piątek, 9 lutego 2018

Relaks dla oczu - Tisane - żel do powiek świetlik

Jakiś czas temu do mojej skrzynki pocztowej zawitała pewna przesyłka z tajemniczym kosmetykiem w środku, którym był żel do powiek ze świetlikiem marki Tisane. Początkowo się ucieszyłam, ale gdy odwróciłam opakowanie i popatrzyłam na skład mój zachwyt opadł. 


Zapewnienia producenta

Oczy zmęczone od komputera, podrażnione kurzem i pyłkami… Opuchnięte z niewyspania powieki… Chyba wszyscy czasem zmagają się z tymi problemami.

Rozwiązanie jest dużo prostsze niż mogłoby się wydawać – wystarczy sięgnąć po poręczny słoiczek Tisane Świetlik i nanieść przyjemny żel na powieki. Łagodzący efekt kosmetyku przyniesie szybką ulgę powiekom i oczom.

Świetlik Lekarski (Euphrasia rostkoviana) to roślina od wieków znana ze swoich wyjątkowych właściwości przeciwzapalnych i działania łagodzącego na oczy i powieki. Podążając za tradycją, postanowiliśmy stworzyć żel o wysokiej zawartości ekstraktu z tego dobroczynnego zioła. Dzięki niemu pozbędziesz się problemów z:
  • oczami zmęczonymi przez prowadzenie pojazdu, czytanie, pracę przy komputerze
  • opuchlizną oczu wywołaną stanami alergicznymi
  • sinymi, podkrążonymi powiekami
Tylko, czy te obietnice się spełniły?


Opakowanie

To mały słoiczek o wadze 4,7 gram zakręcany na białą zakrętkę. Opakowanie jest poręczne, więc bez problemu zmieści się do torebki. Trochę jest mało higieniczne, bo ciągle maczamy w nim palce. 

Wrażenia

Po odkręceniu zakrętki naszym oczom ukazuje się ciemna galaretowata konsystencja żelu. Kosmetyk pachnie specyficznie, lekko ziołowo. Taki zapach zostaje także na jakiś czas na naszych powiekach. Nałożony na powieki i pod oczami dobrze nawilża i przyjemnie chodzi. Skóra pod oczami od razu lepiej wygląda, ale jest jedno ale... albo aż duże...skład.


Na czerwono podkreśliłam substancję, które nie służą naszej skórze. Dwa parabeny w składzie i opiewany złą sławą phenoxyethanol. Już wiem, że do natury temu żelowi za daleko. Zobaczcie sami.

Aqua - woda

Euphrasia officinalis extract - wyciąg ze świetlika łąkowego

Propylene glycol - humektant - zapobiega krystalizacji (wysychaniu)

Carbomer - jest substancją wpływającą na lepkość, zagęszczacz

Sodium hydroxide - ług sodowy - niezbędny do saponifikacji tłuszczu

Phenoxyethanol - Jest to konserwant, który w kosmetyku nie może przekroczyć 1%. Może wywołać uczulenie i reakcje alergiczne. Dodatkowo jest to związek z grupy alkoholi, który uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed zakażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając żel palcem)

DMDM Hydantoin - jest substancją konserwującą stosowaną do zabezpieczenia preparatu przed wpływem zanieczyszczeń oraz szkodliwych patogenów ze środowiska zewnętrznego. Jest substancją dopuszczoną do produkcji kosmetyków przy zachowaniu bezpiecznego stężenia które nie może przekraczać 0,6%, ze względu na to, że wydziela rakotwórczy formaldehyd, który jest niebezpiecznym gazem wydzielającym się z formaliny, drażni drogi oddechowe oraz oczy, może powodować zapalenia skóry,

Methylparaben, Propylparaben - parabeny. Pełnią rolę substancji konserwujących. Niestety parabeny są szkodliwe i ich nie lubimy.

Wyciąg ze świetlika jest wysoko w składzie, jednak co z tego, jak psują go konserwanty i parabeny. Szczerze to ze względu na skład mówię temu kosmetykowi stanowcze NIE!

Cena około 6 zł


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger