niedziela, 25 marca 2018

Manufaktura Dobrych Kosmetyków - Oliwa magnezowa borowinowa do ciała

Statystyczny Polak w swoim organizmie ma za mało magnezu. Z pożywienia nie przyswaja się on w dostatecznych ilościach (20-50%). W dodatku z wiekiem zapotrzebowanie na ten pierwiastek zwiększa się.  Można uzupełniać jego niedobór stosując suplementy diety lub przechodząc na witarianizm (nie poddawanie pokarmów obróbce termicznej), ale kto dzisiaj ma chęć i czas na tego typu zabiegi? Ciekawym, nowym produktem, który wprowadził sklep Manufaktura Dobrych Kosmetyków jest oliwa magnezowa borowinowa do ciała.


Oliwę magnezową równie prosto można zrobić samemu w domu. W Internecie jest wiele przepisów na wykonanie jej. Ze sprawdzonych źródeł polecam Akademię Witalności Oliwa magnezowa stanowi prosty sposób na uzupełnienie niedoboru magnezu w organizmie. W opisywanym tutaj produkcie znajdziemy aż 40 %  chlorku magnezu. 

Jak wykorzystać działanie oliwy magnezowej?

  1. Jak dezodorant mineralny. Wystarczy psiknąć skórę pod pachami tak, jak zwykłym dezodorantem. Taki dezodorant utrzyma przez cały dzień świeżość pod pachami. Nie zatyka gruczołów potowych. Działa antybakteryjnie. Nie pozostawia śladów na ubraniach.
  2. Tuż po kąpieli. Na wytartą skórę, omijając okolice narządów płciowych, twarz, sutki oraz miejsca uszkodzone psikamy oliwę. Oliwa po wyschnięciu pozostawia lepką substancję, jeśli będzie Ci to przeszkadzać możesz po 30 minutach od aplikacji zmyć skórę samą wodą.
  3. Na stłuczenia, zakwasy i obolałe mięśnie. Wystarczy psiknąć obolałe miejsca. Pozostawić lub zmyć po 30 minutach, jeśli odczuwamy dyskomfort.
  4. Na stres. Gdy czujemy się zestresowani wystarczy psiknąć nadgarstek. 
  5. W celu odprężenia. Taką oliwę można wykorzystać do masażu. Wystarczy psiknąć plecy i masować lub zmieszać trochę oliwy z oliwek z oliwą magnezową w zagłębieniach dłoni i masować. 


Nasza oliwa magnezowa borowinowa została wzbogacona ekstraktem z borowiny. Borowina bogata jest w potas, cynk, brom, żelazo, magnez, mangan, pektyny, fitoestrogeny, cynk, enzymy, aminokwasy, kwasy huminowe. Działa przeciwzapalnie, nawilżająco, łagodząco.

Oliwa magnezowa borowinowa została zamknięta w 100 ml butelce wykonanej z brązowego szkła z atomizerem. Atomizer działa bez zarzutu i rozpyla ciecz tam, gdzie akurat trzeba. 

Zapach borowiny jest delikatny, wręcz nie wyczuwalny. Oliwa magnezowa ma przeźroczysty kolor.  Ma konsystencję oliwy, ale w składzie nie ma jej ani grama. 

Stosuję ten produkt już od jakiegoś miesiąca. Na początku jakoś się nie polubiliśmy. Pojawiło się pieczenie i wysypka. Odstawiłam ją na jakiś czas po czym zgłębiłam jej temat i przeczytałam o jej cudownych właściwościach. Postanowiłam dać jej szansę i nie pożałowałam. Oliwę stosowałam po kąpieli, do masażu, jako antyperspirant lub produkt na obolałe mięśnie. Wszystkie cztery sposoby były dla mojej skóry dobre. Początkowa wysypka zniknęła. Czułam większy przypływ energii i mniejsze rozdrażnienie. Oliwa jako antyperspirant spisywała się dobrze. Łagodziła ona bóle mięśni. 
Szczerze? To nie pomyślałam, że oliwa magnezowa to taki fajny produkt. Aqua Peat, Magnesium Chloride Hexahydrate,Potassium Sorbate

Aqua Peat - woda torfowa

Magnesium Chloride Hexahydrate - chlorek magnezu, wnika w skórę do krwiobiegu,

Potassium Sorbate - bezpieczna substancja konserwująca.

Trzy składniki tworzą oliwę magnezową borowinową. Dzięki obecności konserwantu możemy cieszyć się naszym kosmetykiem przez dłuższy czas.

Cena: 26,00 zł

 Oliwa magnezowa borowinowa do ciała

Źródło: 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger