poniedziałek, 23 lipca 2018

Słodkie popołudnie z czekoladami z surowego kakao z mnóstwem superfoodów STAY YOUNG

Jako fani czekolad nie mogliśmy przejść obojętnie obok marki STAY YOUNG produkującej czekolady z surowego kakao z mnóstwem superfoodów. 
STAY YOUNG to marka zajmująca się produkcją czekolad wywodzących się z Estonii. Istnieje na rynku dopiero dwa lata, bo od 2016 roku, ale jej czekolady podbijają serca nie jednej osoby na całym świecie. Warto tutaj wspomnieć, że czekolady wytwarzane są ze składników certyfikowanych i ekologicznych, o czym informuje nas zielony listek z tyłu produktu.W tabliczkach czekolad tej marki znajdziemy aż od 15 do 29 superfoods z różnych zakątków świata. Prawda, że brzmi wyśmienicie?

Tabliczki czekolad są starannie wyrabiane, formowane oraz pakowane ręcznie. Kakao obecne w czekoladach wyrabiane jest w niskiej temperaturze, stąd nie traci swoich wartości odżywczych oraz antyoksydacyjnych. 

Każda z czekolad ma wagę 44 gram. Tabliczki czekolad nie są regularne, jak w tradycyjnych, sklepowych czekoladach. Z tytułu tabliczek widoczne są dodane odżywcze i zdrowe superfoods. 

Wybierając te czekolady masz pewność, że nie zawierają one sztucznych barwników, czy konserwantów. 

Opakowanie 

Czekolady zapakowane zostały w kartonowe opakowania z kolorowymi etykietami. Z boku każdego opakowania przyklejona została naklejka, stąd mamy pewność, że nikt nie otwierał naszego opakowania nim do nas trafiły. Polska naklejka przyklejona z boku zawiera dokładny skład każdej z czekolady oraz jej wartości odżywcze w 100 gramach produktu.

Tylne opakowanie każdej czekolady informuje nas o zawartości kakao, poszczególnych składników oraz wartości odżywczych  w 100 gramach produktu. Informację te są podane w języku angielskim. 

CZEKOLADA RAW & ORGANIC- GOJI BERRY & CINNAMON


Czekolada z zawartością 52% kakao, nie zawiera mleka w proszku. Dosładzana została  w niewielkim stopniu cukrem palmowym z palmy kokosowej, co stanowi o jej wyrazistym deserowym, ale nie zbyt słodkim smaku.


Składniki obecne w składzie czekolady pochodzą z upraw certyfikowanych. Produkt składa się z nieprażonych ziaren kakaowca, masła kakaowego oraz cukru z nektaru z palmy kokosowej.


Produkt zawiera widoczne z tyłu jagody goi, które wspaniale komponują się z resztą składników czekolady. 

Taka czekolada wystarczy dla dwóch osób na jedno spożycie. 

Cena: 13,99 zł

CZEKOLADA RAW & ORGANIC- GOJI BERRY & CINNAMON


STAY YOUNG: CZEKOLADA RAW & ORGANIC- MULBERRY ASHWAGANDHA


Czekolada z 49% zawartością kakao. Dosładzana tak, jak poprzednio cukrem palmowym pochodzącym z palmy kokosowej. Wśród składników czekolady możemy spotkać takie superfoods, jak: mace, miechunkę peruwiańską, owoce morwy białej, orzechy nerkowca, cynamon cejloński, a także czarny pieprz i sól himalajską. 


Produkt ma lekko kwaskowaty i pieprzny smak. Z tyłu czekolada ma obecne gołym okiem owoce morwy białej, które wyglądają, jak drobno pokrojone orzeszki. Smakuje mi.Skład: surowe ziarno kakaowca*, cukier palmowy (z palmy kokosowej)*, proszek z nasion moreli*, maca*, Lucuma*, Mesquite (Jadłoszyn)*, Wanilia*, Baobab*, Ashwagandha*, Owoce Inca (miechunka peruwiańska)*, Owoce Morwy Białej*, Orzechy Nerkowca*, Cynamon Cejloński*, Czarny Pieprz*, Sól Himalajska.

* składniki certyfikowane

Pyszny i zdrowy skład. Takie czekolady można śmiało jeść, ponieważ nie zawierają żadnych szkodliwych składników, w tym mleka w proszku. 

Cena: 13,99 zł

STAY YOUNG: CZEKOLADA RAW & ORGANIC- MULBERRY ASHWAGANDHA

STAY YOUNG: CZEKOLADA RAW & ORGANIC- CHLORELLA
Czekolada z zieloną mocą, ale nie martwcie się nie jest zielona. Specyficzna w smaku. Wyczuwalna w niej jest spirulina i chlorella. Zawiera 53 % kakao. Z wszystkich trzech czekolad opisywanych przeze mnie ta wersja jest najbardziej wytrawna w smaku. 


Dosłodzona została z umiarem tak, aby nie zabić smaku prawdziwego kakao. 

SKŁADNIKI: surowe ziarno kakaowca*, cukier palmowy (z palmy kokosowej)*, proszek z nasion moreli*, maca*, Chlorella*, Spirulina*, Lucuma (Pouteria Lucuma)*, Mesquite (Jadłoszyn)*, Owoce Morwy Białej*, Owoce Goji*, Owoce Inca (Miechunka Peruwiańska)*, Orzechy Nerkowca*, Baobab*, Cynamon Cejloński*, Czarny Pieprz*, Sól Himalajska.

* składniki certyfikowane

Pyszny i zdrowy skład. 

Cena: 13,99 zł

CZEKOLADA RAW & ORGANIC- CHLORELLA

Takie tabliczki czekolad wystarczyły nam na jedno posiedzenie dla dwóch osób do dobrej popołudniowej kawki. Nie ma co ukrywać, że czekolady nie są jakoś ogromne, ale 100 razy bardziej wartościowe od MILKI lub innych wyrobów czekoladopodobnych. 

Czekolady są organiczne, bezglutenowe, wegańskie, bez soi i laktozy. Lubimy takie czekolady, bo przynajmniej wiemy, że są wartościowe i odżywcze dla naszego organizmu. Świetnie sprawdzą się, gdy dbamy o formę, po treningu, w czasie nauki, w pracy lub gdy jesteśmy świadomi tego, co spożywamy. 

W Polsce czekolady STAY YOUNG możecie spotkać w sklepie KALINA-SKLEP. Do wyboru mają jeszcze wiele innych rodzai tych czekolad, których akurat nie wybraliśmy. 

Najbardziej smakowały nam czekolady z goi oraz morwą. Czekolada z chlorellą jakoś najmniej nam podeszła, ale to wszystko kwestia gustu. 

Przyznam, że po kawałku czekolady mój apetyt na słodycze został zaspokojony. Czułam, że wybrałam i zjadłam zdrowo. 

Goszczą u Was takie czekolady z dobrym składem?


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger