środa, 21 lutego 2018

Svoje - Potrójny Kwas Hialuronowy 1,5%

Jakiś czas temu moja ulubiona marka Svoje wprowadziła kilka nowości do swojej oferty. Nie byłabym sobą, gdym nie spróbowała. Dzisiaj po miesiącu stosowania mogę Wam się pochwalić moimi wrażeniami na temat zestawu składającego się z serum konopnego z trawą żubrową + kwas hialuronowego. Jednak zdecydowałam, że osobno w każdym poście opisze moje wrażenia z tych dwóch kosmetyków. Na pierwszy ogień idzie kwas hialuronowy. 


Marka Svoje to kosmetyki naturalne tworzone na Podlasiu. Naturalnie, ręcznie wytwarzane z pasją w limitowanych ilościach. Wszystkie składniki posiadają wymagane atesty, a każda receptura jest starannie opracowywana i oceniana pod kątem bezpieczeństwa. 


Kwas Hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie w postaci hilauronianu sodu. Ponad połowa całkowitej ilości hilauronianu występuje w skórze i przestrzeni między komórkowej odpowiadając bezpośrednio za właściwe nawilżenie skóry, jej elastyczność i gładkość. Wraz z wiekiem dochodzi do zmniejszenia jego ilości w warstwie skóry właściwej, co skutkuje tutratą jędrności, i sprężystości skóry. Dlatego też bezpośrednia aplikacja hilauronianu sodu na skórę uzupełnia jego braki i wykazuje działanie nawilżające, wyrównujące i przeciwzmarszczkowe oraz stymulujące komórki do intensywnej odbudowy.

Opakowanie 

Kosmetyk został zamknięty w ciemnym szkle o pojemności 15 ml. Łatwo aplikuje się za pomocą pipetki. Jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry.


Jak aplikować?

- jako samodzielny nawilżać na lekko zwilżoną skórę,
- z ulubionym olejem, w zagłębieniu dłoni wymieszaj kilka kropli kwasu z ulubionej olejem i wklep w skórę, lub z polecanym serum z trawą żubrową,
- z ulubionym kremem, dzięki temu krem będzie posiadał lepsze właściwości nawilżające,
- jako serum na końcówki włosów,


Konsystencja i zapach: 

Konsystencja kwasu przypomina gęsty, przeźroczysty żel. Nie posiada on zapachu. 

Dzięki gęstej konsystencji kwasu wystarcza on naprawdę na bardzo długo. Można go używać, a wciąż go nie ubywa. 

Zalecenia producenta

Należy zużyć w ciągu 2 miesięcy od otwarcia.

Wrażenia

Kwas hialuronowy nakładałam na lekko zwilżoną skórę twarzy. Aplikowałam 2-3 pipetek i wklepywałam w skórę. Kosmetyk wchłaniał się bardzo dobrze. Przy regularnym stosowaniu zauważyłam poprawę nawilżenia skóry. Dodawałam także kilka kropel do ulubionego kremu. Sprawdza się zarówno u posiadaczek cer tłustych, jak moja oraz osób o skórze suchej, potrzebującej nawilżenia.

Skład


Aqua - woda

Hyaluronic Acid - kwas hialuronowy

Phenoxyethanol - Związek z grupy alkoholi, konserwant, który uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed zakażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem).

Ethylhexylglycerin - „Wspomagacz” konserwantów (preservative booster). Surowiec ten to wielofunkcyjny związek pełniący rolę łagodnego humekanta, a także zapewniającego dobre odczucia na skórze emolientu. Stosowany w recepturze kosmetycznej podwyższa skuteczność tradycyjnych konserwantów. Działanie to związane jest z jego zdolnością do zmniejszania napięcia powierzchniowego ścian komórkowych mikroorganizmów, dzięki czemu ułatwia on przenikanie konserwantów do ich wnętrza, powodując śmierć drobnoustroju.

Kwas hialuronowy zawiera delikatne konserwanty, które zapobiegają psuciu się produktu. Bez tych konserwantów postałby dwa dni w lodówce i by się popsuł. Każdy kwas hialuronowy musi być konserwowany. To, że producenci oferujący półprodukty to ukrywają to już nazywa się nieuczciwością. 

Kosmetyk wchodzi w skład zestawu, do którego dołączone jest serum konopne z trawą żubrową. Serum zostanie opisane w oddzielnym poście.

Taki zestaw kosztuje 50 zł

Kwas hialuronowy
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger