piątek, 28 grudnia 2018

Zamień plastik na bambus z szczoteczkami do zębów MyEcoBrush

Plastik to temat rzeka, który nie sprzyja naszej planecie. Coraz więcej firm stawia na ekologię i dobrze. Tylko pomyśl, ile co roku zużywasz plastikowych szczoteczek do mycia zębów? Szacuje się, że na świecie co roku wyrzuca się  około 28 miliardów(!) plastikowych szczoteczek do zębów. O zgrozo!  Co jeszcze większość zużytych szczoteczek trafia do lasów, rzek, czy oceanów, a to zagraża to nie tylko naszej planecie, ale także zwierzętom. Takie plastikowe szczoteczki potrafią się rozkładać nawet 500 lat. Na przeciw plastikowym szczoteczkom wychodzi firma My Eco brush, która stawia na szczoteczki bambusowe. W glebie  szczoteczki mają się już rozłożyć w ciągu 12 miesięcy. Różnica jest kolosalna. Dlaczego warto wybrać szczoteczki marki My Eco Brush?

Szczoteczki firmy My Eco Brush są przyjazne dla środowiska naturalnego. Są biodegradowalne i wykonane z naturalnych materiałów. Dostępne w sklepie dwie serie szczoteczek o nazwie Bamboo oraz Natural produkowane są z upraw roślinnych.

Opakowania

Opakowania, w których zamknięte zostały szczoteczki wyprodukowane zostały z masy papierniczej składającej się głownie z makulatury i celulozy. Jest ono całkowicie ekologiczne ponieważ główny składnik pochodzi z recyklingu i po przetworzeniu podlega w całości biodegradacji.


Seria Bamboo
W skład tej serii wchodzą szczoteczki dla dorosłych i dzieci. Różnią się one między sobą uchwytem, szerokością główki i stopniem twardości włosia.

Jeśli chodzi o włosie to wykonane jest z włókien bambusowych połączonych z Nylonem 6. Wszystkie te tworzywa są łatwo biodegradowalne i nie zagrażają środowisku naturalnemu. Oprócz tego samo włosie zostało uznane jako BPA FREE, czyli nie zawiera szkodliwego Bisfenolu A, który może zagrażać Naszemu zdrowiu i często znajduje się w tanich i plastikowych sklepowych szczoteczkach.

Tęczowy kolor włosia zachęca najmłodszych do częstszego stosowania szczoteczki. Te samy kolory włosia dla rodzica i dziecka są super pomysłem. Dzieci mogą choć przez chwilę poczuć się jak dorośli używając w tej samej szczoteczki, tylko w mniejszym rozmiarze.


Same szczoteczki zostały wykonane z biobambusa pozyskiwanego z prywatnych hodowli. Nie wiem czy wiecie, ale sam bambus jest rośliną najszybciej rosnącą na ziemi, dlatego jego zasoby są wystarczające. Dodatkowo same włókno bambusowe posiada właściwości higroskopijne, antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze, dlatego do jego produkcji nie stosuje się chemicznych nawozów oraz pestycydów.

Seria NaturalNowoczesny wygląd i design szczoteczki, który został wykonany z masy pochodzenia roślinnego z głównym udziałem mas pszeniczno-kukurydzianych, całkowicie podlegających biodegradacji. Włosie szczoteczek jest bardzo miękkie, stąd dobrze się nimi czyści, a dziąsła nie krwawią.  Przestrzenie międzyzębowe są dokładnie doczyszczone i dobrze czyszczą trudno dostępne miejsca. 

W skład tej serii wchodzą także biodegrowalne kubki NATURAL CUP, które mają ładne dla oka kolory oraz ładny obrazek pandy.

NATURAL ULTRA SOFT to linia ze szczoteczkami przeznaczonymi do zastosowań pozabiegowych. Mogą posłużyć także do nakładania specjalnych preparatów. Szczoteczki znajdują się w jednorazowych biodegradowalnych opakowaniach. Szczoteczki  posiadają miękkie włosie.Zaleca się wymianie szczoteczek co 3 miesiące. W przypadku infekcji chorobowych wymienić należy szybciej szczoteczkę ze względu na przenoszone drobnoustroje chorobowe.

Można kupić każdą szczoteczkę jednorazowo lub zamówić ją w pakiecie. Wtedy nie musisz się martwić i co 3 miesiące otrzymasz nową szczoteczkę. Wybór należy do Ciebie.Cena szczoteczek wahają się w granicy od 11-14 zł w zależności od rodzaju wybranej szczoteczki. Szczegóły możecie sprawdzić TUTAJ klikając na zakładkę PRODUKTY

Szczoteczki sprawiły całej naszej rodzinie ogromną przyjemność. Zaczęło się uświadamianie najbliższych, wyrzucanie plastikowych szczoteczek. My osobiście już od dwóch lat stosujemy szczoteczki bambusowe, bo wiemy, że tak możemy pomóc naszej planecie. Mamy także wrażenie, że mycie zębów szczoteczkami bambusowymi jest dużo przyjemniejsze. Jesteśmy na tak. A ty nadal używasz plastikowych szczoteczek do zębów?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger