środa, 4 kwietnia 2018

Ajeden - Miody z własnej pasieki - Miód rzepakowy i miód z pokrzywą

Cześć kochani. Dzisiaj chcemy przedstawić Wam smakowite produkty pracy rąk pszczelich, mianowicie miody z własnej pasieki marki Ajeden.pl. Pani, która zajmuje się produkowaniem ręcznie robionych mydeł, ma również pasiekę przy swoim domu i sprzedaje miody. Tym razem mieliśmy okazję próbować miodu rzepakowego nektarowego oraz miodu z pokrzywą .Każdy z nich jest troszkę inny i charakteryzuje się czymś innym, wykazuje inne zdrowotne właściwości. Zobaczcie sami, dlaczego warto.

Miód rzepakowy nektarowy


Miód rzepakowy należy do miodów wczesnych, które produkowane są przez pszczoły wczesną wiosną, gdzie możemy cieszyć się jego smakiem i aromatem.

Zawiera duże ilości glukozy jak również cennych aminokwasów, dlatego bardzo szybko krystalizuje się z formy ciekłej do formy stałej. Pamiętajcie tutaj, że miód, który nie krystalizuje się, nie jest miodem prawdziwym, tak, jak często obserwujemy to na półkach sklepowych.


Dzięki dużej zawartości glukozy jak i cennych składników odżywczych, zalecany jest dla osób przemęczonych fizycznie jak również i psychicznie. Wspomaga regenerację naszego organizmu oraz jego odnową w trudnych chwilach. Chodzi tutaj również o regenerację oraz odżywienie organizmu zniszczonego przez choroby jak również stres.


Miód rzepakowy dostarcza nam również sporej ilości potasu oraz magnezu, dlatego zalecany jest w profilaktyce układu nerwowego, chorób serca. Oba te pierwiastki są niezbędnie potrzebne dla prawidłowej pracy organizmu ludzkiego.

Oprócz tego reguluje ciśnienie krwi, chroni przed zmianami miażdżycowymi, poprzez regulację poziomu cholesterolu we krwi.

Dodatkowo miód rzepakowy wykazuje silne działanie immunostymulujące czyli pobudzające odporność organizmu ludzkiego do walki z chorobą. Dlatego warto zjeść odrobinę podczas walki z przeziębieniem czy grypą aby się wzmocnić.


Miód zamknięty został w eleganckim słoiczku w którym znajdziemy 400 g cennego i prawdziwego miodu rzepakowego, bez żadnych wypełniaczy. Cena takiego miodu to 13 zł. Naszym zdaniem bardzo tanio. Kupicie go tutaj: MIÓD RZEPAKOWY 400G.

Miód z pokrzywą


Generalnie mówiąc miód z pokrzywą jest tym samym, co miód rzepakowy, jednakże dodano tutaj świeżego soku z pokrzywy. Wykazuje identyczne właściwości co miód rzepakowy, który jest miodem wczesno-wiosennym, jednak dodatkowo uzupełniono jego moc o prozdrowotne właściwości pokrzywy.


Sama pokrzywa jest potężnym ziołem, które dostarcza szeregu cennych mikro i makro elementów takich jak magnez, fosfor, wapń, siarkę, żelazo, potas, jod, krzem i sód.

Oprócz tego dostarcza szeregu witamin z grupy A, B oraz C, w tym również witaminy z grupy K jako doskonałe uzupełnienie wchłanialności witaminy D3.

Zawiera również związki aminowe, garbnikowe, kwas pantotenowy, kwasy organiczne jak kwas mrówkowy olejki eteryczne, sole mineralne, chlorofil, serotoninę, histaminę, acetylocholinę, karotenoidy, fitosterole, flawonoidy. Większość z tych związków wykazuje potężne właściwości i wpływa pozytywnie na zdrowie naszego organizmu.

Pokrzywa chroni przed anemią, zwiększa produkcję czerwonych krwinek dzięki dużej ilości dobrze przyswajalnego żelaza. Najlepsza jest pokrzywa młoda, którą parzy się tak samo jak herbatę i to ona zawiera duże ilości substancji aktywnych.


Dodatkowo pokrzywa oraz substancje aktywne w niej zawarte, skutecznie neutralizują szkodliwe toksyny i pozwalają pozbywać się ich z organizmu. Pokrzywa działa mocno moczopędnie, dlatego większość z nich wydalana jest z moczem lub potem.

Oprócz tego pokrzywa wiąże metale ciężkie, które odkładają się w naszym organizmie i pozwala je neutralizować a następnie wydalać. Kto pije pokrzywę, cieszy się długim zdrowiem. Jednak pamiętajmy aby uważać, gdzie ją zbieramy, unikajmy zbierania pokrzywy przy drogach szybkiego ruchu.

Słoiczek miodu o wadze 400 g, zawiera prawdziwy miód rzepakowy z dodatkiem soku z pokrzywy. Jego cena to 18 zł za słoiczek. Znajdziecie to tutaj: MIÓD Z POKRZYWĄ 400G.

Dodatkowo miód może skutecznie zastępować nam cukier. Jeśli ktoś ma problem z cukrem i choruje na cukrzycę to może miodem zastąpić normalny cukier kryształ. Miód podnosi poziom insuliny w bardzo wolny sposób.

Uwielbiamy prawdziwe miody, unikamy raczej tych z marketów, bo tam nigdy nie mamy pewności co w nich siedzi oraz ile miodu w miodzie się znajduje. Kupujemy miody z pobliskich pasiek lub pewnych producentów. A czy wy lubicie miód?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger