piątek, 12 stycznia 2018

Sape - Kule kąpielowe - czekoladowa i lawendowa

Wieczorny relaks w wannie potrafi przynieś ukojenie po ciężkim dniu. Piękny zapach otulający skórę i musująca kula do kąpieli. To luksus, który nie kosztuje wiele. Skusiłam się na dwie kule: czekoladową i lawendową marki Sape.

 Sape to polska marka, która tworzy ręcznie robione kosmetyki z surowców najwyższej jakości. Marka pochodzi z Kęt.

Opakowanie 

Kule zostały zapakowane w biały papier. Na około związane zostały sznurkiem, zwanym popularnie dratwią. Do sznurka przyczepiona została karteczka wraz z nazwą kuli, a wewnątrz kartki znajdziemy opis kosmetyku oraz jego skład. Fajnie to wszystko wygląda. 

Wrażenia 

Kula czekoladowa dla mnie, z kolei lawendowa dla męża :)

Kule kąpielowe o wadze 70 gram została wykonana ręcznie. To tak naprawdę musujący proszek (zamknięty w kształcie kuli), który podczas kąpieli rozpuszcza się i pięknie pachnie. Kule rozpuszczają się uwalniając dobroczynne oleje do naszej wanny. Nie ma potrzeby używania balsamu do ciała po takiej kąpieli z kulą. 

Kula czekoladowa jest biało-brązowa. Pachnie ładnie czekoladą. Nie barwi wanny, rozpuszcza dobroczynne oleje. 


Skład kuli czekoladowej:

Kwas cytrynowy, Soda oczyszczona, Sól Epsom, Masło kakaowe*,Olej ze słodkich migdałów, Masło Shea*, Olej kokosowy*, kakao, aromat czekoladowy
* Nierafinowane


W składzie kuli znajdziemy wartościowe oleje i masła. Nawet masło kakowe, masło shea, olej kokosowy nierafinowany. Duży plus, że do kuli kąpielowej użyli surowców najwyższej jakości. 


Kula lawendowa jest koloru białego z widoczną suszoną lawendą. Pachnie lawendą. Każdy miłośnik lawendy, wie jaki to zapach. Podczas rozpuszczania zapach lawendy jest wyczuwalny. 

Skład kuli lawendowej:

Kwas cytrynowy, Soda oczyszczona, Sól Epsom, Pełne mleko, Masło Shea*, Olej kokosowy*, Masło kakaowe*, Olej rycynowy, kwiatki lawendy, olejek eteryczny lawendowy
* NierafinowaneTutaj także, jak w przypadku kuli czekoladowej użyto nierafinowanych maseł, czy też oleju. Sól Epsom jest gorzka w smaku i z wyglądu przypomina sól kuchenną. Działa antyzapalnie, antybakteryjnie i antyłojokotowo. 

Kwiatki lawendy i olejek eteryczny lawendowy dają niewątpliwy zapach kuli lawendowej.

Cena obu kul wynosi: 7 zł - jest to koszt niewielki.

Wiadomo taką kulę można także wykonać samemu w domu, ale czasem po prostu nie ma czasu i korzysta się z tego, co możemy znaleźć w sklepie, alby umilić sobie kąpiel w wannie. 

Dostępne są jeszcze dwie kule o zapachu: kokosa oraz róży.

Marka nie ma jeszcze sklepu internetowego, więc ich kosmetyki można zamawiać korzystając z jednego z trzech sposobów:

pisząc na sape.hello@gmail.com
w wiadomości prywatnej na facebooku, bądź instagramie.Obie kule fajnie sprawdziły się w kąpieli. Umilały relaks w wannie. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger