piątek, 25 maja 2018

Georganics - EKO szczoteczka do zębów

Georganics to nowa marka, której nie mieliśmy jeszcze okazji testować i opisywać na naszym blogu. W dzisiejszym poście opowiemy Wam nieco więcej o tej marce i jej EKO szczoteczce.Georganics to marka wywodząca się z Wielkiej Brytanii, która w swojej ofercie posiada kosmetyki skierowane do pielęgnacji jamy ustnej. Kosmetyki tej marki mają zapewnić naszym zębom i dziąsłom skuteczną pielęgnację w naturalny sposób.

Co mówi o nich producent?

Ekologiczna szczoteczka do zębów Georganics wykonana jest w 100% z biodegradowalnego bambusa, który zapewnia naturalnie antypoślizgową powierzchnię. Węgiel nasycony włosiem jest miękki i skuteczny, idealny do użycia z naszą gamą Activated Charcoal. Wymień szczoteczkę do zębów co 3 miesiące.

Dlaczego warto ją wybrać?

• Wykonana została z bambusa biodegradowalnego i kompostowalnego

• Dostępna jest w kartonowym opakowaniu nadającym się do recyklingu

• Uprawa bambusa nie wymaga nawozów ani pestycydów

• Naturalnie antybakteryjny uchwyt z bambusa i włosie bez BPA


Wykonanie


Bambus (rączka) * ^, węgiel drzewny (włosie), nylon-6 (włosie), papier siarczanowy (pudełko) * ^. * Biodegradowalne / Kompostowalne, ^ Recyklingu

Opakowanie szczoteczki zostało wykonane w pełni biodegradowalnego materiału. Tworzywo doskonale i łatwo rozkłada się i nie zagraża środowisku. 


Na końcu szczoteczki na czarnym tle widnieje białe logo marki. Natomiast jeśli chodzi o włosie to firma w swojej ofercie posiada kilka jego rodzajów w zależności od twardości. Można kupić sobie szczoteczkę z włosiem twardym, średnim oraz miękkim. Szczoteczkę dla dzieci lub elektroniczną. 


Szczoteczka ma włosie koloru czarnego. Nie farbi, nie odbarwia się. Szczoteczka podczas prawidłowego użytkowania może wytrzymać tak długo, jak szczoteczka plastikowa. Jednakże surowce naturalne zużywają się szybciej i zaleca się wymianę szczoteczki co trzy miesiące.

Samo włosie jest wspaniałe, delikatne dla dziąseł oraz zębów. Szczotkuje się nim bardzo dobrze. Jest delikatne, nie powoduje krwawienia dziąseł. Pozwala na dokładne domycie wszystkich partii zębów oraz dotarcie do najbardziej zakamuflowanych zakątków.

Jak widzicie, to włosie nie wygląda tak samo jak w tanich i standardowych szczoteczkach. Taki układ pozwala na dokładniejsze szczotkowanie i pozbywanie się osadu oraz resztek pokarmu. Oczywiście należy zdać sobie sprawę, że ważne jest również nitkowanie (o nitce do zębów napiszemy w kolejnym poście). Szczoteczki są dość wytrzymałe, szczotkujemy już nimi jakiś czas, a włosie nadal wraca do swojego pierwotnego kształtu.

Należy również pamiętać, aby szczoteczki przechowywać w suchym miejscu co pozwoli na dłuższe zachowanie żywotności szczoteczki. Oprócz tego należy zadbać, aby szczoteczkę umyć i porządnie przepłukać po każdym szczotkowaniu.

Cena takiej szczoteczki wynosi 3,90 GBP (funtów brytyjskich), czyli około 19 złotych. Nie jest to cena astronomiczna. Myślę, że idealna na każdą kieszeń.


Szczoteczka do zębów


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger