poniedziałek, 12 lutego 2018

Czy cukier kokosowy jest zdrowym zamiennikiem dla tradycyjnego białego cukru?

Od jakiegoś czasu Internet obiegł nowy produkt - cukier kokosowy. W dzisiejszym poście postaram się Wam odpowiedzieć na pytania, czy: Cukier kokosowy jest zdrowym zamiennikiem dla tradycyjnego białego cukru? Czy warto go kupić, a może to kolejna fascynacja? W tym celu znalazłam w Internecie bio cukier kokosowy od Foods by Ann


Jak powstaje?

Cukier kokosowy powstaje z palmy kokosowej, a dokładniej z jej kwiatostanów. Sposób jego pozyskiwania można przyrównać do pozyskiwania soku z brzozy. Płynny sok, który odpłynie z kwiatostanu palmy kokosowej należy odparować, aby zamienił się w kryształki. 


Opakowanie

Bio cukier koksowy od Foods by Ann zamknięty został w 250 gramowym, szczelnym opakowaniu. Opakowanie produktu jest czarne z białymi napisami. Na etykiecie widoczna jest łyżka z cukrem kokosowym. Z tyłu na opakowaniu widoczny jest skład, sposób przechowywania, wykorzystania oraz wartości odżywcze w 100 gramach produktu. 

Coś więcej

Cukier kokosowy jest bogaty w składniki odżywcze. Zawiera on: cynk, żelazo, potas, czy witaminy z grupy B. Wszystko fajnie, ale popatrzmy teraz na jego kaloryczność:

Zdjęcie  zaczerpnięte ze strony: Foods by Ann

W porównaniu z białym cukrem, który kupujemy w popularnej sieciówce, gdzie ma on w 100 gramach 400 kcal.  Różnica jest minimalna. Na plus cukru kokosowego przemawia jego IG, który wynosi 35. To aż o połowę mniej od białego cukru, którego indeks glikemiczny wynosi 60. Cena cukru kokosowego do tanich nie należy. Za 100 gram produktu musimy zapłacić 12,49 zł, czyli 1 kg kilogram 49,96 zł. 

Uwaga!!!

Cukrzycy nie mogą stosować tego cukru, ponieważ inulina obecna w cukrze spowalnia wchłanianie glukozy.



Wrażenia

W naszym domu już od jakiś 3 lat nie używamy cukru do słodzenia kawy, czy herbaty. Dodajemy go sporadycznie do dań i ciast dla naszych gości, więc dodatek cukru wyczuwamy od razu. Jakoś z ciekawości chciałam wypróbować cukier kokosowy i przekonać się o co tyle szumu. 

Cukier kokosowy ma złocisto-brązowy kolor oraz karmelowy smak. Jest on drobno zmielony. Z wyglądu przypomina cukier trzcinowy. Ma on bardzo słodki smak, więc nie należy przesadzać z jego ilością. Dodany do potraw i dań ma on posmak kokosu. 

Podsumowując, cukier kokosowy jest smaczny w smaku. Najlepiej nadaje się do wypieków. Ciastom nadaje wspaniały kokosowy smak. Jest bardzo słodki, więc nie przesadzajmy z nim. Cena tego cukru nie należy do najniższych. 

Moim zdaniem jest lepszym zamiennikiem dla białego cukru, ale jak ze wszystkim również w tym przypadku nie należy przesadzać z jego ilością. 

Bio cukier kokosowy

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger