poniedziałek, 5 listopada 2018

Senkara - Mydło do pędzli

Markę Senkara i ich przemiłą właścicielkę mieliśmy okazję poznać na pierwszych katowickich targach Ekotyki w Katowicach. Nie mogło być inaczej musiałam wypróbować ich kosmetyki. Na pierwszy rzut poszło mydło do mycia pędzli. Kosmetyk tym bardziej ciekawy, ponieważ nie kojarzę, żeby inna marka miała taki produkt w swojej ofercie. 


Jak wiadomo o pędzle i gąbki do makijażu należy dbać i regularnie je myć, aby cieszyć się nimi jak najdłużej. Po drugie ich mycie ma ewidentny wpływ na stan naszej skóry, co widoczne jest u mnie od razu. Staram się je myć regularnie, jednak nie zawsze sprawdza się to w praktyce. Wtedy od razu następuje wysyp niedoskonałości na mojej skórze. Dobrą okazją do dbania o pędzle był zakup mydła do ich czyszczenia. W końcu czyste pędzle są oznaką zdrowej skóry.O marce

SENKARA to młoda marka stworzona przez Panią doktor chemii Elżbietę Senkara, która bardzo mocno nas intryguje. Bardzo podoba nam się filozofia firmy, gdzie ceni się wysoką jakość produktów, jak również sposób pozyskiwania surowców do produkcji ich kosmetyków. Bardzo lubimy, gdy firmie zależy na ekologii, dobru zwierząt oraz ludzkości. Wszystkie produkty marki SENKARA produkowane są ręcznie według autorskich receptur opracowanych przez Panią Elę. Kosmetyki produkowane są w nowoczesnym laboratorium z zachowaniem standardów dobrej praktyki produkcyjnej GMP oraz higieny GHP. Każdy z produktów badany jest dermatologicznie i pod kątem zawartości mikroorganizmów.

Marka bardzo często zaskakuje klienta darmową dostawą, więc warto ich obserwować i nie płacić kosztów przesyłki.

Opakowanie

Zacznę od tego, że wszystkie opakowania marki Senkara urzekają mnie swoją szatą graficzną - panda to temat przewodni marki. Panda widniejąca na etykietach kosmetyków marki Senkara znalazła się z sentymentu właścicielki, która otrzymała pierwszy raz tak wypasioną zabawkę w dzieciństwie. Chodząca panda z Chin we wczesnych latach 90-tych to był hit, stąd ze względu na sentyment do pand pojawia się ona na etykietach marki. W czarnym opakowaniu o wadze 100 gram znajduje się nasze mydło do zadań specjalnych, czyli mycia pędzli. Po odkręceniu opakowania znajdziemy dodatkowo jeszcze wieczko zabezpieczające kosmetyk przed przeciekaniem.
Wrażenia

Po odkręceniu nakrętki ujrzymy białą, dosyć zbitą konsystencję produktu. Od razu wyczuwalny jest piękny zapach kokosa, przyjemny dla naszego nosa. Produkt zmienia swoją konsystencję w kontakcie z wodą. Takie go produktu szukałam, ponieważ dobrze domywa pędzle nie niszcząc ich. Opakowanie nie jest wypełnione po sam brzeg, ale nie jest to wadą, a zaleta, ponieważ mycie w takim opakowaniu powoduje, że nic nie chlapie i nie przecieka podczas mycia. Produkt dobrze domywa, nawet mocno zabrudzone pędzle. Teraz ich mycie nie jest przykrą koniecznością, a wspaniałym doświadczeniem. Jak używać? (zalecenia producenta)


  • Zwilż mydełko i pędzel kosmetyczny pod bieżącą wodą (zawsze chroń rączkę i metalową część pędzla przed zmoczeniem)
  • Włóż pędzel do pojemnika i kolistymi ruchami czyść go o powierzchnię mydła. Wytworzy się gęsta, kremowa piana. Wyższy rant pojemnika uniemożliwi wypadanie pędzla i piany na zewnątrz.
  • Dokładnie wypłucz pędzel pod bieżącą wodą i odłóż go na płasko do wyschnięcia.
  • Przetrzyj ręczniczkiem papierowym powierzchnię mydła do sucha (lub przepłucz wodą, wylej jej nadmiar i pozostaw pojemnik otwarty do wyschnięcia). Nie zostawiaj stojącej wody w pojemniku.
  • Ciesz się czystym i pachnącym pędzlem do makijażu. 

Skład"Sodium cocoate, Aqua, Aroma, Coumarin*"

Zmydlony olej kokosowy, woda, aromat, kumaryna

Fajny i bezpieczny skład dla naszych pędzli. Pachnące i dobrze umyte pędzle to od dzisiaj podstawa. 

Cena: 25,00 zł

Takie opakowanie wystarcza na długi czas stosowania. Ważne, żeby od początku o niego dbać i nie pozostawiać w nim wody. Wtedy na pewno będzie nam na długo służyć. 

Mydło do pędzli


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger