sobota, 26 maja 2018

Książka "Dieta oczyszczająca - Program naturalnej regeneracji organizmu" pani Ewy Jarosz

Witajcie kochani. Dzisiaj chcemy zaprezentować Wam dzieło całkowicie odmienne od codziennie testowanych i opisywanych przez nas kosmetyków. Tym razem mieliśmy okazję czytać książkę "Dieta oczyszczająca - Program naturalnej regeneracji organizmu", autorstwa Pani dietetyk Ewy Jarosz. Książka wydana została przez Wydawnictwo Samo-Sedno.  Jest to pozycja bardzo ciekawa i musicie się o niej dowiedzieć!


O Autorce słów kilka

Ewa Jarosz – Dietetyczka, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Autorka bloga www.dietetykwstolicy.pl oraz wielu tekstów o żywieniu i zdjęć kulinarnych. Prowadzi także wykłady, warsztaty i szkolenia o tematyce zdrowego odżywiania.


O książce w skrócie

Książka jest wspaniałym przewodnikiem, wprowadzającym w świat diety oczyszczającej nasz organizm, diety, która nie tylko odchudza, ale również leczy. Pozycja promuje zdrowy styl życia, wpaja nam poprawne nawyki żywieniowe, zwraca uwagę na trywialne błędy podczas odchudzania ,jak również przynosi cenne wskazówki, które pomogą nam każdego dnia.

Dodatkowo autorka porusza trudne tematy związane z funkcjonowaniem naszego organizmu, opisuje mechanizmy jego działania, zwracając szczególną uwagę, na oczyszczanie organizmu z toksyn i negatywnych produktów przemiany materii. Musimy pamiętać, że nasz organizm jest tworem o bardzo wszechstronnym działaniu.


Książka ta nie jest receptą na skuteczne odchudzanie, została napisana w taki sposób, aby nam to odchudzanie ułatwić. Nie jest więc uniwersalną receptą na wszystkie problemy. Wprowadza nas w tajniki dietetyki, tak abyśmy mogli dokładnie je zrozumieć.


Już na samym początku zwracając uwagę na spis treści widać, że książka została napisana w bardzo przemyślany sposób. Nie jest prostoliniowa i nie powiela ogólnie przyjętych schematów oraz wzorców odchudzania. 

Nie skupia się tylko na utracie wagi, a raczej na poprawnym procesie leczniczym. Porusza trudne tematy psychologiczne, zwraca uwagę na problemy motywacyjne, nastawienie, zmianę myślenia w tym pozytywne myślenie.

W książce kładzie się duży nacisk na samodzielne odchudzanie oraz przeprowadzanie doświadczeń na swoim organizmie w sposób kontrolowany. Sami możemy wziąć organizm w swoje ręce, sami możemy empirycznie doświadczyć wyników zastosowania odpowiedniej diety, jak również przeanalizować wskaźnik BMI naszej tkanki tłuszczowej. Nastawia na samodzielne myślenie.


Bardzo fajnie, że na każdym etapie czytania książki możemy natknąć się na ciekawe cytaty, których zadaniem jest motywowanie nas do walki. Odchudzanie to proces długotrwały, który wymaga całkowitej zmiany naszego myślenia, zmiany naszego żywienia, stylu życia, co często wiąże się z dużymi wyrzeczeniami i nie jest łatwe. To walka, którą prowadzisz dla własnego zdrowia, swojego samopoczucia jak również własnej satysfakcji.


Oczywiście oprócz suchej teorii przedstawionej w dość przystępny sposób, znajdziemy tutaj również gotowe jadłospisy, przepisy, przykładowe diety, które można dowolnie modyfikować według wytycznych jak również komponować w zgodzie ze swoim organizmem i upodobaniami.  

Książka została podzielona na cztery główne rozdziały. Każdy z nich skupia się na innych aspektach dietetyki. Każdy z nich został ładnie rozdzielony:


W rozdziale pierwszym zwracamy uwagę na funkcjonowanie oraz porządek swojego własnego centrum dowodzenia jakim jest nasz organizm. Skupiamy się tutaj na kondycji naszych organów oraz ich znaczeniu w procesu odchudzania jak i metabolizowania.


Rozdział drugi skupia się na racjonalnym odżywianiu w praktyce. Na odżywianiu rozumnym, zdrowym i bezpiecznym. Na odżywianiu, którym sami będziemy mogli polegać i stosować w codziennej diecie.


Rozdział trzeci przedstawia plan rewolucji, którą szykujemy dla naszego organizmu. Rewolucji? No tak! Bo odchudzanie to pewnego rodzaju rewolucja, która przewróci pracę naszego organizmu do góry nogami. Nic już nie będzie takie jak kiedyś. Na pewno TY już nie będzie taka/taki jak kiedyś. Idzie zmiana, oby była pozytywna.


W części czwartej, która jest częścią ostatnią, skupiono się na wspomaganiu całego procesu odchudzania oraz oczyszczania organizmu. W jaki sposób możemy sobie pomóc? Jak przyśpieszyć i czy w ogóle należy przyśpieszać? Czy może jednak pozwolić organizmowi działać samemu?


Znajdziemy również pomysły na gotowe śniadania, które znajdziemy również w tej książce. Wszystko ładnie rozpisane, na porcje, bez konieczności liczenia kalorii. Bo nikt nie lubi liczyć kalorii. Wszystko powinno być dobrane w taki sposób aby nie trzeba było o nich pamiętać.


Całkowity koszt książki to 34,90 zł plus koszty przesyłki. Naszym zdaniem cena jest całkiem przyzwoita a sama książka warta jest swojej ceny. Jest ona nowym wydaniem poprzedniej książki tej samej autorki o nazwie "Zdrowy Detoks". Znajdziecie ją w sklepie wydawnictwa samo-sedno dokładnie tutaj:


Serdecznie polecamy książki autorki Ewy Jarosz, które zostały napisane w taki sposób, aby każdy mógł je wziąć i samodzielnie rozpocząć proces odchudzania i oczyszczania organizmu. Znajdziemy tutaj solidne podstawy aby zrozumieć funkcjonowanie organizmu i przeprowadzić dietę w bezpieczny i kontrolowany sposób.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger