czwartek, 1 marca 2018

Olejek lawendowy

Z lawendą tak jest, że albo lubi się ją, albo nie toleruje w ogóle. Zastosowanie olejku lawendowego w kosmetykach mi nie służy. Jeszce w aromaterapii jakoś znoszę ten zapach. 


O firmie 

Na firmę natknęłam się przez przypadek, ale ten przypadek zdecydował, że zainteresowałam się kilkoma produktami tej firmy. 

Eukaliptusowy to marka, która jest przedstawicielem na Polskę australijskiej, rodzinnej firmy The Australian Eucalyptus Oil Company, która od roku 1895 produkuje 100% naturalny olejek eukaliptusowy Blue Mallee, używając handlowej nazwy Bygum.

Oprócz olejków eterycznych firma ma w swojej ofercie także produkty oparte na olejku eukaliptusowym takie, jak: proszki do prania, do zmywarki.

Właściwości olejku lawendowego 

Ze wszystkich obecnych na rynku polskim olejków eterycznych to właśnie olejek lawendowy ma najbardziej wszechstronne zastosowanie. 

Olejek lawendowy to drugi oprócz olejku z drzewa herbacianego, który może być stosowany bez rozcieńczania bezpośrednio na skórę. 

Pomocny jest przy chorobach skórnych takich, jak: opryszczka, trądzik, łupież, egzema.

Jest niezastąpiony przy przeziębieniu, katarze, kaszlu. Niezastąpione są tutaj wtedy inhalacje z tym olejkiem.

Jeśli nie możesz zasnąć, to zastosuj olejek lawendowy. Nie tylko pomaga on zasnąć, ale także koi nerwy. Wmasowany w skronie uśmierzy ból głowy.

Masaż z olejkiem lawendowym uśmierzy ból mięśni, stawów. 

Działa na nasze kobiece problemy, czyli uśmierza ból menstruacyjny.

Sama stosuję go do aromaterapii. Dodaję do wody, którą myję podłogi. Uśmierza ból to na pewno. Sprawdziłam to, gdy bardzo bolał mnie kręgosłup. Masaż z tym olejkiem uśmierzył mi ból. Niestety, w moim przypadku na trądzik nie działał.

Olejek lawendowy ma słodki, miękki i kwiatowy zapach. Jest on niezwykle mocny.Opakowanie 

Do wyboru mamy olejki o dwóch pojemnościach: 5 ml, 10 ml. Na zdjęciach przedstawiona jest pojemność 5 ml, czyli ta najmniejsza. Olejek eteryczny eukaliptusowy zamknięty został w ciemnej chroniącej przed światłem butelce zakręcanej na czarny korek.

Cena 5 ml olejku wynosi: 16,00 zł

Jest to 100% naturalny olejek lawendowy.


Olejek lawendowy

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger