sobota, 10 lutego 2018

Olejek eteryczny goździkowy

Goździki kojarzą mi się ze Świętami Bożego Narodzenia. Nie wątpliwie, jest to zapach, który przywołuje wspomnienia. Kolejnym ciekawym olejkiem eterycznym, który chcemy Wam przybliżyć jest olejek goździkowy zwany królem przeciwutleniaczy. 

O firmie 

Na firmę natknęłam się przez przypadek, ale ten przypadek zdecydował, że zainteresowałam się kilkoma produktami tej firmy. 

Eukaliptusowy to marka, która jest przedstawicielem na Polskę australijskiej, rodzinnej firmy The Australian Eucalyptus Oil Company, która od roku 1895 produkuje 100% naturalny olejek eukaliptusowy Blue Mallee, używając handlowej nazwy Bygum.


Oprócz olejków eterycznych firma ma w swojej ofercie także produkty oparte na olejku eukaliptusowym takie, jak: proszki do prania, do zmywarki. 


Olejek może być stosowany na wielu płaszczyznach. Od kąpieli, masażu, aromatyzacji powietrza w domowych pomieszczeniach, inhalacji, jako zapach do odkurzacza wodnego, jako składnik domowych kosmetyków i na pewno wiele, wiele innych.

Olejek eteryczny goździkowy powstaje poprzez destylację parą wodną nierozwiniętych pąków kwiatowych goździkowca korzennego.

Olejek goździkowy ma przyjemny, korzenny zapach.


Co w trawie piszczy, czyli ciekawostki o olejku eterycznym goździkowym

Zgodnie z opracowaniami, jakie znalazłam to właśnie opisywany tutaj olejek goździkowy jest najsilniejszym przeciwutleniaczem. Ponadto chroni tkankę mózgu i oczu przed uszkodzeniami związanymi z wiekiem.

Głównym składnikiem olejku goździkowego jest eugenol i to on hamuje uszkodzenia wewnątrz błony tłuszczowej czerwonych krwinek. To własnie eugenol chroni zdolność krwi do przenoszenia tlenu.

Powołując się na badania przeprowadzone na uniwersytecie Odens w Danii olejek goździkowy redukuje zdolność do redukowania poziomu lepkości krwi.

Ponadto olejek goździkowy wykazuje działanie: rozkurczowe, odświeżające, odwaniające, znieczulające, przeciwświądowe, ściągające, odkażające na układ pokarmowy, układ żółciowy, układ oddechowy i drogi moczowe, przeciwkaszlowe, pobudzające wydzielanie soków trawiennych.Opakowanie 

Olejek eteryczny został zamknięty w 5 ml ciemnej butelce, która chroni przed światłem. Do wyboru mamy trzy rodzaje opakowań o pojemności: 10 ml.

Cena olejku o pojemności 5 ml wynosi: 9,00 zł

Olejek eteryczny goździkowy

Źródło:
https://www.slideshare.net/ostry23/olejki-eteryczne-zapobiegaj-starzeniu-si

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger