodaj łyżeczkę zmielonej kawy. Kontynuuj złuszczanie lekką warstwą nawilżającego oleju kokosowego.
- pomaga zmniejszyć widoczność blizn,

Fajnie opisane zalety, ale nie lubię obiecanek, cacanek bez pokrycia, więc stosowałam ją przez cały miesiąc, aby sprawdzić, czy wszystkie te zalety mają pokrycie w działaniu. 


Glinkę stosowałam raz w tygodniu przez miesiąc. Przed każdorazowym jej zastosowaniem dobrze oczyszczałam twarz i wykonywałam peeling, aby wszystkie dobrodziejstwa glinki dobrze się wchłonęły. Do nałożenia papki na twarz wystarczy zmieszanie łyżeczki lub dwóch glinki z wodą i nałożenie jej na około 15-20 minut na twarz. Następnie, wystarczy glinkę zmyć ciepłą wodą.

Pierwsze podejście było straszne. Nałożona papka na twarz po około 5 minutach zaczęła mnie palić na czole. No nic, w szybkim tempie poleciałam ją zmyć i uznałam, że nigdy więcej. Po dwóch dniach postanowiłam do niej wrócić.

Glinka zmieszana z wodą w drugim podejściu nie szczypała już mojego czoła. Twarz była co jakiś czas spryskiwana hydrolatem, aby maseczka nie zastygła na twarzy. Rezultat? Skóra jest gładsza w dotyku, miękka i nawilżona.

Po miesiącu stosowania zauważyłam: zmniejszenie porów skóry, skóra mniej się przetłuszcza, jest w widocznej lepszej kondycji, a przebarwień jest mniej na skórze. Cieszę się, że dałam jej szansę.

Dla kogo? Glinka Bentonitowa jest polecany dla wszystkich typów cery, takich jak skóra normalna, tłusta lub trądzikowa. Uważam, że dla wrażliwców byłaby za mocna w działaniu. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger