sobota, 10 marca 2018

Primavika - BIO Tahini naturalne 100% sezamu

Tahini już było już kiedyś w zasięgu naszej ręki. Nawet próbowaliśmy już jak smakuje i bardzo nam przypadło do gustu, więc powróciliśmy do niego. W dzisiejszym poście podzielimy się naszymi wrażeniami na temat smaku BIO Tahini naturalnego


Tahini to sezamowa pasta podobno wyglądem do hummusu. Łatwo taką pastę wykonać w domu, ale czasem można się skusić na gotowy produkt tak, jak my. To produkt odpowiedni dla wegan i wegetarian, ponieważ dostarcza sporej dawki białka.

Właściwości pasty tahini

- bogate źródło: magnezu, żelaza, potasu oraz wapnia,
- wspomaga układ krążenia,
- chroni przed cukrzycą,
- dba o zdrowe kości,
- obniża poziom złego cholesterolu.

Początki

Tahini to pasta z bogatą historią. Jej początki sięgają już blisko 4 tysięcy lat temu. Pierwsze wzmanki o niej pochodzą z rejonu Mezopotamii. Później zaczęła wędrować po świecie, aby zawitać do Azji, czy Grecji. Mieszkańcy tych regionów przyrządzają z tej aromatycznej sezamowej pasty: dipy,  chałwy, czy tahini stosują jako jeden ze składników hummusu. 

Również od jakiegoś czasu w sklepach ze zdrową żywnością w naszym kraju można zakupić taką pastę. Pewnie wielu z was zastanawia się, jak wybrać najlepszą? Odpowiedź jest prosta. Im prostszy skład, tym lepiej dla naszego zdrowia.

Jak powstaje?

Taką pastę wykonuje się poprzez prażenie ziaren sezamu, a następnie zblendowanie ich z dodatkiem oleju sezamowego w blenderze. Gładką masę należy przechowywać w szczelnie zamkniętym słoiku. 

Z tahini możemy wykonać sosy, zdrową wersję nutelli, dodać do lodów, słodkich deserów, czy zrobić już wspominany wyżej hummus. Możliwości jest wiele. 

Tahini jest szalenie sezamowe. Spróbowane samodzielnie tworzy w buzi tzw. mordoklejkę :)

Skład: 

sezam prażony* 100%.
* – surowiec ekologiczny


Bio Tahini marki Primavika zamknięte zostało w szklanym opakowaniu o pojemności 350 gram. Na opakowaniu została przyklejona mocno trzymająca się etykieta. 

Produkty marki Primavika znajdziecie w sklepach: Tesco, Piotr i Paweł, Carrefour i Stokrotka.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger