sobota, 23 czerwca 2018

Trefl - Gra Palce Lizać jako sposób rodzinnej rozrywki i nauki zdrowego żywienia przez zabawę

Witajcie kochani! Dzisiaj w ramach odmiany chcemy przedstawić Wam ciekawą grę planszową, która łączy zabawę i naukę odnośnie zdrowego odżywiania. Gra jest fantastyczna i sprawdzi się idealnie jeśli poszukujecie rozrywki dla całej rodziny :) Producentem gry jest firma TREFL i możecie znaleźć ją w sklepie MODINO.PLGra jest nowoczesną planszówką w której staramy się pobudzać wyobraźnię oraz ciekawość dziecka. Plansza, jak i inne elementy gry posiadają specjalne fragmenty sensoryczne, które pobudzają dziecko przez dotyk. Można je dotykać, czuć i kreować w swojej wyobraźni. Dziecko na podstawie kształtu może spróbować dotknąć a następnie zgadnąć jaki to kształt.


"Palce Lizać" jest grą, która dedykowana jest dla dzieci i dorosłych w wieku od 4 lat. Najlepiej gra się w nią w dwie lub cztery osoby. Jedna rozgrywka trwa średnio od dziesięciu do dwudziestu minut


Zaczynamy od rozpakowania pudełka, bo sami byliśmy ciekawi co znajdziemy w środku. Pudełko jest dość duże a w środku znajdziemy sporo elementów.


Oczywiście na pudełku znajdziemy informację odnośnie preferowanego wieku, czasu rozgrywki oraz preferowanej ilości osób.


Oznaczenia, że gra wykorzystuje wzrok, słuch jak również dotyk. Pobudza przynajmniej trzy zmysły dziecka i dorosłego człowieka.


Jest grą, która uczy dzieci w jaki sposób zaplanować swoje codzienne zakupy, jakie produkty kupować, które produkty są dla nich dobre a które nie. Wszystko jest proste i intuicyjne. aby w nią zagrać nie trzeba wiele, wszystko zostało maksymalnie uproszczone aby zaciekawić dziecko i sprawić, że się nie zniechęci.


Gra uczy dobrych nawyków od samego początku. Wpaja, że dieta i codzienny obiad przygotowywany dla dziecka powinien być jak najbardziej urozmaicony przez warzywa, owoce, mięso, nabiał. 


"Palce lizać" jest grą edukacyjną, która pozwala dobrze się bawić a jednocześnie budować pozytywne wzorce na których mogą bazować nasze dzieci.


Po rozpakowaniu pudełka, widzimy, że znajdują się nim kawałki talerza, które prezentują odpowiednie produkty. Dodatkowo znajduje się tam plansza, cztery kolorowe pionki, kostka do gry jak również sztućce, monety o trzech różnych nominałach, czarny woreczek do losowania oraz instrukcji, która jest dość obszerna i napisana w ciekawy sposób.


Elementy do rozrywki trzeba sobie samemu wyłamać. Jednak są one bardzo trwałe, wyprodukowane z dość grubego kartonu, dlatego nie powinny zniszczyć się zbyt łatwo.


Właściwie w grze możemy bazować na dwóch różnych scenariuszach rozgrywki

Pierwszy z nich, chyba najprostszy polega na wyborze sześciu losowych składników, które będziemy musieli kupić i zebrać na swoim talerzu. Gracz musi poruszać się po planszy tak długo aż dojdzie do odpowiedniego sklepu w którym może wylosować odpowiedni produkt. Losowanie polega na powiedzeniu co chce się wylosować a następnie wybraniu najbardziej zbliżonego elementu z czarnego worka z elementami bez patrzenia. Wygrywa gracz, który zapełni swój talerz jako pierwszy.

Drugi z nich jest bardzo podobny do pierwszego, jednak w nim wprowadzamy dodatkowo monety o różnych nominałach, które możemy sami zarabiać oraz wydawać na odpowiednie produkty.


Wszystko jest bardzo ładnie opisane w dość szczegółowej instrukcji. Szczerze mówiąc nie znaliśmy wcześniej tej gry i musieliśmy się przez chwilę wczytać w instrukcję :)


Plansza do gry jest ładna, kolorowa, rozkładana :) Rysunki są ładne i spokojnie zaciekawiają dzieci. Na planszy znajdziemy domek na samej górze, gdzie zaczynamy rozgrywkę jak również cztery sklepy w których dokonujemy różnych zakupów.


Na planszy poruszamy się po jasnych i ciemnych polach w zależności od ilości wyrzuconych oczek kostki. Pola ciemno brązowe pokryte są specjalnym silikonem, który pobudza dziecko poprzez dotyk i kontakt. Rolą ciemno brązowych pól jest teleportacja do następnego ciemnego pola w dogodnym kierunku.


W instrukcji znajdziemy również fajną piramidę żywienia, która narysowana została dla dziecka w zabawny sposób. Dziecko może zapoznać się i zrozumieć jakie produkty powinny być spożywane przez człowieka w dużej ilości a które w małej.


W instrukcji znajdziemy również opis każdego ze sklepów. Każdy ze sklepów sprzedaje inne produkty i posiada inne ceny.


W przypadku wariantu drugiego mamy do dyspozycji kilka monet. Każda z moment posiada iny nominał, inny kolor oraz została oznaczona przez inny znak sensoryczny.


Do gry dołączone zostały również cztery różne talerze dla czterech różnych graczy. Każdy gracz wybiera dowolny talerz.


Do dyspozycji mamy dość dużo produktów. Są to owocem warzywa, pieczywo, mięso, nabiał, które możemy kupować lub losować i dostosowywać do swojego talerza. Rysunki produktów są ładne, kolorowe i czytelne dla dziecka. Każdy element jest pokryty sensorycznym klejem, który wpływa na wyobraźnie i pomaga rozpoznać element podczas losowania.


Dodatkowo do rozgrywki możemy wykorzystać sztućce, które dołączone zostały do zestawy. Możemy przy okazji uczyć dziecko w jaki sposób posługiwać się sztućcami. Zabawa połączona z edukacją.


Każdy z graczy wybiera swój pionek, Pionki również posiadają różne i nie regularne kształty, każdy w innym kolorze.


Kulamy kostką, poruszamy się po odpowiednich szlakach. Dziecko zwraca uwagę na sensoryczne pola. Dotyka planszę i reaguje.


Nasza gra wyglądała tak, Karinka miała talerz czerwony a ja zielony. Na początku talerze są puste a potem wybieramy produkty, które będziemy kupować.


Wybieramy produkty z którymi chcemy grać i wsadzamy do worka tak aby można je było zdobyć. Wygrywa osoba, która pierwsza zdobędzie wszystkie.


Fragmenty produktów zatrzymujemy. Każdy z nich posiada miniaturę produktu, którego poszukujemy jak również oznaczony jest w sposób sensoryczny.


Puste kawałki układamy na swoim talerzu. Powinniśmy mieć ich sześć. Kulamy kostką i poruszamy się po planszy od sklepu do sklepu tak długo aż zdobędziemy wszystkie z nich.


A tak o to losujemy produkty bez patrzenia. Dziecko wkłada rękę do czarnego worka i stara się wybrać produkt, który go interesuje. Działa tutaj zmysł dotyku oraz wyobraźni.


Tutaj właśnie dotarliśmy do sklepu z warzywami. Każdy ze sklepów posiada inny asortyment, jak również przedstawiony jest w bardzo fajny sposób.


A tutaj gramy z monetami, każdy z graczy otrzymuje odpowiednią ilość monet, które może spożytkować na zakup odpowiednich produktów. Monety można zarobić w sklepie, jeśli nam ich zabraknie.


Gra jest bardzo ciekawa i wciągająca. Może dla samych osób dorosłych po pewnym czasie staje się zbyt prosta, jednak jeśli gramy z dziećmi to na pewno spędzimy nad nią sporo naszego wolnego czasu. Bardzo lubimy gry planszowe, szczególnie te, które jednocześnie bawią i uczą. Ta jest właśnie przykładem gry, która jednocześnie bawi i uczy, rozwija dziecko, bo przecież nie zawsze trzeba spędzać wolny czas przed komputerem i grami komputerowymi :)

Gra "Palce Lizać" dostępna jest w sklepie MODINO.PL w cenie 69,90 złotych. Naszym zdanie jak na tak fajną grę planszową dla całej rodziny, nie jest jakoś specjalnie droga i każdy z nas może sobie na nią pozwolić. Możecie zakupić ją tutaj:


Jesteśmy zwolennikami spędzania wolnego czasu nie tylko przed komputerem. Można wyjść na pole, na rower lub na siłownie. Można pójść z dzieckiem na plac zabaw lub po prostu na zwykły spacer. Jednak co zrobicie jak będzie padać? Weście do ręki fajną planszówkę. Polecamy!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger