sobota, 5 stycznia 2019

Ukryta moc w kapsułkach Moringa

Moringa nazywana jest cudownym drzewem, w którym drzemie potencjał. Każda jego część jest korzystna dla naszego zdrowia. Zachęceni tym zdaniem postawiliśmy na moringę w formie kapsułkowej zakupionej w sklepie Soul-Farm z Bielska-Białej. Moringa olejodajna lub drzewo chrzanowe (łac. Moringa oleifera) to roślina, dzięki swoim cudownym właściwościom znalazła się w gronie roślin należących do superżywności. Roślina ta nazywana jest drzewem chrzanowym, gdyż w smaku przypomina chrzan.  Pochodzi ona z północnych Indii, ale została rozpowszechniona i jest powszechnie stosowana w Azji, Afryce i Ameryce Południowej. 

Naturalnym środowiskiem, gdzie ją spotkamy są Himalaje. Osiąga około 5-10 metrów. Już od ponad 3000 lat roślina ta wykorzystywana jest do celów leczniczych. Co ciekawe zmiażdżone nasiona Moringi służą do oczyszczania wody podobnie, jak szungit (też oczyszcza wodę). 

Drzewo jest tak wspaniałym cudem natury, że wszystkie jego części można wykorzystać, czyli nic się nie marnuje. Tak oto liście, kora, korzeń i kwiaty są surowcem służącym do produkcji leków. Z ziaren pozyskuje się olej moringa, który pielęgnuje naszą skórę. Miałam ten olej, sprawdził się doskonale. Kora stanowi idealny surowiec, z którego można wytwarzać papier i liny.Niezwykłe właściwości odżywcze

Tylko popatrzcie, ile korzystnych właściwości zawiera moringa:
  • dwa razy więcej białka niż soja
  • cztery razy więcej witaminy E niż kiełki pszenicy
  • cztery razy więcej witaminy A niż marchew
  • siedem razy więcej witaminy C niż pomarańcze
  • 15 razy więcej potasu niż banany
  • 17 razy więcej białka niż mleko
  • 25 razy więcej żelaza niż szpinak.¹

Właściwości

- antyoksydant (zeatyna umożliwia przyswajanie minerałów i witamin),
- liście moringi leczą anemię, gorączkę, katar, infekcje górnych dróg oddechowych (salwesterol odpowiada za zwalczanie infekcji oraz posiada właściwości przeciwnowotworowe),
- chroni przed rozwojem nowotworów, chorób krążenia, opóźnia starzenie się organizmu,
posiada największe stężenienie chlorofilu,
- idealna dla astmatyków, 
- zwiększa popęd płciowy,
- leczy choroby dziąseł, drobne rany.
Przeciwwskazania

Kobiety w ciąży nie powinny stosować moringi, ponieważ może to doprowadzić do poronienia lub wywołać skurcze macicy. Osoby chore na poważne schorzenia przed jej spożywaniem powinny zasięgnąć opinii lekarza. 

W kuchni

Owoce i młode pędy można spożywać po ugotowaniu. Liście morngi można podobnie spożywać, jak szpinak.
Moringę można kupić w formie sproszkowanej lub tak, jak my w postaci kapsułek. Warto zawracać uwagę na skład, aby unikać niepotrzebnych dodatkowych substancji. 

Takie kapsułki bez zbędnych dodatkowych substancji posiada firma Soul-Farm. W składzie kapsułki znajdziemy tylko sproszkowany Moringa oleifera liść zmielony oraz celulozę roślinną. Z kolei przeźroczyste kapsułki są wegetariańskie i wykonane z pullulanu. Pullan jest węglowodanem o naturalnym pochodzeniu. Powstaje poprzez fermentację przez grzyby Aureobasidium pullulans, jest wegański, nie zawiera skrobi, glutenu, GMO. Nie posiada on smaku,  ani zapachu, stąd świetnie nadaje się do żywności. 
Kapsułki pullanowe nie reagują z substancją w jej wnętrzu. Takie kapsułki powstają z połączenia wody i pullulanu.


Sposób użycia: 1 kapsułka raz dziennie. Spożywać przed posiłkiem - nie przekraczać zalecanej dziennej porcji spożycia.

Cena: 21,99 zł

To, co przekonani do jej spożywania?

Źródła:

  1. Thorsten W., Jenny B., Żywność funkcjonalna. Najzdrowsze produkty z natury, wyd. Vital, Białystok 2015www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-1242-moringa.aspx?activeingredientid=1242
  2. http://www.formeds.com.pl/faq/121/Pullulan
  3. http://bonavita.pl/moringa-sklad-wlasciwosci-przeciwwskazania-i-zastosowanie-drzewa-chrzanowego

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger