poniedziałek, 6 sierpnia 2018

Svoje - Maseczka kokos - mango

Maseczka o iście rajskim zapachu kokosa i mango trafiła w moje łapki. Pachnie tak pięknie moimi ulubionymi lodami o smaku mango i kokosa, które notabene robiłam sama. Czas na opinię o maseczce kokos-mango marki Svoje


Maseczka kokos-mango zamknięta została w papierowej torebce o wadze 30 gram. Niby opakowanie papierowe zawsze kojarzy mi się z czymś do użycia tylko "na raz", ale w tym przypadku moja droga była mylna. Maseczka wystarcza na około 6-8 porcji. 

Na papierowym opakowaniu maseczki znajdziemy z tyłu opis produktu, jego wagę oraz skład. 


Maseczka występuje w pudrze. Powstała na bazie liofilizowanego mleka kokosowego, glinki oraz mango. W opakowaniu zobaczyć można sypki proszek o lekko pomarańczowym zabarwieniu bez tak intensywnego zapachu, jak po zmieszaniu maseczki z wodą. Po zmieszaniu jej z hydrolatem lub wodą następuje eksplozja soczystego zapachu kokosa i mango. Miałabym ochotę ją nawet zjeść. Tak piękny zapach maseczka zawdzięcza liofilizowanemu mango i mleku kokosowemu.

Jak ją przygotować?


Do przygotowania maseczki potrzebujemy tylko wody, miski i łyżeczki. Do miski wsypujemy 1-1,5 łyżeczki pudru i dodajemy małą ilość wody, aby uzyskać konsystencję gęstego musu. Na oczyszczoną skórę twarzy nakładamy maseczkę. Pozostawiamy maseczkę na 5 minut na twarzy, w międzyczasie spryskując twarz hydrolatem, aby maseczka nie zaschnęła na skórze. Po upływie 5 minut zmywam maseczkę z twarzy ciepła wodą. 

Efekt 


Soczysty zapach maseczki zachęca do częstszego jej stosowania, jednak ja stosuję ją 2 razy w tygodniu. Skóra po maseczce jest wygładzona i lepiej wnikają w nią substancje aktywne z innych kosmetyków. Jednak przy regularnym jej stosowaniu zauważyłam więcej pojawiających się niedoskonałości na skórze. Nie wiem, czy nie jest temu winień pierwszy składnik tej maseczki, czyli mleko kokosowe w proszku.Skład

Cocos Nucifera Milk Powder, Kaolin, Mangifera Indica & Maltodextrin.

Cocos Nucifera Milk Powder - mleko kokosowe w proszku

Kaolin - glinka biała, rozjaśnia, oczyszcza, ściąga pory, wyrównuje koloryt skóry

Mangifera Indica & Maltodextrin - liofilizowane mango i maltodekstryna.

Skład wzorcowy. Maseczka składa się tylko z trzech składników, które tylko czekają aż zmieszasz je z wodą lub hydrolatem.

Cena: 30,00 zł

Maseczka kokos - mango

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger